RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

«Не звик зупинятися на досягнутому»

Лауреат 11 міжнародних конкурсів, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, заслужений артист України Андрій Шкурган побував у рідних Чернівцях, щоб виступити на прем’єрі всесвітньо відомої кан­тати Карла Орфа "Карміна Бурана" та побувати вдома. Кореспондентові "МБ" вдалося поговорити з оперною зіркою перед прем’єрою.

"Їжджу за контрактами не лише Європою, а й світом"

– Чи одразу погодилися виступати у кантаті у рідному місті? Що вас зацікавило у цьому музичному творі?

– Після того, як Остап Савчук, художній керівник Чернівецької обласної філармонії, обрав цю кантату, він дізнався, що вона вже є у моєму репертуарі. Тому сумнівів у виборі соло баритона не було.

– Чи цікава кантата для сучасного слухача?

– Це сценічна кантата. Написав її Карл Орф за часів найгіршого фашизму в Німеччині, 1937 року. "Карміна Бурана" – це музичний твір, написаний на тексти давньонімецькою та латинською мовами, на поезії ХІ століття. Ці тексти про життя були написані на противагу всьому тому, що відбувалося у Німеччині в той час. Це тексти, які говорять про невмирущі вічні людські цінності. Вони не можуть бути нецікавими.

– У вас доля, як і в багатьох відомих українців. Ви прославилися не на Батьківщині, а за кордоном. Розкажіть про свої проекти, де виступаєте?

– З 2005 року живу в Чехії, хоча виступаю і у польських, і у чеських театрах. Та зазначу, що ніде не працюю постійно вже чотири роки. Їжджу за контрактами не лише Європою, а й світом. Торік із чеським театром вперше возив на гастролі до Японії оперу "Далібор" Бедржиха Сметани. У мене була роль польського короля Владислава, який перебував на чеському троні. За два місяці ми виступили вісім разів із цією оперою. Також цього року на Мальті відбувся фестиваль у дуже старовинному театрі, який збудували ще 1723 року. Я виступав в опері "Трубадур". Грав головного негативного героя, що й стало останнім часом моєю спеціалізацією, бо ж, як кажуть, час ролей коханців уже минув. У нас було чотири спектаклі на Мальті у березні. Відкрию вам маленький секрет: від середини грудня до кінця лютого буду в Римі. Мені запропонували там робити оперу "Ніс" на музику Шостаковича. Потрібно буде підготуватися, добре повчити. Також є плани щодо фестивалю "Буковинський листопад". Хочу його вдосконалити, зробити певні нововведення.

Востаннє був у відпустці 1997 року

– А де найкращий глядач?

– Найкращий глядач там, де розуміють мистецтво. В Україні глядач прекрасний, вдячний, спраглий мистецтва. У Чернівцях, Івано-Франківську, Львові завжди щиро приймають, бо люди потребують того. Але проблема в тому, що в нас немає системи виховання ще змалку, щоб закладала цінності класичного мистецтва.

– Чи знайомі з нинішнім репертуаром українських оперних театрів? Що думаєте щодо цього?

– Звичайно, знайомий із репертуаром Національної опери у Києві, стежу за ним. Знайомий із репертуарами інших театрів: Одеси, Львова. Та кажу, як є: театри в Україні нині бідні.

– Перебуваючи постійно в Європі, подорожуючи країнами світу, чи сумуєте за Україною?

– Безумовно, але, на превеликий жаль, приїжджати мені в Україну дуже важко. Щоби приїхати, треба набратися сил, терплячості. Треба мати велику паузу в роботі, а в мистецтві мати перерву іноді означає бути забутим. Відпусток не маю. Востаннє був у відпустці 1997 року. Останні п’ять років займаюся також вихованням дітей, а з батьками підтримую зв’язок через Інтернет. Сподіваюся, що ще приїду до Чернівців на фестиваль восени. Це чудова нагода побути довше з батьками. А потім – знову Мальта, Рим...

– У вас за плечима – багаторічний досвід виступів на світових сценах. А чи є така роль, у якій ще не втілили себе?

– Є. І не одна! У Верді я хотів би заспівати роль Яго в опері "Отелло", Грозного – в опері Римського-Корсакова "Царева наречена". Чесно кажучи, немає межі досконалості. Не звик зупинятися на досягнутому. 
Інна Рахмістрюк

з досьє "МБ"
Андрій Шкурган – оперний співак, лауреат Шевченківської премії, заслужений артист України.
У репертуарі – 35 провідних оперних партій, інтерпретації камерної музики, народних пісень.
Народився 27 листопада 1961 року на Львівщині.
Виріс у Чернівцях, де працювали батьки.
З 1978 по 1982 рік навчався на факультеті прикладної математики Чернiвецького державного університету.
Творчу кар’єру розпочав у 17 років у вокально-інструментальному ансамблі.
1989 року закiнчив Львiвську консерваторiю.
З 1995 року – соліст Варшавської національної опери.
З 2005 року працює за контрактами з різними оперними театрами Європи і світу.
15-06-2012, 10:49
Коментарів 0 Переглядів 3 706

• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.