15 грудня в обласному художньому музеї відкриється персональна виставка відомого українського художника Миколи Кумановського.
Саме він став прототипом головного героя епатажного роману Оксани Забужко "Польові дослідження українського сексу". На початку 1990-х років про талановитого митця відзняли два документальні фільми – "Художник Микола Кумановський" та "Нарешті світанок". За невеликий період часу відбулися численні виставки художника у Філадельфії, Києві, Івано-Франківську, Хмельницькому та рідному для митця Луцьку.
У Чернівцях художник презентує живописний цикл "Умовні українці". Він об’єднує ряд полотен, у яких автор показує фантастичний, проте напрочуд реальний образ українця, водночас спраглого та ситого, безтурботного та здатного до рішучих дій. Художник намагається переконати глядача в тому, що є українська історія, є українська нація, є українські традиції.
Європейські критики, споглядаючи твори Кумановського, зазначають, що живописний цикл "Умовні українці" – це узагальнений образ людства.
– Складна символіка – основа кожного твору художника, – зауважує мистецтвознавець Роман СТРУК. – В образі "Павла, що сумно втішався, слухаючи, як падають грушки" зображено волинського виробника малих архітектурних форм, який був свідком будівництва синагоги на Вишкові. А напівоголена антична Леда – це яскравий приклад українських жінок, які "замість лебедя зловили гусака". Всі події "Умовних українців" відбуваються під одним величезним небом, пронизаним самотньою хмаринкою, що об’єднує полотна в один тематичний ряд.
За роки творчої прaцi Микола Кумановський створив і такі живописні та графічні серії, як "На водах", "Темна українська ніч", "Закляті", "Це шарудить надламане стебло", "Матерія", "Грандмарш Аутодафе" та інші. Він автор герба Луцька, а також ілюстрацій до повного зібрання творів Григорія Сковороди, яке нещодавно вийшло в США.
8-12-2010, 14:00
0
2 619