Триває реєстрація на пробне тестування. На ньому можна перевірити свої знання і потренуватися перед зовнішнім оцінюванням. Щоправда, в одинадцятикласників, яким 2009 року випадає складати зовнішнє оцінювання, є певні зауваження, але усі погоджуються, що ця процедура корисна і потрібна.
– Цього вівторка зареєструвалася на пробне тестування з історії України, – каже учениця 11-го класу Чернівецької школи №24 Ксенія РИЖАК. – Пробне тестування – це круто! Щоправда, погано те, що не можна вибирати більше одного предмета з кожного блоку, бо я хочу вступати на історичний факультет. Мені би хотілося перевірити свої знання з української мови і літератури та історії України, але ці предмети – в одному блоці, тому довелося обрати щось одне. Багато моїх знайомих обурюються, що пробне тестування -платне, адже минулого року воно було безкоштовним. Якби це коштувало хоча би 20 гривень, то було би значно більше охочих. І все-таки, хоч є нарікання, але майже всі, хто готується вступати до вищих навчальних закладів, таки реєструються. Я, наприклад, хочу перевірити, чи вистачить мені часу, яким питанням треба приділити більше уваги, а яким менше. Також, якщо з української мови та літератури ми знаємо майже все, то у книжках для підготовки до зовнішнього оцінювання з історії України є багато невідомих нам подробиць. Тому хочу побачити, що буде в тестах, перевірити свої знання. Та й класні керівники нам радять реєструватися, кажуть, що це зайвим не буде.
Нагадаємо, пробне тестування можна пройти лише з двох предметів. Тестування з кожного предмета коштує 56 гривень. Реєстрація на пробне тестування завершується першого грудня. Цього ж дня о 09.00 розпочнеться реєстрація учасників зовнішнього незалежного оцінювання (уже справжнього), яка завершиться третього березня 2009 року. (Г. Марків)
До теми
Як повідомила заступник директора з навчальної роботи обласного інституту післядипломної освіти Валентина ЖУКОТИНСЬКА, станом на 20 листопада на пробне тестування в Чернівецькій області зареєструвалося 1383 учасників (для порівняння, у Тернопільській області – 2102, Закарпатській – 2649, Івано-Франківській – 3309). Найбільше зареєструвалося на українську мову та літературу (961 особа), математику (486 осіб). З інших предметів охочих менше: на біологію – 149 учасників, на історію України – 142, англійську мову – 128, хімію – 120, географію – 59, фізику – 40, німецьку мову – 16, та французьку – 9 осіб. Для написання пробного тестування виділили по два пункти на кожен район області. У Чернівцях створили шість таких пунктів. У середньому на кожен район поки що припадає по 50-60 учасників пробного тестування, а на Чернівці – майже 400.
21-11-2008, 11:10
0
4 645