Якщо торік зібрати дитину до школи можна було за 600 гривень, то тепер – за 900.
Порівняно з минулим роком школяр "подорожчав" щонайменше на третину, а за підрахунками деяких батьків – удвічі. Щоби найдешевше вдягнути дитину, купити рюкзак і покласти в нього шкільне приладдя, торік потрібно було мінімум 600 гривень, цього року – не менше 900-1000 гривень.
Причому найдешевше, а відповідно не завжди якісне, купувати більшість батьків не хочуть. А тому, щоби зібрати дитину до школи, дехто витрачає вдвічі більшу суму. Для мінімального набору, який знадобиться школяру, потрібні: форма, взуття, спортивний костюм і кросівки, рюкзак та канцтовари.
Чернівчанка Галина розраховує витратити на підготовку сина до школи приблизно 500 гривень, він йде не в перший клас, тому дещо з необхідного для школи залишилося з минулого навчального року.
– Купую все необхідне для сина поступово. На шкільному базарі в одному із супермаркетів купила лише частину потрібних канцтоварів і заплатила 100 гривень, – розповіла Галина. – А це ще навіть не половина. Минулого року на все приладдя витратила 100 гривень. Канцтовари дуже подорожчали порівняно з минулим роком. А ось костюми, якщо пошукати, можна купити приблизно за минулорічною ціною. Наприклад, на хлопчика можна купити костюм за 180 гривень.
– Ви бачили шкільний сарафан за 800 гривень? Очам своїм не повірила, – обурюється Оксана ІЛЮК. – Напівшерсть – це добре, але дитина в другому класі хоче бігати, стрибати, вона може впасти і розірвати одяг. Не може стільки коштувати шкільна форма! Я ще не все купила дитині до школи, ходжу магазинами, приглядаюся і дивуюся.
Крамниці пропонують одяг різних виробників, переважно вітчизняного, російського, турецького, польського та китайського виробництва. Якщо обмежитися синтетичною формою, можна вкластися у 150 гривень, із напівшерсті (це найкращий, але й найдорожчий варіант) можна знайти вбрання за 700 і навіть 900 гривень.
Шкіряне взуття відомого бренду витягне з гаманця приблизно 500 гривень, невідомого – 250. Найкращий рюкзак для школярів, на думку лікарів, з ортопедичною спинкою. Але вони коштують найдорожче. Фірмові моделі, наприклад, італійського виробництва з повною комплектацією шкільного приладдя зашкалюють за тисячу гривень. Шкільне приладдя подорожчало вдвічі.
Розраховувати на знижки можна хіба що на ринках, і в передостанні дні серпня. Тоді продавці почнуть розпродувати залишки. (М. Карасьова)
батькам на замітку
Шкільні базари – у супермаркетах
– Шкільні базари цього літа будуть, – повідомив Євген КРАМАРЕНКО, заступник директора міського департаменту економіки. – Деякі торгові центри уже активно торгують шкільним асортиментом. Якщо до нас із проханням організувати такий ярмарок звернуться, ми не проти. Ми вже пропонували це ринкам, підприємцям, але вони поки що мовчать. Хоча такі великі торгові центри як "Метро", "Майдан", "Боянівка" можуть влаштувати ринок на своїй території, для цього їм не потрібно отримувати від нас дозвіл. Впевнений, що у супермаркетах шкільних товарів буде вдосталь. (Г. Марків)
13-08-2009, 12:41
0
3 227