RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

«Він любив людей, а вони його»

22 липня помер видатний актор, лауреат Шевченківської премії, Герой України Богдан Ступка. Життя Ступки обірвалося в столичній лікарні "Феофанія", де він провів останні чотири місяці. Поховають Богдана Ступку на Байковому кладовищі.
Директор Чернівецького будинку естетики й дозвілля Семен Цидельковський, який 30 років працював і товаришував із великим актором, поїхав до Києва – прощатися...
Виявилися безсилими перед хворобою…

– Яка це втрата – усі розуміють: іншого артиста такого масштабу Україна, напевно, матиме не скоро, – каже він. – Для мене це величезна втрата. Стосунки з такою фігурою були щастям.
Він важко хворів... Чотири місяці лежав у "Феофанії". На жаль, хворобу виявили пізно. Першу операцію зробили в січні в Мюнхені, вона тривала три години. Друга операція тривала вісім годин чотирнадцять хвилин. Він мені розповідав про хворобу, операцію. Вони розуміли, що це за діагноз.. Держава зробила все – виділила кошти. На жаль, виявилися безсилими перед хворобою...

Пишу книгу "Великі в Чернівцях". Так трапилося, що найважче дається розділ "Ступка". Ми розмовляли по телефону постійно… Важко писати, коли знав, що він хворіє, як важко розмовляти .. Під час останньої розмови, у суботу, я хотів щось уточнити, і він усе чудово згадав. Зле йому було...

Не було року, щоби Богдан Ступка не приїжджав до Чернівців. Він приїжджав навіть на клуб творчої інтелігенції. Перший його творчий вечір я провів 1989 року в театрі. Потім був вечір трьох Ступок: Богдана, Остапа й маленького Дмитра. 1991 року на цій сцені зіграли шість вистав "Сад божественних пісень" (про Сковороду).
"Тев’є-Тевель", "Украдене щастя"... Була низка моно-вистав. Читав у театрі поезію українських поетів… Приїжджав також на вечір, присвячений 85-річчю Сіді Таль, на авторські вечори Ліни Костенко, які ми організовували.
Знав дуже багатьох чернівчан

У чому відмінність геніїв від просто людей? Напевно, в одному: вони – Великі Люди. Він не ділив людей на великих і маленьких, а бачив у них головне – що це за людина. Тому його так любили. Не можна сказати, що він був доступний, що його можна було поплескати по плечу. Ні, така людина знає собі ціну, безумовно. Але він і розумів, що для того, щоб тебе любив народ, багато людей, слід любити не народ взагалі, а любити людину конкретну. Коли передавав привіт – поіменно. Знав усіх моїх працівників. Не забував зателефонувати, привітати із днем народження. Він знав дуже багатьох чернівчан: творчих, багатьох моїх друзів. Любив людей, і люди його любили.

Коли приїжджав – зупинявся у готелі "Київ". За 30 років не було жодного разу, щоби складали райдер із харчування. Я, звичайно, знав що він любить. Але жодних надзвичайних вимог не було. Я знав, що він любить фаршировану рибу, хороші овочі, перці печені та салат із синіх за особливим рецептом. Навіть коли він знімався поряд, я приїжджав і привозив йому ці страви. Це була унікальна людина. У Чернівцях, звичайно, я приймав його. Але коли я був у Києві – він не дозволяв купити нічого, навіть пляшку горілки. Він був людиною небідною, міг собі все дозволити, але вмів і любив пригощати людей.

Йому було все цікаво. Генії – не випадково генії. У них є особлива доброта. І чим він виділявся, виділяється й виділятиметься – почуттям гумору. Наприклад, коли Віктор Ющенко ще був президентом, приїхав у Будинок кіно і запитує Богдана Ступку: "Як життя, Богдане Сильвестровичу?" А він: "Життя – тимчасове".


З досьє "МБ"
Богдан Ступка народився 27 серпня 1941 року в Куликові Львівської області.
З 1999 по 2001 роки був міністром культури України.
З 2001 обіймав посаду керівника Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка в Києві.
Актор зіграв понад 100 ролей у кіно та понад 50 на сцені.
У кіно дебютував у фільмі Юрія Іллєнка "Білий птах із чорною ознакою" (1971), де зіграв роль Ореста Дзвонаря.
У списку ролей Богдана Ступки багато історичних постатей: гетьмани Іван Брюховецький ("Чорна рада"), Іван Мазепа ("Молитва за гетьмана Мазепу"), Богдан Хмельницький ("Вогнем і мечем"), а також Чингізхан ("Таємниця Чингізхана") та багато інших.
Зіграв головну роль у фільмі російського режисера Володимира Бортка "Тарас Бульба", прем’єра якого відбулася 2009 року.
Редактор: Julia
24-07-2012, 09:50
Коментарів 0 Переглядів 3 545

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.