Прийом документів у вищих навчальних закладах розпочався з 29 червня. Тож зараз у членів приймальної комісії – гаряча пора: щодня треба прийняти документи у кількох сотень абітурієнтів.
Коли кореспондент "МБ" у понеділок о 9.30 навідалася до Чернівецького національного університету – там був справжній ажіотаж. Батьків спочатку не впускали на територію університету, і вони голосно обурювалися під брамою. Черга вступників виявилася настільки великою, що її "хвіст" виднівся далеко за межами дверей, які вели до п’ятого корпусу (саме у цьому корпусі працює приймальна комісія). Сонце вже добряче стало припікати, тож абітурієнти, які стояли надворі, ховалися в тінь.
– Така спека, можна одягати купальники і засмагати у траві на території університету, доки дочекаєшся своєї черги, – жартує абітурієнтка Юлія ЮДАЄВА.
Щоб уникнути непорозумінь, вступники реєструвалися у списку, хто за ким стоїть у черзі.
– Черга дуже велика, я в ній за рахунком – 221-ша, – розповідає вступниця Ксенія ЧЕПЕНКО. – Все ж вона потроху просувається, тож сподіваюся, що сьогодні таки вдасться подати документи. Для підстраховки буду подавати документи на два факультети одночасно – юридичний та історичний.
Усередині резиденції ще більше вступників. Одні сидять на принесених кріслах та лавках, а кому місць не вистачило, стоять, затиснувши в руках папки з документами.
– Хочу вступити на економічний факультет, – каже Людмила БОДНАРЮК. – Я сама з Берегомета. Приїхала до університету о дев’ятій ранку. Загалом черга просувається швидко. Та й стільці є, можна на них відпочити.
– А я живу у Вижниці, – додає Олена ТРУФЕН. – Приїхала сюди о восьмій годині (а встала о 5.30 ранку, щоби вчасно добратися), але все одно переді мною було ще багато людей. Мрію вступити на історичний факультет.
Після десятої до університету почали впускати і батьків. Проте тільки на перший поверх. На другий поверх, де відбувається прийом документів, впускають лише абітурієнтів, навіть кореспондентові "МБ" спочатку відмовили. З появою рідних зчинився справжній гамір. Кожен хотів підтримати свою дитину добрим словом.
– Мій онук подає документи на фізичний факультет, – пояснює пані Лідія. – Чекаю його тут із дев’ятої ранку. Приїхали з Новоселицького району потягом. Все ж виявилися далеко не першими. Це добре, що нас впустили на територію університету, але жаль, що не впускають до зали, де відбувається прийом документів. Адже діти не завжди до кінця знають, на яку спеціальність хочуть вступати. Тож хотілося би їх підтримати.
З другого поверху спустився заступник відповідального секретаря приймальної комісії. Він вигукнув: "Ми вже прийняли документи у 80 абітурієнтів. Кожні дві хвилини з’являється новий вступник. Не галасуйте і розійдіться, щоби було місце для проходу. А то можу ненароком і перечепитися об когось із вас".
Загалом процедура подачі документів доволі клопітка і складається з кількох етапів. На першій "заставі" хлопці за столиком перевіряють, чи є у вступників усі необхідні документи – конверти, марки, фотографії, ксерокопії тощо. За їхніми словами, часто буває так, що хтось із абітурієнтів впевнений, що має усі потрібні документи, а в останню хвилину виявляється, що таки щось забув.
Хто успішно пройшов першу "заставу", піднімається сходами до наступного столика з написом "лікар". Тут медичний працівник перевіряє, чи в порядку у вступників медичні довідки (до заяви вступник, разом із іншими документами, подає медичну довідку). Далі потрібно піднятися на другий поверх і там дочекатися своєї черги, щоб усі документи завірили. А тоді – наступний етап – написання заяви. Це можна зробити під наглядом фахівців у кількох спеціально виділених аудиторіях. А вже тоді – омріяне місце – Шевченківська зала! Тут здійснюється прийом документів. Працівники за столом при вході сканують фото вступників та вводять їхні дані у базу. Тоді абітурієнт відправляється до одного з численних столиків (залежно від факультету) і завершує подачу документів.
Коментар:
Василь ХОЛОДНИЦЬКИЙ, відповідальний секретар приймальної комісії Чернівецького національного університету:
– На сьогоднішній ранок (понеділок, шосте липня) маємо загалом 4047 заяв на вступ до університету. Наша робота розпочалася 29 червня. Але сертифікати абітурієнтам видали трохи пізніше. Тож зараз у нас найбільша інтенсивність подачі документів. Другого липня (четвер) ми отримали 966 заяв, третього – 1059. У вихідні заяв було менше, але не набагато: у суботу, четвертого липня, – 359 заяв, у неділю – 401 заява. Багато вступників страхуються і подають по дві-три, а то навіть і дев’ять заяв на різні факультети. Офіційно ми працюємо з 9.00 до 17.00. Але насправді приходимо сюди о 8.00, і вже о 8.10 розпочинаємо прийом документів. Завершуємо роботу о 21.00-22.00. Адже навіть якщо прийом документів завершився, усі заяви ще потрібно опрацювати, звірити отримані сертифікати з базою даних Міністерства освіти і науки України.
Вступники поводяться чемно. Значно більше проблем із батьками. Вони можуть навіть сваритися між собою, наприклад, таке трапилося торік.
Прийом документів триватиме до 29 липня включно. З 30 липня по перше серпня будуть іспити для тих, хто має на них право. І того ж першого серпня, у другій половині дня, плануємо вивісити списки рекомендованих до зарахування
Володимир ГЛУБОЧЕНКО, відповідальний секретар приймальної комісії Буковинського державного медичного університету:
– Черги абітурієнтів у нас є, але ми з ними справляємося. Станом на суботу, четверте липня, заяви подали 307 осіб. На сьогодні їх маємо понад 400. Офіційно члени приймальної комісії працюють до 17.00, неофіційно – до останнього відвідувача. Документи приймаємо до 17.00 29 липня. Списки рекомендованих до зарахування плануємо вивісити 30-31 липня.
Галина МАРКІВ
7-07-2009, 10:05
0
2 726