Пільговики, користуючись тим, що їм надано право позачергового вступу, активно "штурмують" вузи. Зокрема на престижні спеціальності наплив пільговиків дуже великий. За словами першого проректора Чернівецького національного університету Романа ПЕТРИШИНА, на юридичний факультет на 35 державних місць заявки подали 20 пільговиків, а на факультет міжнародних відносин – 15 пільговиків на 15 місць державного замовлення.
– Це критична ситуація, у попередні роки такого не було, – зазначає Роман Іванович. – Згідно з умовами прийому, спочатку зараховують на навчання пільговиків, а вже потім – всіх інших студентів. Тому навіть якщо в абітурієнта 400 балів, він не потрапляє на державне місце, бо за рейтингом посідає лише 16-ту позицію.
Проте Роман Петришин все ж сподівається, що до такого не дійде. Адже не факт, що всі ці пільговики прийдуть навчатися саме на заявлену спеціальність, адже подавали документи також і до інших вузів. Щодо законності надання статусу пільговика Роман Іванович розводить руками. "Ми перевіряємо готові документи, а не те, хто і як їх видавав", – каже проректор.
Нещодавно міністр освіти Іван ВАКАРЧУК заявив, що на кожного абітурієнта-пільговика за заявками вищих навчальних закладів виділятимуть додаткові бюджетні місця. Однак керівники вузів не дуже на це сподіваються.
Нагадаємо, до так званих пільговиків належать сироти, інваліди I та II груп, чорнобильці тощо. Пільговикам достатньо мати 124 бали в сертифікаті, щоби поза конкурсом вступити на державну форму навчання.
Анастасія СІМАШОВА
17-07-2009, 09:40
0
3 111