Навчаєшся у наших вузах, витрачаєш гроші та час… А потім виїжджаєш за кордон і виявляється, що наших дипломів у іноземних вишах на визнають.
– Нещодавно виграв Грін-кард, – розповідає один із викладачів Чернівецького національного університету. – Тож маю можливість виїхати і працювати у США. Але мені подобається наука, тому хотілося б і там нею займатися. Проте не впевнений, що у США визнають мій диплом. На одній із фірм мені пояснили, що доведеться ще доучуватися, – лише тоді зможу отримати гідну роботу.
Колишній чернівчанин Максим закінчив фізичний факультет Чернівецького національного університету, отримав ступінь кандидата фізико-математичних наук. Коли переїхав до Канади, хотів працювати вчителем фізики у старших класах, але йому відмовили, пояснивши, що у нього немає відповідного диплома. Хоча в Чернівцях чоловік працював в університеті. Максимові довелося вступати до університету Торонто. Впродовж року він підтвердив здобутий в Україні диплом і отримав ступінь магістра точних наук. Зараз він може мати омріяну роботу – вчителя фізики.
– На жаль, дипломів нашого університету поки що не визнають за кордоном, – зізнається проректор Чернівецького національного університету Олександр УШЕНКО. – Нашим випускникам доводиться ще складати певні курси у закордонних вузах. Особливо це стосується наших юристів, істориків та економістів. Бо наша економіка в кризі, відповідно, за іншою системою готують і фахівців. Трохи легше знавцям точних наук. Наші дипломи визнають за кордоном лише у тому випадку, якщо є спільні магістерські програми, тобто однакові з іноземним вузом програми підготовки. Але це дуже складна робота. У нашому університеті таких програм немає.
– До речі, закордоні дипломи у нас також не визнають. Знаю випадок, коли людина захистила кандидатську дисертацію у Вроцлаві, а тут її вчений ступінь не визнали. Довелося впродовж року проходити перезахист, – зауважив О. Ушенко.
– Наступного року Україна планує підписати Болонську конвенцію. Тоді спеціальна комісія визначить вузи, дипломи яких визнаватимуть за кордоном. Упевнений, що наш університет обов’язково ввійде до списку таких вузів! – вважає Олександр Ушенко.
Як повідомили у Буковинському державному медичному університеті, дипломи їхнього вузу визнають за кордоном. Адже тут навчаються і іноземці, тож для них особливо важливо, щоб освіта, здобута в Україні, мала значення й у них на батьківщині. Єдине, що потрібно випускникам медичного університету, які вирушили за кордон, – вивчити мову.
РЕЙТИНГ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ СВІТУ
1. Гарвардський університет (США)
2. Єльський університет (США)
3. Кембриджський університет (Великобританія)
4. Оксфордський університет (Великобританія)
5. Каліфорнійський технологічний інститут (США)
6. Королівський коледж Лондона (Великобританія)
7. Університетський коледж
Лондона (Великобританія)
8. Чиказький університет (США)
9. Массачусетський технологічний інститут (США)
10. Колумбійський університет (США)
Джерело: The Times Higher Education, 9.10 2008 року
28-07-2009, 10:20
0
7 551