Щоліта студенти Чернівецького національного університету мають можливість попрацювати вожатими у дитячих таборах Криму та Одеси.
Студентка філологічного факультету Наталя після закінчення третього курсу впродовж майже усього літа працювала у кримському таборі "Альфа".
– Спочатку мені довелося пройти конкурс, адже охочих було багато, – розповідає Наталя. – Конкурсний відбір здійснюють студенти, які вже були вожатими.
Перебування у таборі мені дуже сподобалося! Ми працювали там педагогами-організаторами. Вигадували для дітей ігри, конкурси. Кожен день мав свою тематику. Наприклад, День індійця. Цього дня усі – і діти, і вожаті – повинні відповідно вдягнутися, а також вигадати собі якесь прізвисько на кшталт Соколине Око. Іншого дня влаштовували "Олімпійські ігри", перевдягалися в олімпійських богів, змагалися… Щоночі хтось із вожатих повинен був чергувати, тож і мені довелося кілька ночей не спати. Але це дрібниці. За зміну нам платили по 300 гривень.
А ось студентка факультету іноземних мов Тетяна перебуватиме у кримському таборі "Артек" з першого вересня до 15 жовтня. Там дівчина проходитиме практику, дивлячись за дітьми та навчаючи їх німецької мови.
– Проїзд і проживання нам оплачують, – каже Тетяна. – Кошти за харчування будуть стягувати з нашої зарплатні. Як нам пообіцяли, заробимо понад 500 гривень. Оскільки це практика, то я не проходила конкурсу. Лише подала заяву до деканату про те, що хочу поїхати. Практику в "Артеку" проходитимуть студенти й інших факультетів.
ОФІЦІЙНО
Микола ШЕВЧЕНКО,
завідувач практикою Чернівецького національного університету:
– Цього літа ми вже відправили 27 студентів до "Артеку" на весь літній сезон, інших сімох – до "Молодої гвардії" (Одеса). Ще 57 студентів будуть працювати по дві зміни у мережі дитячих таборів "Альфа" (Крим, Київ, Болгарія). Також ще майже 40 студентів плануємо відправити на практику до "Артеку".
Відбір охочих поїхати вже завершився. Кількість претендентів була великою – по четверо осіб на місце. Відбірний конкурс складався з двох етапів: творчого завдання та співбесіди. При цьому враховували успішність, але головне – вміння працювати з дітьми, імпровізувати, щось вигадувати, комунікабельність.
Проживання, проїзд – безкоштовні. Харчування у "Молодій гвардії" безкоштовне, в "Артеку" вартість їжі вираховують із заробітку. Оплата – не менше мінімальної зарплати, приблизно 620 гривень на місяць. Також за хорошу роботу преміюють.
Часу на відпочинок у студентів майже не буде. Основне завдання вожатих – дбати, щоби діти були здорові та не сумували. Зі студентами укладають угоду, за якою вони несуть кримінальну відповідальність у разі нещасного випадку з дитиною. Роботу в таборах записують до трудової книжки студентів.
Галина МАРКІВ
26-06-2009, 10:15
0
6 494