Виконком міськради таки вирішив реорганізувати ЗОШ №21 та №42. Тепер дві школи з’єднають в одну – №42, а в приміщенні ЗОШ №21 облаштують дошкільний навчальний заклад №19. Керівництво шкіл, вчителі, учні, батьки по-різному оцінюють це рішення.
– У мене нейтральне ставлення, – каже директор ЗОШ №21 Мирон ПАЛІЙЧУК. – Бо розумію, що місто потребує дошкільних установ. Наша школа перебуває у комунальній власності міськради, тому ми нічого не можемо вдіяти. Головне, що працевлаштували вчителів. У цьому навчальному році у нас було 297 учнів.
– Вважаю, що злиття двох шкіл – це нормально, – каже заступник директора з виховної роботи ЗОШ №42 Катерина ОПАЄЦЬ. – Наші вчителі налаштовані приязно, і ніхто не проти, щоби до нас прийшли нові колеги. І, звісно, ми лише раді новим учням. Усім вистачить роботи. До нас заходили батьки учнів ЗОШ №21 і вони залишилися задоволені побаченим. Школа гарна, велика.
– Усі вчителі ЗОШ №21 вже працевлаштовані, – запевнила начальник міського управління освіти Валентина МАЛИШЕВСЬКА. – Частина пішла на роботу до ЗОШ №42, решта влаштувалися в інших школах. Ми повідомили батькам учнів, що вони можуть переводити дітей до будь-якої школи, до якої вважають за потрібне. Деякі батьки вже оформили заяви: страшокласників переважно перевели до ліцею №2, а учні молодших класів пішли до ЗОШ №42. Більшість батьків прагнуть, щоби їхні діти отримали якісну освіту. А яка може бути освіта, якщо в класі – по 10-15 учнів? Адже від кількості учнів залежить кількість годин вчителя і, відповідно, зарплатня. А який вчитель захоче якісно працювати за копійки? Навчання у ЗОШ №42 буде розпочинатися о 9.00. Щоранку шкільний тролейбус буде їхати по Руській і підвозити учнів до ЗОШ №42. Не варто хвилюватися, що в новій школі буде перебір: вона розрахована на 960 учнів, а разом з учнями із ЗОШ №21 набирається не більше 600 дітей. Колишню ЗОШ №21 до першого січня 2009 року будуть переобладнувати під дошкільний заклад. Можливо, там ще будуть навчатися першокласники.
Ми завітали до ЗОШ №21. Вона, як кожна школа влітку, порожня. Лише колишні вчителі вряди-годи заходять зі словами: "А ми вже майже не ваші!"
– Я дуже засмучений, – зізнається учитель праці Борис ПАЛАМАР. – Шкода залишати школу, в якій пропрацював 40 років. Тепер піду працювати до ЗОШ №42. Але там буде менше роботи: тут було 12 годин, а там мені пропонують усього шість. Цей рік попрацюю, а там буде видно.
П’ятикласник Вадим САДОВИЙ прийшов до школи допомагати мамі, яка тут працює прибиральницею. Каже, що йому теж не хочеться залишати школу.
– Я звик тут, – каже Вадим. – Тут у мене друзі, улюблені вчителі, мама… А в новій школі (ЗОШ №42 – ред.) ще хтозна, як буде…
Галина МАРКІВ
31-07-2008, 12:06
0
7 513