RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » освіта » У новому військовому ліцеї вчитимуть і хлопців, і дівчат

Хлопці та дівчата, які мріють стати військовими чи спортсменами, зможуть навчатися у міському військово-спортивному ліцеї-інтернаті. Він відкриється з першого вересня у Чернівцях на базі школи-інтернату №2, що на вулиці Луковецькій. Планується набрати на конкурсній основі 150 школярів старших класів. Абітурієнти складатимуть три іспити, повинні мати добру фізичну підготовку та відмінний стан здоров’я. Фінансуватиме навчальний заклад міська влада. Очолить його колишній військовик.
Складатимуть українську, іноземну і математику
– Міськвиконком ухвалив 12 травня рішення про реорганізацію міської школи-інтернату №2 у військово-спортивний ліцей-інтернат Чернівецької міської ради, – повідомила заступник начальника міського управління освіти Людмила СІРКО.
– Уже розроблено статут навчального закладу, який буде затверджено на сесії міськради наприкінці травня. Ми побували у трьох подібних навчальних закладах, ознайомилися з їхньою роботою. З ліцеєм співпрацюватимуть обласні управління внутрішніх справ та надзвичайних ситуацій, 300-ий полк, Чернівецький прикордонний загін. Ліцей буде створено на базі старших класів. Молодші та середні класи працюватимуть за програмою загальноосвітньої школи. У ліцеї посилено займатимуться спортом та військовою підготовкою. Прийом документів розпочнеться уже наприкінці травня. Зараз ми готуємо оголошення, розписуємо вимоги конкурсу. Школярі складатимуть три іспити – з української та іноземної мов, математики. Крім того, вони повинні мати гарну спортивну підготовку та хороший стан здоров’я. Оскільки ліцей фінансуватиметься з міського бюджету, то набиратимемо насамперед дітей з Чернівців. І не тільки хлопців, а й дівчат. Перевагу при вступі матимуть діти-сироти, діти з багатодітних і малозабезпечених сімей, діти афганців та військовослужбовців. Плануємо, що перший набір становитиме 150 школярів. Хоча згодом він може збільшитися. Утримання та навчання ліцеїстів повністю бере на себе міськрада. Допомагатимуть і спонсори. Уже є кандидатура на посаду директора – це колишній військовик. Вихователями будуть кадрові офіцери. Ліцеїсти носитимуть військову форму, матимуть свій прапор, перебуватимуть цілодобово у закладі.
Потрібні
ще нові комп’ютери
– Мені запропонували посаду заступника директора з навчальної роботи, я погодився, – розповів директор школи-інтернату №2 Юрій БАБЕЧКО. – Теперішній педагогічний колектив майже весь залишається. Тільки восьмеро учителів,у тому числі двоє пенсіонерів, перейдуть на роботу в інші навчальні заклади міста. Згідно з правилами реорганізації, працівники написали дві заяви – на звільнення зі школи-інтернату та прийом на роботу до ліцею. Коли закінчиться навчальний рік, вони підуть у відпустку. Реорганізацію закладу потрібно провести впродовж трьох літніх місяців. Я брав участь у розробці статуту. Ми намагалися поєднати два положення – про військово-спортивний ліцей та загальноосвітню школу-інтернат. Чесно кажучи, зробити це було нелегко. Адже не всіх наших випускників дев’ятого класу візьмуть до ліцею. Потрібно буде вирішувати їхню долю, влаштовувати в інші навчальні заклади. Зараз у нас навчається 148 дітей, хоча інтернат розрахований на 700. Певна база уже є: спортзали, спортмайданчики, спальні кімнати, комп’ютерний клас. Проте для профільного закладу цього недостатньо. Як тільки діти підуть на канікули, розпочнеться ремонт. Я пропонуватиму створити окремі блоки для школярів та ліцеїстів, адже в них будуть різні вимоги. Треба також придбати нові комп’ютери, бо тих, що є, не вистачить. Наприклад, у Луцькому військовому ліцеї, де ми побували, є чотири комп’ютерні класи, де встановлено 80 найновіших комп’ютерів.
Надія БУДНА
21-05-2009, 10:38
Коментарів 0 Переглядів 8 482

Теги -
У Чернівецькій області переходи громад до ПЦУ відбуваються менш інтенсивно, ніж у сусідніх областях

За попередньою інформацією ДТП з потерпілими.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.