Кафедра військової підготовки знову буде діяти в Чернівецькому національному університеті . Дозвіл на її відкриття дали Міноборони та Міносвіти. Як розповів перший проректор університету Роман ПЕТРИШИН, відбір був досить жорстким: охочим навчатися на військовій кафедрі довелося скласти чотири іспити. Перевіряли рівень допризовної підготовки, фізичний стан. Також юнаки повинні мати середній бал за навчання не нижче 4,0. Для охочих пройти військову підготовку в ЧНУ виділили 110 місць, фінансовій академії – 10 місць та в ЧТЕІ КНТЕУ – 20 місць.
– На сьогодні ми вже маємо списки рекомендованих до зарахування, – розповів Роман Петришин. – Набрали теперішніх третьокурсників (які з вересня будуть на четвертому курсі). На кафедрі треба вчитися два роки. Але третьокурсники не можуть вчитися два роки, бо через рік вони отримають диплом бакалавра, і ми мусимо їх відрахувати з університету. Тож ми будемо намагатися, щоби за рахунок літа, зимових канікул та вихідних студенти пройшли курс навчання, не втративши жодної години навчального плану, і закінчили університет разом із військовою кафедрою. Уже в липні розпочнемо заняття. Студенти згідні з такими умовами. А з вересня здійснимо набір уже третьокурсників і спокійно за два роки пройдемо з ними програму – звісно, за умови, що кафедру знову не закриють.
Нова військова кафедра буде на території 300-го полку.
– Приміщення полку ми орендуємо, – каже Роман Петришин. – Його потрібно терміново обладнати. До кінця літа впораємося. Тим більше, приміщення полку має переваги: там є плац, турніки. Гадаю, проблем не буде.
Навчання на військовій кафедрі платне. Оплата за перший рік – приблизно три тисячі гривень. За другий рік, каже проректор, вона буде трохи більшою.
З першого вересня заняття на військовій кафедрі будуть відбуватимуться поза навчальним розкладом – або після обіду, або у вихідні.
Як розповів декан факультету фізичної культури та здоров’я людини доцент Валерій ЧАБАНЕНКО, після закінчення військової кафедри випускники отримають звання офіцера запасу. Вони мають право йти до будь-якої силової структури – митниці, СБУ тощо. "80-90 відсотків наших випускників влаштувалися до силових структур", – сказав декан. А ще запевнив, що військова кафедра звільняє від армії.
Галина МАРКІВ
18-06-2009, 11:21
0
5 827