RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » освіта » Філософи можуть замінити сільських вчителів

Торік у Чернівецькому національному університеті був недобір на спеціальності "Прикладна фізика", "Соціологія" та "Філософія". "МБ" вирішив з’ясувати, куди можуть влаштуватися випускники факультетів, на які вступає найменша кількість студентів.
Соціологам – дорога в СБУ
– Випускники спеціальності "Соціологія" можуть працювати викладачами у вищих та середніх спеціалізованих навчальних закладах, займатися науково-дослідницькою роботою в інститутах НАН, соціологічних лабораторіях та науково-дослідницьких центрах, – пояснили на кафедрі соціології філософсько-теологічного факультету Чернівецького національного університету. – Соціологам відкрита дорога і в управління гуманітарної та внутрішньої політики, до відділів сім’ї та молоді ОДА та РДА, державних служб соцзахисту і соціальної роботи, силових структур (органів внутрішніх справ, СБУ), органів місцевого самоврядування.
Лаборант кафедри соціології, яка нещодавно закінчила університет, розповіла, як влаштувалися її одногрупники: двох магістрів залишили на кафедрі, багато дівчат зараз працюють офіс-менеджерами у фірмах, дехто викладає соціологію.
За словами завідувача кафедри філософії Михайла МАРЧУКА, їхні випускники можуть викладати філософію у вищих та середніх навчальних закладах.
– Зараз у школах планують ввести обов’язковий предмет "Людина і світ", також у компетенції філософів – предмет "Етика та естетика", – каже Михайло Марчук. – Випускники теологічного відділення можуть викладати релігійні дисципліни. Чимало наших випускників працюють у сфері ЗМІ. Адже філософська освіта вчить спілкуванню з людьми, філософського ставлення до життя. До того ж, наші студенти отримують фундаментальну природничо-наукову базу, вони вивчають основи біології, фізіології вищої нервової діяльності людини, дві іноземні мови, а також грецьку мову та латину. Тож за потреби можуть замінити будь-якого вчителя сільської школи…
На фізичному факультеті інформацію про недобір студентів заперечують.
– Торік на наш факультет на держзамовлення подали 407 заяв, хоча місць було лише 180, – стверджує декан фізичного факультету Іван ГУЦУЛ. – Тобто конкурс – понад двоє осіб на місце. Але вийшло так, що після конкурсу сертифікатів 10 абітурієнтів не побачили себе у списку рекомендованих, і, не дочекавшись результатів, пішли навчатися на інші факультети. Насправді у нас немає жодного напряму підготовки, де би не було конкурсу. Наші випускники можуть працювати інженерами-електроніками, радіотехніками у телерадіокомпаніях, підприємствах різних видів зв’язку, охоронних відомствах, банках (наприклад, інженерами комп’ютерних систем). Фізиків приймають і на підприємства енергетичного профілю, до комісій з електронагляду, діагностичних центрів для обслуговування фізичної та біомедичної електроніки, центрів обробки інформації, науково-дослідницьких інститутів та навчальних закладів різних міст. Багато хто влаштовується у відділеннях мобільного зв’язку.
Вивчитися... на бізнесмена
– Я вступила на філософський факультет, бо вважаю, що філософська освіта розвиває людину, це дуже розлога наука, – каже студентка-заочниця четвертого курсу філософського факультету Аліса БІЛОУСОВА. – З такою освітою можна працювати у будь-якій сфері! Точні науки не завжди допомагають у бізнесі. Бо знавці точних наук дивляться на справу дуже вузько і, опинившись у скрутному становищі, часто не знають, як із нього викрутитися. А от ми завдяки своїй освіті вміємо спілкуватися з людьми, тому вести бізнес нам під силу. Тож у майбутньому планую стати успішною бізнесвумен!
– Випускникові фізичного факультету можна працювати і у сфері телефонних мереж, і з комп’ютерами, тобто роботу знайти можна, – вважає студент четвертого курсу фізичного факультету (спеціальність – системи захисту інформації) Олег МАНДРИК. – Але зарплатня дуже низька – максимум півтори тисячі гривень. Я ще конкретно не дізнавався, куди би можна було влаштуватися. Потім ще хочу здобути другу вищу освіту – економічну. Тоді матиму більше перспектив.

Вакансії
На сайті обласного центру зайнятості ми знайшли мало вакансій, безпосередньо пов’язаних із технічною освітою. Зокрема потрібні:
інженер з якості у фірмі, досвід роботи у фанерному виробництві, зарплата – 2000 гривень;
інженер в Інститут термоелектрики НАН України, зарплата – 1100-1300 гривень;
науковий співробітник (фізика, астрономія) до Інституту термоелектрики НАН України, зарплата – 1900 гривень;
інженер з рекреаційного благоустрою, національний природний парк "Вижницький", зарплата – 1000 гривень;
інженер-будівельник в архітектурне бюро (Сокирянський р-н), зарплата – 1000 гривень.
Щодо вакансій на посаду філософа чи соціолога, то їх на сайті немає.

Що кажуть роботодавці
Олена ОСАДЧУК, МЕНЕДЖЕР З ПЕРСОНАЛУ ПІДПРИЄМСТВА "БОЛЕНА":
Нам потрібні працівники, які досконало знають комп’ютер, схильні до аналітики і технічно грамотні. Адже наша компанія займається не лише виготовленням, але й проектуванням вікон та дверей. А це вміють робити саме люди з технічною освітою, зокрема фізики, математики, архітектори. У нас є технічний відділ, який обробляє інформацію з виготовлення вікна, розробляє технічну документацію, яку передає до цехів. А ще є експериментальний цех, де створюють дизайнерські вікна. Тут також потрібна технічна освіта. Крім того, наша компанія на 70 відсотків автоматизована, і без грунтовного знання комп’ютера не обійтися. В ідеалі нам потрібні люди, які мають навички менеджера з продажу”.
28-05-2009, 11:56
Коментарів 0 Переглядів 4 658

Теги -
У Чернівецькій області переходи громад до ПЦУ відбуваються менш інтенсивно, ніж у сусідніх областях

За попередньою інформацією ДТП з потерпілими.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.