RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

«Потрібні фільми, які виховають патріотів»
Народний артист України Михайло Голубович, який зіграв понад 170 ролей у кіно та театрі та відомий за ролями у фільмах "Пропала грамота", "Козаки йдуть" і "Роксолана", очолив у Чернівцях журі фестивалю комедії "Золоті оплески Буковини".
У розмові з кореспондентом "МБ" Михайло Васильович пригадав зйомки в культових кінострічках та розповів, чому в Україні так мало патріотичних фільмів.

"Ніколи не вибирав роль за тим, що зіграти легше, а що важче"

– Востаннє ви приїжджали на Буковину торік, коли святкували 70-річчя з дня народження Івана Миколайчука. Які спогади пов’язують вас із нашим містом?

– Я люблю Чернівці і кажу це не тому, що так треба казати, коли запитують. Це справді так, тому що це батьківщина не тільки Івана Миколайчука, а й багатьох інших талановитих людей. Приємно зустрічати в Чернівцях саме таких людей. Скажімо, зараз ми з вами зустрілися в присутності директора театру імені Ольги Кобилянської Юрія Марчака (йдеться про зустріч перед інтерв’ю, – авт.). Це не байдужа людина, тому що започаткувала в Чернівцях дуже потрібний фестиваль.

– Саме тому й погодилися очолити журі фестивалю "Золоті оплески Буковини"?

– Цей фестиваль зараз дуже потрібний. Нині, на превеликий жаль, суспільство, а особливо, мабуть, підростаюче покоління, втратило моральні орієнтири. А цей фестиваль вселяє надію в людські душі. Він показує, що людина повин­на ставитися до життя трішки по-філософськи. А гумор завжди допомагав людям вижити у складні часи – це по-перше. По-друге, як мені здалося, у цього фестивалю дуже точна символіка. На жаль, усі люди колись йдуть з життя, а люди акторської професії, люди творчі коли йдуть, їх проводжають аплодисментами. Це велика пам’ять людям цієї професії.

– Чи доводилося вам взагалі грати комедійні ролі і які?

– Перша моя комедійна робота була у фільмі "Мотря" за часів молодості. І, на превеликий жаль, це моя єдина комедійна робота в кіно. А в театрі були комедійні ролі і нині також є.

– Чим український гумор відрізняється від гумору наших сусідів і західних європейців?

– Безумовно, різниця велика. Український гумор неповторний. Він проявляється в українців у будь-якій ситуації. Наведу простий приклад. Це не анекдот, а бувальщина. Отож каже мама синочку, який у школу пішов: "Ми з татом вирішили, що тато кидає палити, а я кидаю їсти солодке..." Натомість дитина вигукує: "О, а я кидаю школу!" В українців, напевно, з молоком матері закладено жартувати. Вчора спілкувався з колегами, які ставили вистави в Чехії та Прибалтиці. Вони розповідають, що там трішки інший гумор. І в кожного народу так, бо у кожного своє розуміння життя.

"Державні діячі не думають про розвиток кінематографа"

– Вашим колегою по знімальному цеху в культовому фільмі "Пропала грамота" був актор Іван Миколайчук. Які спогади у вас залишилися від тих зйомок?

– З Іваном Миколайчуком ми вчилися в одному інституті, жили в одному гуртожитку. Потім були спільні зйомки у фільмі "Комісар", а вже пізніше і в кінострічці "Пропала грамота". То була надзвичайно талановита і порядна людина. Знаєте, він був великим патріотом. Та й взагалі у фільмі "Пропала грамота" багато хороших акторів знімалося. На превеликий жаль, багатьох із них уже немає серед живих. На сьогодні маю добрі стосунки із Федором Стригуном, із яким ми теж знімалися в тому фільмі. На жаль, ми рідко бачимося. Можливо, тому, що живемо в різних куточках країни.

– Чому фільмів патріотичного спрямування, як-от "Пропала грамота" чи "Козаки йдуть", нині так мало в Україні?

– На превеликий жаль, нині державні діячі, які повинні думати про розвиток власного кінематографа, не думають про це. Не секрет, що нині закуповують багато фільмів часто поганої якості з інших країн. Кінематографія має виховувати молоде покоління. На це повин­на звернути увагу держава.

Можна по-різному ставитися до радянських часів, але тоді були державні замовлення на фільми. Коли держава замовляла фільм, вона ним закладала певні патріотичні основи.

У мене є проект "Лицар дикого поля" (йдеться про історію життя останнього кошового отамана Запорізької Січі Петра Калнишевського). Створений на базі цього матеріалу фільм міг би стати хорошим представником українського кінематографа у світі. Але проект нині заморожений.

– Чи задоволені ви ставленням нинішньої влади (та й попередньої) до української культури і що змінили б?

– До культури, мистецтва, творчості, до тієї спадщини, яку має народ, треба ставитися бережніше й уважніше. Мені прикро, коли пригадую 1990-ті роки, коли був страшенний розгул безпринципності. Тоді, коли запитували у хлопчаків, ким хочуть бути, вони відповідали, що ходять у секцію, щоб потім бути в "бригаді". Хіба можна на цьому виховувати підростаюче покоління, як можна виховати повагу до жінки, до матері, до коханої, якщо говорити, що вона така і сяка? У такому разі і сім’я буде ненормальна. Якщо в держави не буде моральних орієнтирів, не буде і майбутнього. 
Марина КОРПАН

З ДОСЬЄ "МБ"
Михайло Васильович
Голубович

Народився 21 листопада 1943 року в місті Золотоноша Черкаської області.
1967 року закінчив Київський державний інститут театрального мистецтва ім.
І. Карпенка-Карого, акторський факультет.
З 1967 року – актор.
З 1987 року – художній керівник української трупи Луганського музично-драматичного театру.
З 1989 року – актор Луганського українського музично-драматичного театру.
Заслужений артист України (1972).
Нагороджений орденом "Знак Пошани", володар ордена Ярослава Мудрого V ступеня, Повний кавалер ордена "За заслуги перед Вітчизною" І, ІІ і ІІІ ступенів.
Ролі в театрі – понад 100.
Ролі в кіно – майже 70.
Народний артист України (1977).
26-10-2012, 10:38
Коментарів 0 Переглядів 3 430


Це дуже важливий інфраструктурний проєкт для Буковини, каже Руслан Запаранюк

На Габсбурзькій височині в Чернівцях створять сучасний артпростір "На буковинському ґанку"
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Виставку присвятили 60-річчю від дня народження художниці Наталії Ярмольчук


Друге пришестя … Блог Ярослава Волощука
Цю подію так очікували у світі, наче йшлося про друге пришестя Ісуса Христа
"На Трампа сподіваймося, але люби, Боже, правду"
"Це важка, але необхідна правда, яку важко буде прийняти багатьом", - зазначає Сергій Рудик
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

22 січня компанія Samsung представила свій новий флагманський смартфон Samsung S25 Plus — модель, яка здатна задовольнити вибагливих клієнтів, що знаходяться у пошуку передових технологій та стильного дизайну.

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

Якщо ви або ваші близькі помітили ознаки, які можуть свідчити про розсіяний склероз, не відкладайте візит до спеціаліста.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.