RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

На сцені чернівецького музичного пабу стоїть 29-літній грузинський музикант БекБексон. Тримає гітару із вбудованим маленьким мікрофоном. Музикант починає водити по струнах то смичком, то… викруткою. За мить стає на коліна, прикладає до гітари сопілку і грає на ній. А глядачі чують крики дельфінів, спів пташки, сміх чоловіка голоси химер…

Щоби створити такі унікальні звуки, БекБексон експериментує з гітарою з 11-ти років. Музиканта називають людиною-оркестром. У Чернівцях БекБексон виступив разом зі своєю сестрою Атіною, яка співала грузинські пісні.
Музикант живе у курортному містечку Батумі. Зараз у нього музичний тур. Феномен його концертів у тому, що слухають його і пенсіонери, і молодь.

"Це якась незбагненна імпровізація"

Наразі кореспондент "МБ" поспілкувалася із БекБексоном про те, як народжується оригінальне звучання гітари і, власне, про його унікальні інструменти.

– У вашій гітарі, здається, заховалися найпрекрасніші звуки світу…

– Моя музика – це те, як я відчуваю світ. Я нічого навіть не намагаюся вигадувати. Це якась незбагненна імпровізація.

– Грати смичком на гітарі... Як у вас виникла така ідея?

– У мого брата у майстерні на стіні висів смичок. Я побачив його, взяв і почав експериментувати.

– У вас є унікальна гітара, яку зробив ваш батько-ювелір.

– О, я зараз не граю на цій гітарі. Вона у ремонті, так багато відіграв на ній (усміхається, – ред.). Справді, її мені зробив батько ще 1996 року. Там є спеціальні датчики, вбудований мікрофон тощо… Однак для мене ця гітара унікальна тим, що вона зроблена руками батька. І в цій, і в іншій гітарах для мене головне, щоби їхнє звучання не було схожим на звучання інших інструментів.

– Є інструмент, який ви самі вигадали для винайдення отаких неповторних звуків?

– Так, є така гітара. Вона не схожа на інші інструменти. Я зробив ескізи, а мою ідею втілив у життя майстер зі Львова. Це тендітна, тонка гітара, вона дарує особливе звучання.
Експерименти з гітарами – це можливість знайти потрібний звук. Я щодня шукаю унікальні акорди, адже у світі багато гітаристів, а я хочу дарувати глядачам щось нове. Саме тому я торкаюся струн і намагаюся відтворити крики дельфіна, спів пташки…

– Коли ви граєте, здається, розповідаєте про пережите.

– Так, я показую той світ, який мене оточує. Відверто розповідаю враження від пережитого, побаченого. Всі мої мелодії і звучання ллються з душі.

"Записав трек
на гітарі прабабусі"


– Щоби експериментувати, потрібно вивчити і класичне володіння гітарою.

– Я закінчив музичний коледж і справді починав із класики. Але вже у коледжі захопився роком, наступна стадія – це і були експерименти.

– Ви живете у Батумі. Як часто виступаєте там?

– Поки що у нас немає такого клубу, де можна було б організовувати постійні виступи. У нас це лише розвивається. Однак я багато виступаю в Україні та Росії.

– Ще до закордонних гастролей у рідному містечку виступали посеред вулиці?

– О так, це дуже гарно – грати на вулиці. Тим більше, у нас курортне містечко. Я починав із виступів на вулиці.

– Музика – це ваш стиль життя.

– Так, я граю з 11-ти років. Якось у підвалі свого дядька знайшов гітару. На ній була одна струна, але я все одно почав грати, вслухатися у звучання. Я слухав ту одну струну і зрозумів, що гратиму усе життя. Потім батько навчив мене декількох простих акордів і зробив унікальну гітару…

– Коли ви граєте, на сцені співає ваша сестра Атіна. Вона розповіла, що гітаристкою була ще ваша прабабуся
.

– Вона була дуже цікавою. Виступала у селі і навчала людей. У мене є її гітара, цьому інструментові приблизно шість десятиліть. Я навіть на тій гітарі записав у студії музичний трек.

– Виходить, у кожного інструмента ще й своя історія.

– Я навіть розповім вам ще одну історію. Випадково натрапив на гітару, якій понад 150 років. Я відразу придбав її. На гітарі є напис, і нині я намагаюся з’ясувати її походження. Грати на цьому інструменті неможливо, але я шаную його… Отакий мій світ музики і любові до її звучань та інструментів. 
Валерія Чорней
2-12-2010, 10:34
Коментарів 0 Переглядів 2 406

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



"На Трампа сподіваймося, але люби, Боже, правду"
"Це важка, але необхідна правда, яку важко буде прийняти багатьом", - зазначає Сергій Рудик
«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.