RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » культура, шоу-бізнес » Наш гість » «Не звик зупинятися на досягнутому»

«Не звик зупинятися на досягнутому»

Лауреат 11 міжнародних конкурсів, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, заслужений артист України Андрій Шкурган побував у рідних Чернівцях, щоб виступити на прем’єрі всесвітньо відомої кан­тати Карла Орфа "Карміна Бурана" та побувати вдома. Кореспондентові "МБ" вдалося поговорити з оперною зіркою перед прем’єрою.

"Їжджу за контрактами не лише Європою, а й світом"

– Чи одразу погодилися виступати у кантаті у рідному місті? Що вас зацікавило у цьому музичному творі?

– Після того, як Остап Савчук, художній керівник Чернівецької обласної філармонії, обрав цю кантату, він дізнався, що вона вже є у моєму репертуарі. Тому сумнівів у виборі соло баритона не було.

– Чи цікава кантата для сучасного слухача?

– Це сценічна кантата. Написав її Карл Орф за часів найгіршого фашизму в Німеччині, 1937 року. "Карміна Бурана" – це музичний твір, написаний на тексти давньонімецькою та латинською мовами, на поезії ХІ століття. Ці тексти про життя були написані на противагу всьому тому, що відбувалося у Німеччині в той час. Це тексти, які говорять про невмирущі вічні людські цінності. Вони не можуть бути нецікавими.

– У вас доля, як і в багатьох відомих українців. Ви прославилися не на Батьківщині, а за кордоном. Розкажіть про свої проекти, де виступаєте?

– З 2005 року живу в Чехії, хоча виступаю і у польських, і у чеських театрах. Та зазначу, що ніде не працюю постійно вже чотири роки. Їжджу за контрактами не лише Європою, а й світом. Торік із чеським театром вперше возив на гастролі до Японії оперу "Далібор" Бедржиха Сметани. У мене була роль польського короля Владислава, який перебував на чеському троні. За два місяці ми виступили вісім разів із цією оперою. Також цього року на Мальті відбувся фестиваль у дуже старовинному театрі, який збудували ще 1723 року. Я виступав в опері "Трубадур". Грав головного негативного героя, що й стало останнім часом моєю спеціалізацією, бо ж, як кажуть, час ролей коханців уже минув. У нас було чотири спектаклі на Мальті у березні. Відкрию вам маленький секрет: від середини грудня до кінця лютого буду в Римі. Мені запропонували там робити оперу "Ніс" на музику Шостаковича. Потрібно буде підготуватися, добре повчити. Також є плани щодо фестивалю "Буковинський листопад". Хочу його вдосконалити, зробити певні нововведення.

Востаннє був у відпустці 1997 року

– А де найкращий глядач?

– Найкращий глядач там, де розуміють мистецтво. В Україні глядач прекрасний, вдячний, спраглий мистецтва. У Чернівцях, Івано-Франківську, Львові завжди щиро приймають, бо люди потребують того. Але проблема в тому, що в нас немає системи виховання ще змалку, щоб закладала цінності класичного мистецтва.

– Чи знайомі з нинішнім репертуаром українських оперних театрів? Що думаєте щодо цього?

– Звичайно, знайомий із репертуаром Національної опери у Києві, стежу за ним. Знайомий із репертуарами інших театрів: Одеси, Львова. Та кажу, як є: театри в Україні нині бідні.

– Перебуваючи постійно в Європі, подорожуючи країнами світу, чи сумуєте за Україною?

– Безумовно, але, на превеликий жаль, приїжджати мені в Україну дуже важко. Щоби приїхати, треба набратися сил, терплячості. Треба мати велику паузу в роботі, а в мистецтві мати перерву іноді означає бути забутим. Відпусток не маю. Востаннє був у відпустці 1997 року. Останні п’ять років займаюся також вихованням дітей, а з батьками підтримую зв’язок через Інтернет. Сподіваюся, що ще приїду до Чернівців на фестиваль восени. Це чудова нагода побути довше з батьками. А потім – знову Мальта, Рим...

– У вас за плечима – багаторічний досвід виступів на світових сценах. А чи є така роль, у якій ще не втілили себе?

– Є. І не одна! У Верді я хотів би заспівати роль Яго в опері "Отелло", Грозного – в опері Римського-Корсакова "Царева наречена". Чесно кажучи, немає межі досконалості. Не звик зупинятися на досягнутому. 
Інна Рахмістрюк

з досьє "МБ"
Андрій Шкурган – оперний співак, лауреат Шевченківської премії, заслужений артист України.
У репертуарі – 35 провідних оперних партій, інтерпретації камерної музики, народних пісень.
Народився 27 листопада 1961 року на Львівщині.
Виріс у Чернівцях, де працювали батьки.
З 1978 по 1982 рік навчався на факультеті прикладної математики Чернiвецького державного університету.
Творчу кар’єру розпочав у 17 років у вокально-інструментальному ансамблі.
1989 року закiнчив Львiвську консерваторiю.
З 1995 року – соліст Варшавської національної опери.
З 2005 року працює за контрактами з різними оперними театрами Європи і світу.
15-06-2012, 10:49
Коментарів 0 Переглядів 3 686

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.