В десятому ювілейному конкурсі "Успішна пані Чернівців-2012" перемогла заступник декана з навчально-виховної роботи економічного факультету ЧНУ, кандидат економічних наук Наталія Філіпчук. Жінка розповіла molbuk.com про участь у конкурсі та подальші плани.
Чому брали участь у конкурсі?
Мій шлях на конкурс "Успішна пані Чернівців", як і багато інших знакових подій мого життя, почався з пісні, яку ми з чоловіком заспівали на прохання наших фінів на їхньому весіллі. Серед гостей цього свята була одна із членкинь клубу "Успішна пані Чернівців", яка згодом і запросила взяти участь у конкурсі. Зізнаюся, що довго вагалась, оскільки підготовка до конкурсу забирає багато часу. Але одна подія утвердила моє рішення взяти участь у конкурсі та, що найважливіше, приєднатися до учасниць клубу "Успішна чернівчанка". На свято Миколая ми зі студентами економічного факультету брали участь у благодійній акції і були гостями на концерті вихованців школи-інтернату. Серед присутніх були кілька успішних панянок, діти їх зустрічали, як рідних. Згодом я дізналася про фестиваль "Промінь надії" та ще ряд доброчинних заходів, ініційованих клубом. Відтак основною моєю спонукою до участі у конкурсі стало прагнення допомагати дітям-сиротам. І звичайно кожен прагне, щоби ним пишалися близькі та рідні, мені ж неймовірно хочеться, щоби моїми здобутками пишався синочок Ростиславчик, усе роблю наразі саме для нього…
Поділіться враженнями від конкурсу
Враження просто фонтанують… Конкурс "Успішна пані Чернівців" – це унікальний захід, який дозволяє кожній учасниці значно збагатити власний соціальний капітал. Водночас це гарна нагода показати багатогранність особистості кожної учасниці, починаючи з концепції газети та страви і закінчуючи театралізованою постановкою. Зокрема для мене участь у останній стала безцінним досвідом і можливістю перевтілитись в образ Ніфертіті – знакової жінки в історії людства. Усі учасниці виконали свої ролі просто бездоганно…
Чи легко далась перемога?
Перемога еквівалентна моїм зусиллям, витраченим на підготовку до кожного конкурсного етапу. Обдумування та підбір кожної деталі, творчий пошук, робота з кравчинями до ночі, до цього всього я була готова заради якісного результату…
Глядачам запам’ятався ваш пісенний номер. Чому саме ця пісня і чия ідея постановки?
З дитинства я дуже люблю українські народні пісні, також мені імпонує творчість Оксани Білозір. Пісню "Кленова балада" співаю з дитинства, зазвичай без музичного супроводу, однак ідея номеру викристалізувалась у моїй уяві доволі швидко, і під неї разом зі звукорежисером Євгеном Столяром ми зробили повністю нове дуже якісне аранжування, приділяючи особливу увагу мінорній гармонії, адже саме такою я бачила основу майбутнього номеру. У номері брали участь молоді хлопці, їхня активність, ініціативність і завзяття у роботі над цією постановкою стали для мене своєрідним компліментом, оскільки на факультеті як заступник декана я відповідаю за навчально-виховну роботу, яка передбачає різного роду особистісноформуючі заходи, які, в свою чергу, дозволяють студентам відкривати у собі щось нове та цікаво самореалізовуватись поза межами навчального процесу. Послухавши вперше у моєму виконанні баладу, хлопці пройнялися змістом пісні і до останньої репетиції наш склад не зменшувався, а навпаки – кількість бажаючих бути задіяними все зростала. Після виступу хлопці ділилися враженнями, що емоції захоплення від отриманого на сцені адреналіну їх ще довго не покидали. Вони щиро пишалися проробленою роботою в команді.
Що вважаєте найбільшою перемогою і найбільшим досягненням?
Найбільшою перемогою над собою вважаю захист кандидатської дисертації майже на 9-му місяці вагітності. А щодо досягнень, вдячна Богу, що до 30 років змогла реалізувати себе як науковець, педагог і що найголовніше – дружина і матір.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.