Одяг, який буковинці носили у ХІХ столітті, відтепер можна побачити у постійній виставці "Панське місто" Краєзнавчого музею. Тут є святкові та буденні сукні, чоловічі костюми, цісарський одяг. Особливо зацікавлює одяг, який колись чернівчанки одягали для недільних прогулянок містом, окраса кожного образу – вишуканий капелюшок.
Колекцію історичного одягу створили викладачі та студенти коледжу дизайну та економіки.
– Ми виготовили колекцію історичних костюмів – це одяг кінця XVIII – початку ХХ століття, – розповідає заступник директора з навчально-виробничої роботи Чернівецького коледжу дизайну та моди Марія БІЛА. – Щоби зробити колекцію максимально наближеною до того часу, два роки вивчали архівні документи. Це картини, світлини та ескізи старого одягу… Маємо дві колекції. Це святковий і буденний одяг городян та національний одяг народів, які мешкали на Буковині.
– Чернівецькі модниці пильно стежили за зміною тенденцій у магазинах модного одягу, ювелірних та кравецьких майстернях, на замовлення виготовляли головні убори та аксесуари, – розповідає завідувач науково-експозиційного відділу історії, археології, середніх віків та нового часу Краєзнавчого музею Світлана БІЛІНСЬКА. – Із середини ХІХ століття у Чернівцях працювали 312 кравців та 200 їхніх помічників. А вже 1912 року виникла перша фабрика з пошиття одягу та білизни…
На виставці відвідувачі дізнаються, що на той час мода була вишуканою, але й строгою. Не можна було показувати ноги – кравець не брався за роботу, не знаючи висоти підборів. Жінки носили скромні зачіски. Якщо переглянути старі світлини, можна побачити, який поважний погляд був у тодішніх модниць…
11-11-2010, 16:00
0
2 280