Першим гуртом в історії української музики, який отримає нагороду "Золота платівка", буде фольк-рок-формація "Гайдамаки". Музиканти отримають цю нагороду 20 січня у Києві за спільний з гуртом "Voo Voo" альбом. Нині ж "Гайдамаки" записують нову платівку на студії у Польщі. Напередодні Різдва один із засновників команди бас-гітарист Володимир ШЕРСТЮК побував у Чернівцях і дав інтерв’ю "МБ".
"Насамперед ми робимо мистецтво"– Що пов’язує гурт "Гайдамаки" із Буковиною?– Для нас Чернівецька область особливо знакова. Наш баяніст колись був тут одружений. З Буковини він завжди привозив музику, яку пізніше ми використовували у своїй творчості. Моя дружина Ілона теж родом звідси: вона народилася і виросла в селі Дністрівка Кельменецького району. Нині ми виховуємо доньку Терезу, якій невдовзі виповниться сім місяців.
Дуже люблю стару Європу, якої у Чернівцях дуже багато. Гадаю, у Львові, на відміну від Чернівців, занедбали архітектуру міста. А не подобається у вашому місті те, що більшість тут спілкується російською мовою.
– Окрім того, що записуєте новий альбом, чим нині займаєтесь?– Опрацьовуємо нові пісні, які представимо у новій платівці. Торік ми плідно попрацювали: виступили майже в усіх країнах Європи, а також у Росії та США. В Україні немає концертної системи, як і шоу-бізнесу. На жаль, частіше нині виступаємо за кордоном. Українські музиканти звикли до "шари": вони розбещені передвиборчими концертами. Публіка теж звикла до безкоштовних музичних акцій: "Чому ми повинні платити гроші за квиток, якщо виконавця можна безкоштовно послухати, скажімо, на Дні міста?".
– "Гайдамаки" вважають себе "українськими воїнами світла". Як вас сприймає російська публіка?– Наша українська затятість турбує лише українців. Бити нашою затятістю по російських, американських чи німецьких вухах було би смішно. Насамперед ми робимо мистецтво, яке, як не дивно, подобається і слухачеві за кордоном. Ми намагаємося, щоби іноземці відчували в нашій творчості українські вібрації, а у вітчизняного слухача від нашого мистецтва ще сильніше прокидалася патріотична ідентифікація.
– Кого знаєте з буковинських виконавців?– Якщо говорити про музичних легенд, то Володимира Івасюка люблю й поважаю насамперед. Товаришуємо з дуетом "Писанка". А серед молодих рок-гуртів відзначаю "Гуцул Каліпсо" та "Стелсі". Шкода, що останнім часом про них дуже мало чути.
"Якщо Кустуріца зніме фільм про Україну, саундтрек буде від "Гайдамаків"– Чим здивуєте у новому альбомі?– Це буде подвійний альбом. Перша частина його виконана у традиційному для нашої творчості стилі "козак-рок". Інша частина платівки складатиметься з наших кавер-версій на відомі хіти зарубіжних музичних легенд. Сподіваємося, слухачам цікаво буде послухати пісні "Нірвани", Боба Марлі чи Бенні Бенассі у "гайдамацькому" саунді.
– Кілька років тому ви виступали на фестивалі режисера Еміра Кустуріци "Кустендорф". Ви приятелюєте з ним?– Так, ми уже двічі були в гостях у Кустуріци. Відгукнулися на його запрошення приїхати на цей фестиваль, який проводиться у горах. Спілкуємось з Еміром англійською мовою, тому що сербська для нас незрозуміла. Хоч він не пропонував нам співпрацю, проте я впевнений, що, якщо Кустуріца зніматиме фільм про Україну, саундтрек до стрічки буде від "Гайдамаків".
– Який Кустуріца у спілкуванні?– Це мудра людина із втомленими очима та міцним чоловічим рукостисканням.
– Як святкуєте Різдво?– Цього року відзначатиму Різдво за великим родинним столом на Кельменеччині. Це свято для мене означає оновлення в душі. Перед Різдвом потрібно очиститись від усього чорного та негативного, що накопичилося за минулий рік.
Микола КОБИЛЮК
Довідка
Гурт "Гайдамаки" створено на початку 1990-х років.
Музичний напрямок гурту – "козак-рок": синтез сучасного року, дабу, панку, регбі, ска, українського та балканського фольку.
Склад гурту:
Олександр Ярмола – спів, сопілка, лірика;
Іван Леньо – акордеон, цимбали, міді, спів;
Сергій Борисенко – ударні;
Володимир Шерстюк – бас, дримба;
Олександр Дем’яненко – гітара, мандоліна;
Сергій Соловей – труба;
Олександр Чаркін – тромбон.
6-01-2011, 10:06
0
2 761