Зовнішнє незалежне оцінювання з української мови та літератури відбулося 19 травня. В області на 7252 учасників очікувало 30 пунктів тестування. Коли ми о 14.00 навідалися до одного з пунктів тестування – ЗОШ №24 імені Ольги Кобилянської, на вулиці зібралося вже чимало учасників оцінювання, батьків, вчителів.
– Вірю, що мої учні успішно склали тести, – каже вчителька школи №37 Наталя КУЗИК. – Усе вони, звісно, не знають, але більшість питань їм під силу. Деякі з учнів здатні скласти тести хоча би на 190 балів. Принаймні, ми їх до цього готували.
– Я чекаю сина Віталія, який складає тести, – розповідає мати Валентина ФЕДОРОВА. – Нас, батьків, тут багато. Усі дуже хвилюються за своїх дітей, хочуть, щоби вони добре написали і потім вступили до вузів. Репетитора не наймали. Плануємо подати документи відразу на три факультети, а там вже як пощастить.
– Я би не сказала, що тести дуже складні, особливо з української мови, – зауважує учениця школи №37 Ельміра ПІРІЄВА. – Важчими виявилися завдання з української літератури. Впоралася за годину і 15 хвилин. Гадаю, отримаю приблизно 180 балів.
– До тестування з української мови та літератури я думала лише про одне – швидше би вже його скласти, – зізнається учениця школи №25 Наталя ТРОЯНОВСЬКА. – А тепер щаслива, що вже усе закінчилося і нарешті можна спокійно поспати. А то перед тестами спала погано. Снилося, що не можу успішно скласти тести та інші жахи. Тести відповідають шкільній програмі, але її треба знати дуже добре.
Галина МАРКІВ
КОМЕНТАР
Валентина Жукотинська,
ЗАСТУПНИК НАЧАЛЬНИКА ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ ОДА:
На зовнішнє незалежне оцінювання з української мови та літератури в області зареєструвалося 7252 учасників, із них на тестування з’явилася 6851 особа (94,5 відсотків). Це дуже хороший показник, один із найвищих в Україні! Переважно не з’явилися випускники минулих років. Щодо цьогорічних випускників, то вони не з’явилися з дуже поважних причин – серйозна хвороба, виїзд за кордон. А двоє учасників померло”.