Особливо цінними є твори сакрального мистецтва з різних храмів Буковини, які свого часу було затримано при спробі контрабанди за кордон Це двосторонні ікони “Богородиця з дитиною”, “Євангеліст Іоан” кінця ХІХ століття, “Трійця”, “Діва Марія в славі”. В експозиції – понад 60 творів малярства, графіки, декоративного мистецтва.
– Ікони передані музею через управління СБУ в області, – розповідає завідувач відділенням образотворчого мистецтва Художнього музею Олена ГУЖВА. – Виявили твори сакрального мистецтва у лісі, їх контрабандисти намагалися вивезти за кордон. Так, до музею потрапили фрагменти іконостасу – цінна ажурна барочна різьба з рослинними мотивами. Ікона “Богоматір” має цікаве обрамлення – фігури святих, які моляться.
Однак, найбільш цікавими є своєрідні за художньою манерою ікони ХVІІІ століття “Розп’яття” та “Богоматір Почаївська”. Усі ці твори чекають на реставрацію, після якої будуть включені до експозиції.
Окрасою виставки стала відновлена музейним художником-реставратором Володимиром Красновим ікона “Христос-Пантократор”, попередньо датована ХVІІІ ст. Ікона потрапила до нас із хутора Шпитки, що на Путильщині. Вона лежала у церкві у занедбаному стані. У храмі не використовувалася і ми попросили передати її до фондів музею.
За відсутності державного фінансування, основні надходження до музейної колекції надходь від художників і приватних осіб. Так, відомий краєзнавець Наталя Шевченко передала до фондів портрет Тараса Шевченка, лікар Т. Сергєєва – зимовий пейзаж (1960-1970 роки), військовослужбовець В. Толочій – портрети пензля буковинського художника П. Борисенка. До речі ці роботи було знайдено на… смітнику.
– У фондах є складні твори, які важко підлягають реставрації, – каже Олена Гужва. – Так, у нас зберігається графіка Августи Кохановської … У музеї працює реставратор станкового олійного темперного живопису та реставратор тканин. Реставрацію графіки треба замовляти, це досить дорого.
З Хотина ми отримали плащаницю – це залишки захоронення дівчинки початку ХVІІ. Дуже цікава тканина – парча східного походження. Щоби її реставрувати віддали спеціалістові у реставраційну майстерню Харкова. Та, на жаль, він звільнився і нам повернули не відреставровану тканину.
23-05-2008, 10:17
0
3 180