Міносвіти має намір 2009 року зменшити кількість предметів зовнішнього незалежного оцінювання. Про це йдеться у проекті наказу Міносвіти "Про зовнішнє незалежне оцінювання навчальних досягнень осіб, що виявили бажання вступати до вищих навчальних закладів України 2009 року".
Зокрема, 2009 року кількість тестів планують зменшити із 11 до восьми. Випускники шкіл наступних років складатимуть тести з таких предметів: українська мова та література, історія України, математика, біологія, фізика, хімія, географія та одна іноземна мова (англійська, німецька, французька або іспанська).
Планується, що школярі матимуть право пройти зовнішнє тестування не більш ніж з п’яти предметів, а тестування з української мови і літератури, як і раніше, буде обов’язковим для усіх вступників до вузів. Математику обов’язково складатимуть випускники класів універсального, природничо-математичного та технологічного напрямів, історію України – випускники філологічних, суспільно-гуманітарних, художньо-естетичних класів.
Чи полегшить життя майбутнім вступникам, ми запитали у заступника директора обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Валентини Жукотинської.
– Гадаю, суть не в предметах, а в тому, щоби нам дали можливість регулювати питання, пов’язані із зовнішнім незалежним оцінюванням, на регіональному рівні, – вважає Валентина Дмитрівна. – Якби ми мали можливість регулювати графіки сесій на місцях, це було би значно швидше і простіше. Наприклад, за п’ять сесій я розклала 11 предметів. Потрібно організовувати тестування, виходячи з умов та можливостей кожного регіону. Щодо цього проекту, то я не прихильник зменшення кількості предметів, бо це обмежує права абітурієнтів. Вступник має право вибрати той предмет, який він хоче. До прикладу, для вступу на той чи інший факультет потрібно здати тестування з певного предмета, який виключили з переліку тестів. Тоді вузу доведеться вводити іспит з того предмета. І тут можливі різноманітні спекуляції, корупція.
Галина МАРКІВ
7-08-2008, 11:08
0
4 273