RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Ірпінський гурт "Ренесанс" став справжнім відкриттям останнього фестивалю "Славське-Рок 2011", що відзначив нещодавно свою першу п’ятирічку. Кавер-версіями на пісні "Червона Рута" та "Земля в ілюмінаторі", а також авторськими речами так завели публіку, що аж виникало запитання: чому вони виступають на малій сцені, а не на великій, куди їм давно вже час? Стилістику "Ренесанс" обрав собі оригінальну: береться якась відома українська чи радянська пісня і якийсь не менш відомий зарубіжний рок-шлягер, потім складники змішуються – і виходить такий собі пародійний рок, від якого ноги самі несуть вас у танок. Сценічними костюмами формація нагадує більш відомих побратимів "От Вінта!", а як підійти ближче і послухати уважніше, то й з гуртом "ТіК" можна у чомусь знайти подібність. Тим часом вокаліст виглядає, як кремезніша версія Сашка Положинського. Щодо назви, то музиканти просять не ототожнювати її з конкретним періодом в історії європейської культури. Їхній "Ренесанс" – це відродження у широкому сенсі: душі, позитивної енергії і взагалі всього найкращого, що присутнє у серці кожної людини. Про музику і не тільки спілкуюся з вокалістом гурту Юрієм БОНДАРЕНКОМ.

- Традиційне у розмові з новачками запитання: як давно заснувалися?

- Насправді гурт існує давно. Перший склад почав своє існування ще 1998 року. Але тоді були зовсім інші люди і зовсім інша музика – хард, хеві. Від того складу залишився тільки басист Сергій Попруга, він і є засновником нашого гурту. Потім, у 2003-2004 роках склад змінився докорінно. Я прийшов вокалістом 2004-го, до цього співав у команді "Нейтральна Територія", поки вона не розпалась. Відтоді з басистом Сергієм і гітаристом Дімою ми разом граємо донині. Трохи понад рік тому до нас приєдналися баяніст Міша, потім трубач Андрій Журавльов, потім Олексій Шаповал сів за барабани, а останнім прийшов тромбоніст – ще один Сергій. Тобто нинішній склад існує менше року.

- Те, що ви граєте, – це ска чи щось інше?


- Коли нас запитують, в якому стилі ми граємо, відповідаємо, що це "халабуда-рок". Це щось таке затишне, зроблене своїми руками. У нашому стилі є елементи усього – і реггі, і трошки ска, і важкеньке ми полюбляємо, і покричати. Головне – щоб це була музика, яка подобається нам і людям, щоб вона викликала позитивні емоції. Оце наша ідея і мета.

- Поки що ви маловідомі, тож хотілося б дізнатись, де, окрім фесту "Славське-Рок 2011" ви ще виступали?

- Цього року ми почали дуже активно їздити по фестивалях, були на "У-Році" в Одеській області. Фест запам’ятався нам тим, що там поставили величезну сцену на пляжі, але на ній ніхто не грав, бо була величезна буря, й усі перебазувались на малу сцену, що вийшло дуже душевно. На "Підкамені" нам теж дуже сподобалось…

- У своїй творчості ви робите ставку на кавер-версії. Чому не на авторський матеріал?

- Кавери – це фестивальна програма. Ми розуміємо, що люди приїхали на фестиваль, щоб відриватися, танцювати, тому авторські пісні стараємось на фестах не виконувати. А із сольною програмою виступаємо у клубах в Ірпіні, в Києві. Але зрозуміло, що клуби – це зовсім інше.

- Ваші сценічні костюми споріднюють вас із гуртом "От Вінта!"

- Костюми – це ідея-фікс нашого басиста, він дуже хотів, щоб ми були костюмовані, і ми дуже довго з цим носилися, пропонували різним людям, самі намагалися щось придумати. Довший час ми виступали у різних вишиванках, але нещодавно познайомилися з прекрасною українською дизайнеркою Олесею Теліженко, і вона ці костюми нам розробила.

- Щоби вас перестали з кимось порівнювати, може, скажете щось про власну оригінальність?

- Людська схильність до порівнянь дуже сильна, ми самі весь час когось із кимось порівнюємо. Скажімо, коли ми робимо наші компіляції – так ми називаємо накладання слів українських народних пісень на музику закордонних рок-хітів. У нас є українські пісні на музику Metallica, The Cranberries, Deep Purple. Цікаво, коли вдається знайти якесь змістовне поєднання. Наприклад, у "Black Night" – пісню Deep Purple – ми вставили слова з "Гуцулки Ксені". І це дуже органічно вписалося: пісня починається з того, що темна нічка гори вкрила. Тобто і там "Black Night", і тут "Black Night". Порівнювати будуть, порівнювати потрібно, і це нормально. Я цього не боюся.

- Які книги чи фільми впливають на вокаліста "Ренесансу"?

- Я тепер "підсів" на Дмитра Ліпскерова – є такий російський автор, який пише дуже своєрідну прозу. Також мені дуже подобаються наші Марина і Сергій Дяченки – всі їхні книжки прочитав і зрозумів, що це моє. Дуже подобається Андрій Курков, якого найбільше зараз перекладають за кордоном. Щодо фільмів, то люблю старе добре радянське кіно, і на першому місці у мене стоїть "Афоня", сам не знаю чому. Можу дивитися цей фільм щодня і щоразу сміятимусь, ніби вперше його побачив. "Кін-Дза-Дза" теж прекрасний фільм. Дуже чекаю на однойменний мультик, який ось-ось має вийти. А з-поміж закордонних подобається "сучасна класика" – Тарантіно, Кустуріца…
Тарас ПІЦ
26-08-2011, 15:00
Коментарів 0 Переглядів 2 499

• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.