RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » культура, шоу-бізнес » Наш гість » Володимир ХОМНЮК: "У театрі не працюють – тут живуть"

Володимир ХОМНЮК: "У театрі не працюють – тут живуть"
– Я прийшов до чернівецького театру, коли тут виступали корифеї, а поважні глядачі одягали на вистави найкращий одяг і брали із собою змінне взуття, – коридорами муздрамтеатру імені Ольги Кобилянської йде 75-річний Володимир ХОМНЮК, завідувач радіоцеху, і ділиться спогадами…

"Актори були фанатами своєї справи"

Четвертого листопада Чернівецький академічний музично-драматичний театр імені Ольги Кобилянської святкує 80-річчя з дня заснування. З цих 80 років Володимир Іванович працює у театрі 60! Після війни його батько працював у театрі пожежником. Хлопчиком Володимир Іванович приніс батькові обід і був вражений грою акторів під час репетиції. Часи були скрутні, тож підлітком Володимир Іванович і сам пішов працювати у театр. "Мені треба було заробити собі на фуфайку, але то була не робота, я як додому приходив", – пригадує чоловік. Спочатку він працював у художньому цеху, потім призначили завідувачем освітлювального цеху… Відтак у театрі уже шість десятків.

– Змінюються актори, режисери… Але нині театр не кращий і не гірший. Він просто інший, – розмірковує Володимир Іванович. – Я часто прогулююся театральними коридорами і розумію, що у театрі не працюють – тут живуть. А коли дивлюся на світлини, які висять на стінах, згадую. Ось актор Величко – він був великим фрачним героєм! Як він блискуче зіграв Василя у "Циганці Азі", а якою була його роль Захара у "Запорожці за Дунаєм"! Не забути ніколи актора Жихарського, який неперевершено грав Стьопочку у "Житейському морі". Ого, то був один із найкращих Стьопочків в Україні! Під час гастролей глядачі не розходилися, стояли під театром і кликали актора до себе.

Чоловік замовкає, усміхається й продовжує:
– Була тут у мене і юнацька любов… 16-літнім хлопцем я побачив актрису Валентину Галл-Савальську, вона грала у виставі "Діти сонця", співала у "Наталці Полтавці". Я ніколи не забуду, який у неї був прекрасний голос… А ще викликала повагу її відданість справі – вона приходила у театр задовго до спектаклю і розробляла голос – кожне її слово було відточене, я вже не кажу про її спів. Пригадую, як Валентина приїжджала на 75-ліття театру. Я випадково підгледів зворушливу картину. Вона зайшла у темний зал, стала на коліна і поцілувала сцену…

"У театрі навіть дітям навчили казати "Ви"

Часто Володимира Івановича можна побачити біля центрального вікна. Чоловік сидить непорушно і дивиться.
"Це вікно ми у театрі називаємо телевізором – ніколи не знаєш, який сюжет побачиш на Театральній площі", – зізнається пан Володимир. Його майстерня знаходиться біля вікна. Вихідний чи не вихідний, а чоловік сидить тут. То порається з технікою, то терміново потрібно дістати запис із голосом Кравчука, коли той проголошував Незалежність України.

– Я не пам’ятаю, щоби ми погано ставилися до тієї роботи, яку виконували, – старалися заради глядача. Адже театр не існує без глядача, а колись був такий глядач! Зайти у зал можна було лише у святковому вбранні. Навіть у ложі я працював у спеціальному костюмі. Коли люди приходили у театр, вони парами поважно ходили у вестибюлі і чекали дзвоника, який запрошував би їх на виставу. Траплялося, панянки перевзувалися у туфельки. У театр люди ішли, щоби показати себе і подивитися мистецтво. Глядачів було дуже багато, ось ми і старалися.

– А якими були гастролі! – продовжує. – Пригадую, як ми поїхали у Сталіно (нині Донецьк) і там на нас чекав колосальний успіх: грали по три вистави щодня. Заробили стільки грошей, що не знали, що з ними робити.
У театрі Володимир Іванович товаришував із легендарним Іваном Миколайчуком, коли той навчався у театральній студії.

– Ми жили в одній квартирі, яку нам орендували від театру. Пригадую, як ми удвох ходили на обід. А після роботи, коли ішли додому, то співали: "Мы жили по соседству, встречались просто так, любовь коснулась сердца, сам не знаю как…" Потім Іван проводжав униз по вулиці 28 Червня свою кохану Марічку, а я проводжав у провулок від вулиці Богдана Хмельницького свою кохану Інну. Ну а потім – знову у театр, і так щодня: театр і любов…
На прощання Володимир Іванович цілує руку і додає: "У театрі до мене, ще малого, корифеї завжди зверталися лише на "ви". Я тепер і сам дітям кажу на "ви". Культуру, яка була тут, ми запам’ятали на все життя…" 
Валерія Чорней
20-10-2011, 11:50
Коментарів 0 Переглядів 2 828


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.