«З народної пісні робимо шлягер»

у номері / культура, шоу-бізнес / Наш гість
3 893
0
«З народної пісні робимо шлягер»

Днями на Буковині побувала Оксана Пекун – співачка і телеведуча.

Кореспондент "МБ" поспілкувалася з нею про народну пісню, українських виконавців та звичайних людей.
Оксана Пекун разом із командою передачі "Фольк-Music", яка виходить на Першому Національному каналі, на Буковину завітала вже вдруге. Цього разу телевізійники записували маловідомі пісні Хотинщини, Кіцманщини та Вижничини.
– У передачі ми показуємо не лише творчий бік краю, але й буковинські кухню, культуру, звичаї. Зокрема покажемо, як готують мамалигу. Розповімо про народний буковинський атрибут – горбатку. Виявляється, її колись шили на тривалий час. Тому з одного боку вишивали румунський прапор, а з іншого – австро-угорський. Яка влада приходила, таким боком горбатку й носили. Ми вражені.

– Як виникла ідея передачі "Фольк-Music"?

– Ідея вишукувати регіонами України маловідомі пісні і надавати їм нового дихання належить Володимирові Коваленку, одому з музичних продюсерів Першого Національного каналу. Він є і моїм продюсером. Коваленко майже рік виношував, обдумував, готувався до втілення цієї ідеї. Адже нині українське телебачення не може похвалитися авторськими передачами. Воно завантажене чужими ідеями. Більшість програм та шоу є запозиченими, купленими. А фольклору тим паче немає. Ми вирішили заповнити цю прогалину.

До речі, першим регіоном, пісні якого ми записали для програми, була саме Буковина. Тоді ми знімали Путилу, Заставну, Вижницю і Чернівці.

– Чи залишаються пісні, які переспівують виконавці, у їхньому репертуарі?

– Звісно. Чимало українських виконавців поповнили свій репертуар із нашого доробку. Після того, як колектив заспіває свою пісню, ми даємо на вибір молодим, талановитим, відомим і не дуже вибрати і переспівати пісню, яка їм сподобається. Співаки підбирають твори саме під свій репертуар.

Наприклад, з переліку відроджених пісень собі залишили пісенні твори ТІК, "Гайдамаки", Олександр Пономарьов, Катя Бужинська, Василь Лазарович, Оля Юнакова та інші виконавці.

І мені це дало змогу поповнити репертуар. Ми записали альбом "Козачка", до якого увійшло чимало пісень із народного фольклору. Його нині можна послухати в Інтернеті.

– Чи завжди подобається народним колективам, як змінюються їхні пісні у сучасному аранжуванні?

– Іноді не всім колективам подобається, як переспівують їхні пісні. Трапляється, що і не дуже вдало записують пісні молоді. Тоді ми обираємо інший кут і робимо новий популярний твір.

Але зрештою ми даємо нове життя маловідомій українській пісні. Навіть плануємо видавати диски із записами народних пісень для розповсюдження у школах.

– Чи змінилася Оксана Пекун як співачка?

– Ніколи не думала, що стану фахівцем у фольклорній справі. А ще телевізійником і такою собі харизматичною доброю ведучою.

Колись думала, що маю бути стильною, сучасною співачкою. Маю енергійно виступати на сцені. Але згодом замислилася про те, що треба знати наші корені, історію. І тут мені дається такий казковий шанс долучитися до цього. Я настільки цим перейнялася, що тепер не уявляю життя без цієї роботи, без "Фольк-Music". Я цим живу, без пафосу, повірте.
Паралельно бути сольною співачкою та телевізійником важко. Одна справа працювати на сцені, інша – в телестудії. Тут потрібно вести живу розмову, вчасно та влучно підтримати бесіду, поставити запитання. Довго, але поступово я дійшла до фахового рівня.

– Над чим нині працюєте?

– Хочу заспівати дуетом із гуртом ТІК якусь веселу жартівливу пісню. Нині вже маю доробок із гуртами "Світязь" та "Українські барви". Останній проект – із театром пісні "Джерела". У його складі є п’ятеро виконавців, які співають акапельно або українські народні пісні в сучасній обробці. Ми робимо спільний проект таким собі театральним дійством.
До речі, на Чернівецьке обласне телебачення передаю диск, і буковинці зможуть побачити цей концерт найближчим часом.
Наразі насолоджуюся українською піснею. За чотири роки існування передачі "Фольк-Music" ми вже вийшли на якісно вищий рівень. Нині на Першому Національному каналі ця передача – одна з найбільш рейтингових.

– Ваші побажання…

– Любити себе, своє рідне. Тоді неньку Україну полюбить увесь світ.
Ліна НАГІРНЯК
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

20:34
Росіяни вдарили по Кривому Рогу: 14 загиблих, серед них 6 дітей, понад 50 поранених 
20:30
У Чернівцях з’явилась нова оптика від Cristals Optic*
20:15
Повертаємося в зиму: вже завтра Буковину накриють сніг, заморозки і сильний вітер
19:53
Триває збір підписів під петицією про звання Героя України захисникові із Чернівців Юрію Турлаю
19:40
На Буковині зустріли траурний кортеж із захисником Василем Злагодою
19:20
У Чернівцях на площі відновили покриття над криницями, побите вандалами - фото
19:01
Медичний центр «ЛОР MED»: лікуємо причину, а не симптом*
19:00
У лісах Буковини вже активно збирають делікатесні гриби - фото

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм