RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

«З народної пісні робимо шлягер»

Днями на Буковині побувала Оксана Пекун – співачка і телеведуча.

Кореспондент "МБ" поспілкувалася з нею про народну пісню, українських виконавців та звичайних людей.
Оксана Пекун разом із командою передачі "Фольк-Music", яка виходить на Першому Національному каналі, на Буковину завітала вже вдруге. Цього разу телевізійники записували маловідомі пісні Хотинщини, Кіцманщини та Вижничини.
– У передачі ми показуємо не лише творчий бік краю, але й буковинські кухню, культуру, звичаї. Зокрема покажемо, як готують мамалигу. Розповімо про народний буковинський атрибут – горбатку. Виявляється, її колись шили на тривалий час. Тому з одного боку вишивали румунський прапор, а з іншого – австро-угорський. Яка влада приходила, таким боком горбатку й носили. Ми вражені.

– Як виникла ідея передачі "Фольк-Music"?

– Ідея вишукувати регіонами України маловідомі пісні і надавати їм нового дихання належить Володимирові Коваленку, одому з музичних продюсерів Першого Національного каналу. Він є і моїм продюсером. Коваленко майже рік виношував, обдумував, готувався до втілення цієї ідеї. Адже нині українське телебачення не може похвалитися авторськими передачами. Воно завантажене чужими ідеями. Більшість програм та шоу є запозиченими, купленими. А фольклору тим паче немає. Ми вирішили заповнити цю прогалину.

До речі, першим регіоном, пісні якого ми записали для програми, була саме Буковина. Тоді ми знімали Путилу, Заставну, Вижницю і Чернівці.

– Чи залишаються пісні, які переспівують виконавці, у їхньому репертуарі?

– Звісно. Чимало українських виконавців поповнили свій репертуар із нашого доробку. Після того, як колектив заспіває свою пісню, ми даємо на вибір молодим, талановитим, відомим і не дуже вибрати і переспівати пісню, яка їм сподобається. Співаки підбирають твори саме під свій репертуар.

Наприклад, з переліку відроджених пісень собі залишили пісенні твори ТІК, "Гайдамаки", Олександр Пономарьов, Катя Бужинська, Василь Лазарович, Оля Юнакова та інші виконавці.

І мені це дало змогу поповнити репертуар. Ми записали альбом "Козачка", до якого увійшло чимало пісень із народного фольклору. Його нині можна послухати в Інтернеті.

– Чи завжди подобається народним колективам, як змінюються їхні пісні у сучасному аранжуванні?

– Іноді не всім колективам подобається, як переспівують їхні пісні. Трапляється, що і не дуже вдало записують пісні молоді. Тоді ми обираємо інший кут і робимо новий популярний твір.

Але зрештою ми даємо нове життя маловідомій українській пісні. Навіть плануємо видавати диски із записами народних пісень для розповсюдження у школах.

– Чи змінилася Оксана Пекун як співачка?

– Ніколи не думала, що стану фахівцем у фольклорній справі. А ще телевізійником і такою собі харизматичною доброю ведучою.

Колись думала, що маю бути стильною, сучасною співачкою. Маю енергійно виступати на сцені. Але згодом замислилася про те, що треба знати наші корені, історію. І тут мені дається такий казковий шанс долучитися до цього. Я настільки цим перейнялася, що тепер не уявляю життя без цієї роботи, без "Фольк-Music". Я цим живу, без пафосу, повірте.
Паралельно бути сольною співачкою та телевізійником важко. Одна справа працювати на сцені, інша – в телестудії. Тут потрібно вести живу розмову, вчасно та влучно підтримати бесіду, поставити запитання. Довго, але поступово я дійшла до фахового рівня.

– Над чим нині працюєте?

– Хочу заспівати дуетом із гуртом ТІК якусь веселу жартівливу пісню. Нині вже маю доробок із гуртами "Світязь" та "Українські барви". Останній проект – із театром пісні "Джерела". У його складі є п’ятеро виконавців, які співають акапельно або українські народні пісні в сучасній обробці. Ми робимо спільний проект таким собі театральним дійством.
До речі, на Чернівецьке обласне телебачення передаю диск, і буковинці зможуть побачити цей концерт найближчим часом.
Наразі насолоджуюся українською піснею. За чотири роки існування передачі "Фольк-Music" ми вже вийшли на якісно вищий рівень. Нині на Першому Національному каналі ця передача – одна з найбільш рейтингових.

– Ваші побажання…

– Любити себе, своє рідне. Тоді неньку Україну полюбить увесь світ.
Ліна НАГІРНЯК
6-06-2012, 10:21
Коментарів 0 Переглядів 3 878


Чоловіка шукали майже пів сотні рятувальників

59-річний водій автомобіля "Renault Duster" наїхав на велосипедиста

Зіткнувся "Lexus" з мікроавтобусом "Ford"
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.