Подарунком до новорічних свят для чернівчан стала виставка творів народної художниці України, лауреатки Державної премії імені Т. Шевченка, представниці українського "народного примітивізму" Марії Приймаченко.
Малюнками Марії Приймаченко японці ілюструють свої букварі. Навіть Пікассо захоплювався творами геніальної українки.
Виставка у Чернівцях складається з 44 робіт, виконаних на папері темперними та гуашевими фарбами. Це зображення ірреальних добрих та лихих звірів, птахів в оточенні квітів, різноманітних побутових сценок, які відбивають світобачення самої майстрині й вражають неймовірною близькістю до народних першоджерел.
Звірі й квіти на її картинах оживають у фантастичних сюжетах. Літак – із крилами жар-птиці, а в потяга вагони – з очима. Жаба грає на золотій трубі, зелений слон ходить у сталінському картузі, мавпа живе з крокодилом, а лев спочиває на ліжку… Твори Марії Приймаченко випромінюють енергію і життєдайну силу, зачаровують дивовижним поєднанням фантазії та реальності. Картини породжують в уяві глядача образи фантастичних неземних птахів та звірів.
Починала майстриня свій творчий шлях зі створення квіткових композицій, згодом звернулася у своїй творчості до зображення фантастичних звірів та птахів, побутових сценок із зображенням людей.
Особливої уваги заслуговує "звірина серія" Марії Приймаченко, оскільки це унікальне явище не лише в українському, але й у світовому мистецтві. В образах її фантастичних тварин тісно переплелися народний фольклор, уявлення наших пращурів-українців про світ та його мешканців, уява та фантазія майстрині та тисячолітній досвід поколінь. Добрі звірі на її картинах схожі на реальних істот, а погані – химерні, непізнавані, наділені фантазійними рисами.
16-12-2010, 11:07
0
1 958