Донька чернівчанина Ярослава Оленка цього року має йти до першого класу. Але проблема: батьки боялися побічних дій, тому не робили доньці жодного щеплення. І тепер дитину через це не приймають до школи.
Що робити в такій ситуації?
– Згідно зі статтею 15 Закону "Про захист населення від інфекційних хвороб", дітям, які не отримали щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється, – пояснює начальник відділу медичної допомоги та охорони здоров’я матерів і дітей Головного управління охорони здоров’я ОДА Марія ПОЛІЩУК. – Адже ці діти становлять загрозу в першу чергу для тих школярів, яким, у зв’язку з медичними протипоказаннями, щеплення заборонені. А таких, за статистикою, п’ять відсотків.
– З іншого боку, згідно зі статтею 53 Конституції України, кожен має право на освіту. Тому в такому разі можна звертатися до адвоката і спробувати вирішувати справу через суд. Хоча я вважаю, що діти, яким не роблять щеплень, повинні отримувати освіту вдома, – розмірковує Марія Поліщук.
Тож, доки не пізно, можна почати робити щеплення. Зверніться перш за все до лікаря-імунолога в обласній чи міській дитячій поліклініці, і він зробить дитині хоч одне щеплення. Решту щеплень можна буде робити під час навчання. Якщо в дитини є хоч одне щеплення і батьки погоджуються, щоби продовжувати процес щеплень , дитину приймуть до школи.
– Щеплення – це дуже важливо, – вважає завідувач першого педіатричного відділення дитячої поліклініки Лідія ШВИГАР. – Торік був випадок, коли в матері малюка, який ходив до дитсадка, виявили дифтерію. У дитини не було щеплення, тож їй просто пощастило, що вона не підчепила хворобу від матері і не заразила інших малюків. Взагалі ж, через відмову від щеплень прогнозують, що у 2010-2011 роках може виникнути епідемія дифтерії.
довідка
Обов’язкові щеплення для дитини – проти дифтерії, правця, поліомієліту, паротиту (свинки), а також протитуберкульозна проба Манту.
Впродовж місяця можна зробити одне-два щеплення.
Галина МАРКІВ
30-07-2009, 11:17
0
4 909