На сьогодні найбільші складнощі з працевлаштуванням в Україні мають випускники вузів з дипломами юристів, економістів і менеджерів, оскільки ринок праці перенасичений подібного роду фахівцями.
Про це в коментарі "Дзеркалу тижня" (№ 22 (750) від 20 - 26 червня 2009 р.)розповів голова Державного центру зайнятості Володимир Галицький.
"Уже дожилися, що юристів готують навіть інститути культури. У результаті більшість їх по закінченні вузу приходять у центри зайнятості", - відзначив він. За словами В.Галицького, для усунення такого кваліфікаційного перекосу державі необхідно визначити конкретну кількість необхідних країні фахівців різного профілю протягом подальших трьох-п`яти років.
"Не секрет, що зараз в Україні бракує інженерів, хіміків, представників інших технічних спеціальностей. Якщо так ітиме й далі, то незабаром у країні нікому буде робити реактиви і стояти біля верстатів", - підкреслив голова Державного центру зайнятості.
Він переконаний, що ситуація з працевлаштуванням дипломованих фахівців ускладнюється відсутністю системи розподілу випускників, які отримали освіту за державний кошт, на визначені робочі місця.
"Така практика, яка існувала свого часу в СРСР, тепер доводить свою ефективність у Німеччині. Там навчальні заклади, котрі не гарантують реального працевлаштування не менш як 70% своїх випускників, не можуть розраховувати на державну фінансову підтримку", - зазначив В.Галицький.
20-06-2009, 15:40
0
2 751