Через нелегкі тести чимало цьогорічних випускників, які претендували на золоту медаль, не отримали омріяної нагороди.
Випускниця гімназії №1 Діана КОЗОРІЗ вчилася на "відмінно", мала похвальні грамоти за успішне навчання і мріяла про ту хвилину, коли на Театральній площі їй вручать золоту медаль. Проте на тестах з історії України дівчині не пощастило – вона написала їх на дев’ять балів (174 бали за 200-бальною системою). Через це Діана позбулася золотої медалі і натомість отримала срібну.
– Старанно готувалася до тестування з історії України, – розповідає Діана. – Але найбільше приділяла увагу добі козацтва, бо давно проходила у школі цей період і встигла його вже забути. Натомість історію ХХ століття ми вивчали у 10 та 11 класах, я більш-менш її пам’ятала, тому не дуже вчила. Питання у тестах переважно були присвячені саме періоду ХХ століття. І я розгубилася… Адже тести з історії України були першими за порядком, я страшенно хвилювалася. Крім того, півтори години, виділених для історії України, мені виявилося замало. Інструктор, яка була присутня під час тестування, ще сварилася зі мною, бо я довго писала. Були такі запитання, відповіді на які я знала стовідсотково! І все-таки відповіла неправильно… Просто запитання побудовані так хитро, що й не зрозумієш, про що йдеться. Або надто складні: наприклад, зображено три варіанти території України, і потрібно було вказати, де який період...
– Якби я не готувалася до тестів, могла би себе у чомусь звинувачувати. Але ж я справді готувалася! – нарікає дівчина. – В останні дні з дому зовсім не виходила, займалася додатково з учителькою. Але не дуже засмучуюся. Адже зараз золота медаль не відіграє такого значення, як колись. А мама ще й втішала мене. Мовляв, вона закінчила школу з золотою медаллю, але це нічого у її житті не змінило, і зараз вона навіть не пам’ятає, де та нагорода лежить. Апеляцію подавати не буду, і так достатньо нанервувалася під час тестів.
Після зовнішнього незалежного оцінювання кількість претендентів на золоту медаль зменшилася майже удвічі. Зокрема до початку тестування цього року на медалі претендувало 211 випускників. Із них на золоті медалі – 157, срібні – 54 учні. Після тестування кількість претендентів зменшилася до 167 осіб, із них золото отримало 82 випускників, срібло – 85. Торік золото вручили 160 випускникам, срібло – 49.
Галина МАРКІВ
КОМЕНТАР:
Тамара МАРУСИК,
ПРОРЕКТОР ЧЕРНІВЕЦЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ:
– Звісно, шкода, коли дитина протягом усіх років успішно вчилася і "тягнула" на золоту медаль, а на тестах їй не пощастило – й омріяної нагороди вона не отримала. Але це може бути прикро хіба що самому учневі, проте на його майбутньому ніяк не позначиться. Адже зараз золота медаль не відіграє жодного значення під час вступу до вищого навчального закладу. Важливими є лише результати сертифіката. Золоту медаль враховують лише за рівної кількості балів вступників, та й то у такому разі перевага спочатку надається пільговикам, а вже шостим чи сьомим пунктом – медалістам. Переконана, такі ситуації, коли золота медаль допоможе під час вступу, трапляться один раз чи максимум двічі. Тому що рівна кількість балів у вступників буває дуже рідко.
7-07-2009, 09:41
0
3 017