RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

«Українці хочуть кіно про своїх героїв»

"Нас привчили до депресивного кіно. До образу українця-невдахи... Треба із цим спадком розпрощатися", – наголосив режисер Михайло Іллєнко під час прем’єри у Чернівцях своєї стрічки "ТойХтоПройшовКрізьВогонь". Дивлячись на переповнений зал глядачів, продовжив: "Не хочу вихвалятися, але я знав, що прийде стільки людей. Оскільки мій фільм відзнятий за простою формулою "Ми – для нас і про себе". У нашому кіно є український герой, яким можна пишатися..."

В інтерв’ю "МБ" Михайло Іллєнко розповів про долю українського кіно і як роками шукає гроші на екранізацію балади Тараса Шевченка.

"За 20 років жодної екранізації Шевченка"

– Ваш фільм у прокаті конкурує з розкрученими американськими стрічками. Спочатку його показували вдень, а тепер у Києві навіть з’явилися вечірні сеанси...

– При цьому в нас є тільки 15 фільмокопій і майже немає реклами – просто закінчилися гроші. Наприклад, американські фільми мають до 120 копій. Саме тому показуємо стрічку по черзі у різних містах. Одночасно можна дивитися тільки у кількох кінотеатрах. Незважаючи на це, фільм стає успішним. Кінотеатри почали збільшувати кількість сеансів. Без вихваляння скажу, що для мене цей результат не є несподіваним: ми показали справжнього українського героя, якого нам дуже бракує і якого глядач хотів бачити... Українці хочуть такого кіно, яке вони дивилися б, як у дзеркало. На жаль, уже досить тривалий час ми працюємо на російське й американське кіно як покупці квитків. Ми добре знаємо героїв американських, вивчили характер російських героїв і дуже-дуже скучили за своїми героями. Повторюю, українці хочуть дивитися кіно про своїх героїв.

– Важко було пробитися?

– Дуже важко... Ось уже багато років наполягаю на екранізації невеликої романтичної балади Тараса Шевченка "У тієї Катерини..." і ніяк не можу пробитися. Уявіть, 20 років – і жодної екранізації творів Тараса Шевченка. Остання екранізація була ще у 1960-х... Це якась дивна частина українського кіно – забути Шевченка! Про Кобзаря знімають, пишуть книжки різні шарлатани, а ось дати слова його героям – не складається. Дуже сподіваюся, що мені вдасться пробити цю стіну і після 50 років мораторію на Шевченка все ж таки його герої заговорять з українських екранів... Коштів поки що на Тараса Шевченка немає, але я не відступлюся. Знаєте, коли я бачу, як під час перегляду фільму "ТойХтоПройшовКрізьВогонь" люди то усміхаються, то плачуть, я знаю заради чого борюся.

"Своє кіно близьке людям"

– У вашому фільмі є кадри, під час яких плачуть глядачі. Один із таких кадрів – про те, як батько головного героя тримає у схованці ікони. У Чернівцях після перегляду фільму старші люди, які приїхали із сіл, найбільше говорили саме про ці заховані ікони.

– Важливе зауваження! Це приклад того, коли своє кіно близьке людям. У цих кадрах є і моя автобіографія... Коли знімав ці кадри, пригадував Черкаси та своїх бабусю з дідусем, їхню високу духовність. Я був малим, і вони мали неабиякий вплив на моє виховання. А коли я підріс, настав час соціалістичного нігілізму у питанні віри. До того ж у цей період я з батьками виїхав у Москву, пішов у перший клас і побачив зовсім інше життя. З роками дедалі більше зростала потреба повернутися до духовності, наслідуючи приклад бабусі та дідуся. Саме тому у фільмі існує ця тема, це підказано моїм життям і, знаю, це близьке українському глядачеві. Знаєте, мій дід Тарас у Черкасах за допомогою схожої, як у фільмі, схованки, колись врятував родину. Він зробив подвійну стіну, яку було дуже важко розшифрувати, тільки через горище можна було витягнути заховані духовні скарби. Я не міг не показати це у фільмі. Як мені розповідав дідусь, люди тоді відчували, що буде страшна біда, хоча пропаганда їх на біду не орієнтувала. Але правда існує незалежно від пропаганди, вона розповсюджується через Бога, якимось телеграфом.

– Які ще біографічні моменти є у вашому фільмі?

– Наприклад, комедійна історія з медкомісією на сцені. Колись і я був серед бійців такого взводу. Нас витягнули з будинку офіцерів і голими погнали на сцену проходити медкомісію. Відтоді не боюся сцени у будь-якому прояві... 
Валерія Чорней

Спогад
про Буковину


У Розтоках мій брат Юрій знімав фільм "Білий птах із чорною ознакою". Я грав у фільмі роль Георгія... Пригадую цікавий епізод під час зйомок: щоранку маленька місцева дівчинка залишала братові на підвіконні троянди. Минули роки, і якось до мене підійшла доросла жінка.
– Ви мене не пам’ятаєте? – запитала у мене жінка.
– Ви знаєте, ні... – здивувався я.
– Маленькою я залишала квіти на підвіконні вашому братові. Мене звати Марія Матіос.
Я був вражений. Переді мною стояла Марія Матіос, і це вона колись була тією маленькою дівчинкою з трояндами в руках. Я ніби заново відкрив для себе видатну для української культури людину... 

Про зйомки
Більша частина зйомок відбувалася в Україні впродовж 2008-2010 років. Один кадр зняли в горах неподалік Буенос-Айреса, на кордоні Аргентини та Чилі, куди Михайло Іллєнко потрапив разом із командою яхти "Купава", з якою приплив із України. Також знімали в Києві, на Київщині, зокрема у студентському містечку під Ржищевим та Кам’янці-Подільському і його околицях. Понад 16 мільйонів гривень витратили на фільм.

Про головного героя
Це художня версія життя реального героя – українського хлопця Івана Доценка. Він служив пілотом у Радянській армії. Під час війни став Героєм Радянського Союзу, був збитий німцями біля Львова. Потрапив у полон. Радянській владі після перемоги це не сподобалось, і його відправили у табори. Звідти Іван утік. Лише через багато років його знайшли у Канаді, де він став вождем індіанського племені...

 Показ стрічки продовжили до 9 лютого.

 Сеанс розпочинається о 16.00.

 Вартість квитків – у середньому 15 гривень.
6-02-2012, 18:23
Коментарів 0 Переглядів 3 181

• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



"На Трампа сподіваймося, але люби, Боже, правду"
"Це важка, але необхідна правда, яку важко буде прийняти багатьом", - зазначає Сергій Рудик
«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.