Школяр цього року, порівняно з минулим, "подорожчав" щонайменше на 20-40%. Найдешевше зібрати дитину до школи коштує від 600 гривень. А якщо батьки захочуть зробити це якісно, то сума збільшиться удвічі– втричі.
Наприклад, форму для дівчинки можна купити за 100 гривень із синтетичної тканини, а можна з напівшерсті – за 500, і навіть 700 гривень.
На чернівецькому ринку можна знайти шкільний одяг десятків виробників – вітчизняних, китайських, турецьких, польських, російських. Костюм для хлопчика можна купити приблизно від 100 гривень, сорочку – від 20. Форма-трійка (з сарафаном та штанами) для дівчинки в середньому коштуватиме 200 гривень, блузочка – від 30.
– Доводиться працювати з багатьма постачальниками, оскільки одні батьки купують блузочку для дівчинки за 29 гривень, інші за 200, – зауважує Тетяна Комарова, власниця відділу "Диснейленд" торгового дому "Соборний".
– Шкільний одяг, порівняно з минулим роком, майже не подорожчав. Наприклад, трійка для дівчинки подорожчала на 30 гривень, причому, замість спіднички тепер в костюмі сарафан. Вартість сорочок і блузок взагалі залишилася на рівні минулого року, – розповідає Жанна, продавець-консультант відділу "Капітошка" торгового центру "Міленіум". – Не можна сказати, яка форма краща, але якщо є сертифікат, то це вже якісні речі.
Більшість шкільного одягу пошито з тканини, яка містить порівну поліестру та бавовни, але найякіснішим варіантам вважається напівшерсть. Проте й коштує не найдешевше, припустимо, сарафан – приблизно 180 гривень, жакет – 200, піджак – 240, штани – 150. Костюмчик для хлопчика львівського виробництва можна купити від 300 гривень.
Взуття для школярів можна знайти від 28 до 41 розміру. Моделі, в яких натуральна шкіряна серединка, а зовні шкірозамінник – коштують дешевше. Цілком шкіряне взуття відомого бренду є за 350 гривень, невідомого, але також шкіряне, – чи не вполовину менше. Взуття для занять фізкультурою, яке можна використовувати і як змінне в класі, ще забере з бюджету від 35 гривень. Якісніші кросівочки коштують від 70 гривень.
– Батьки насамперед зважають на якість взуття. Взуття для занять спортом повинно бути бути легким, дихати, – каже Оксана Коростильова, продавець-консультант відділу "Капітошка". – Вже ніхто не хоче купувати дітям цілковитий замінник шкіри. При цьому не всі можуть дозволити капці за 250 гривень, а тому намагаються віднайти золоту середину між якістю та ціною.
Найкращий рюкзак для школярів, на думку лікарів, з ортопедичною спинкою. Але вони й найдорожчі. Сертифіковані моделі ранців у чернівецьких крамницях можна придбати за 100-200 гривень. Є й дешевші, наприклад, 50 гривень, але вже без претензій на якість.
Як розповіла Сидонія Положевець, директор колективного підприємства компанії "Мінос", нинішнього року на ринку з’явилися цікаві рюкзаки італійської марки. Їх можна прати в пральній машинці, вони ортопедичні, а зображення улюблених героїв надруковано за ліцензією.
Наповнити школярський рюкзак відповідним приладдям цього року батькам коштуватиме батькам в середньому на третину дорожче, ніж торік. Особливо подорожчала паперова продукція – зошити, книжки, щоденники, картон тощо. Зошит на 48 аркушів, який торік коштував 1,20 гривні, тепер коштуватиме 1,70 гривні, кращої якості – ще на 20% дорожче. Пенал можна придбати за 3-4 гривні, а хорошу модель з наповненням – вже за 40. Непогану чорнильну ручку можна придбати і за вісім гривень, а капілярну – за 10. Цей список нескінченний і витягне з батьківського гаманця кілька сотень.
Вікторія Угорська
14-08-2008, 12:12
0
4 563