Довгопільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – найбільша сільська школа у Путильському районі. Тут навчається 380 дітей. Із них майже 80 учнів живуть за чотири-шість кілометрів від школи. Їх потрібно підвозити, але нічим: мікроавтобус 1985 року випуску, розрахований на дев’ять місць, поламався ще півроку тому. До паводків частково виручав вижницький автобус, який підвозив частину школярів. Проте після паводків дороги немає, і школярі ходять пішки.
- Я живу в Стебнях, за чотири кілометри від школи, - розповідає одинадцятикласниця Таміла СКИДАН. – З початку навчального року ходжу до школи пішки. Йти дуже важко, бо зараз дощі, на дорозі болото. Взуваю гумові чоботи, а в сумці несу змінне взуття і в школі перевзуваюся. Так ми щоранку ходимо компанією - майже 30 учнів. Серед нас і учні молодших класів. Нещодавно з нами йшла першокласниця, то в одному місці було таке болото, що нам довелося переносити дівчинку на руках. А якось забула взути калоші і пішла до школи в кросівках. Дуже намочила ноги і увесь день ходила з мокрими ногами. Ходити пішки важко ще й тому, що треба йти вгору і нести важкі рюкзаки з книжками, взуттям. А молодшим дітям ще важче. Щоби вчасно прийти до школи (навчання розпочинається о 9.00), я виходжу з дому о 7.40. Ми з друзями дуже хочемо, щоби нас до школи возив автобус!
Директор Довгопільської школи Юрій МАРОТЧАК зізнається, що автобус – це найбільша їхня проблема.
- Мікроавтобус “Нісса-522” надто старий, щоби його ремонтувати, - каже директор. – Та й запчастини до нього важко дістати. І це не вирішить проблему, бо цей транспорт замалий. Навіть той вижницький автобус, який возив учнів до школи, не вміщає всіх. Все одно 20 школярам доводилося ходити пішки. Дорогу частково відновили, але не зробили водовідвід, і діти щоранку приходять до школи брудні. Потрібен нормальний сучасний просторий шкільний автобус.
Загалом ситуація зі шкільними автобусами на Путильщині плачевна. Найбільше їх потрібно, окрім Довгопілля, у Дихтинці, Розтоках, а також Сергіях і Підзахаричах.
- Нам потрібно хоча би три-чотири шкільні автобуси, а краще шість, - каже начальник відділу освіти Путильської РДА Володимир ГРЕБЕНЩИКОВ. – Щоби був один автобус на два села. Зараз у нас лише два робочих автобуси і одна “газелька”, яку придбали 2004 року. Решта дуже старі, практично не їздять, на кожному кроці ламаються і з’їдають більше пального, ніж проїжджають.
Галина МАРКІВ
До теми
- У Чернівецькій області є 41 шкільний автобус.
- Враховуючи заміну застарілих, потрібно загалом 72 автобуси.
- Найгірша ситуація у Вижницькому, Путильському, Сторожинецькому, Глибоцькому, Герцаївському районах.
- 2008 року області з держбюджету виділили 2,28 млн гривень на придбання шкільних автобусів.
- У вересні-жовтні 2008 року планують купити 10 нових автобусів.
- Новий автобус середнього класу з 25 місцями коштує приблизно 200 тисяч гривень.
(Джерело: управління освіти і науки ОДА)
18-09-2008, 10:27
0
5 618