RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » освіта » У десятих класах не вистачає учнів

Уже вранці першого вересня у місті за букетами вишикувалися чималі черги. Їх вихоплювали прямо з рук продавців, не торгуючись. Назустріч кожному таксі кидалися десятки тих, хто запізнювався на урочисту лінійку. Проте водії ігнорували бажаних у звичайні дні пасажирів, поспішаючи на виклики. Машини були замовлені ще з вечора 31 серпня. А “кукурузники”, користуючись ситуацією, вимагали казкові суми. У громадський транспорт неможливо було пропхатися.
На урочисту першовересневу лінійку в школі № 28 зібралися чи не всі мешканці мікрорайону “Гравітон” – від немовлят до бабусь із дідусями. За підсумками атестації, заклад визнано одним із кращих у місті. Першокласників, яких не було видно через великі букети, із усіх боків активно фотографували батьки. Одинадцятикласниця Дана вручила маленьким учням великий сонях, як символічне побажання світлого шляху в школі. “Я вже обрала для себе майбутню професію – вступатиму на архітектурний факультет ЧНУ, – зізналася дівчина. – Мрію побудувати гарну сучасну установу для дітей-сиріт, де вони почувалися би так, як у звичайних сім’ях. Тому цей рік потрібно буде особливу увагу приділити математиці і українській мові та літературі, щоби добре скласти зовнішнє тестування. Але оскільки сподіваюся отримати медаль, то доведеться вчити на відмінно всі предмети”.
Десятий клас у школі № 28 – єдиний, проте найчисленніший. “Уже є 38 учнів, ще один прийшов із документами, – розповіла класний керівник десятого класу, заслужений вчитель України Валентина ФОСТІЙ. – Із трьох дев’ятих класів сформувався один, зате з найкращих учнів. Щоби розділити його на два класи, потрібен хоча би 41 учень. У цій школі я працюю з першого дня. Щойно-но вона відкрилася, в російськомовних класах налічувалося теж до сорока учнів. Звичайно, буде важко розмістити таку кількість у кабінетах, доведеться ставити додатково столи та стільці. Хоча є задум створити дві групи: природничого та суспільно-гуманітарного напрямків”.
“У школі № 28 навчалося четверо моїх дітей, – зізналася Неля ПАЛАМАРЮК. – Син і донька вже студенти ЧНУ і медуніверситету, двоє молодших – ще школярі. Матеріально нелегко, але я вчу дітей берегти речі та канцелярське приладдя, щоби довше служило”.
- Зараз у нашій школі № 28 налічується 843 учні, – повідомила директор Тамара ЯКОВЛЄВА. – Ця цифра тримається вже впродовж трьох останніх років. Хоча остаточні дані будуть десь після п’ятого вересня. Деякі батьки не поспішають записувати своїх дітей до школи, роблять це в останню хвилину. Ми знову набрали три перші класи, два – одинадцяті, а ось десятий поки що тільки один. Батьки злякалися зовнішнього оцінювання та майже половину дітей забрали після дев’ятого класу. І дарма. Бо наші учні досить успішно склали тестування цього року. Були такі, що отримали максимальну кількість балів – по 200 і 199.
Надія БУДНА
До теми
- Цього року до міських шкіл пішло 2100 першокласників, – розповіла заступник міського голови Інна ОНАЦЬКА. – А загалом, за попередніми даними, у чернівецьких школах цьогоріч навчатиметься на 357 учнів менше, ніж минулого року. На рівень 2004 року ми зможемо вийти десь у 2011-му. Це можна пояснити насамперед низькою народжуваністю в попередні роки. Крім того, чимало батьків, злякавшись зовнішнього тестування, після закінчення дев’ятого класу повіддавали дітей у технікуми, коледжі та ПТУ. Хоча, якщо пізніше вони захочуть вступати у вищі навчальні заклади ІІІ-ІV ступенів акредитації, їм таки доведеться складати зовнішнє тестування. До підготовки нового навчального року в місті зроблено багато. Зокрема, на будівлі школи № 31 встановлено дах, зірваний під час стихії. Всередині приміщення школи № 40, що в мікрорайоні Ленківці, зараз будується вбиральня, яку плануємо завершити до першого жовтня. Цей навчальний заклад залило під час тривалих дощів. Зараз там ремонтуються спортивний зал, роздягальні, покрівля, фасад будівлі. Загалом відновлювальні роботи ще продовжуються у 23 навчальних закладах міста. Грунтовими водами підтопило школу № 38 у Садгорі. Вже виділено кошти з субвенцій державного бюджету на її ремонт. Зараз всередині приміщення будується вбиральня, як і в школи № 37. Залишається ще три міські школи – №№ 13, 18, 19, де вбиральні розташовані на вулиці. Незабаром їх теж буде перенесено всередину приміщень.
2-09-2008, 13:00
Коментарів 0 Переглядів 5 017

Теги -
У Чернівецькій області переходи громад до ПЦУ відбуваються менш інтенсивно, ніж у сусідніх областях

За попередньою інформацією ДТП з потерпілими.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.