RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

У Чернівцях удвічі більше, порівняно з попередніми роками, люди почали здавати у комісійні магазини старі книги. У магазинчик "Букініст" книги тепер несуть великими мішками. Пенсіонерам не вистачає на прожиття, а молодь… позбавляється непотребу. Яка причина такого ставлення до книги і що відбувається з культурними Чернівцями? Кореспондент "МБ" кілька днів навідувалася до магазину, спостерігала за покупцями, записувала, вела бесіду із власницею магазину Мариною ЛІБАНОВОЮ.

"Книги принесли у мішку заввишки
з чоловічий зріст"


Затишний "Букініст". На полицях – десятки книг – від сучасної української літератури до світової класики, від жіночих романів до букіністичної літератури. Магазин уже багато років є невід’ємною частиною культурних Чернівців і, як лакмусовий папірець, відбиває все те, що відбувається з нашими читачами. Заходжу в середину. У вічі впадають повні мішки з книгами, які лежать на підлозі. Все це принесли зранку. Не встигаю розговоритися з Мариною Львівною, як у магазин заходить старенький чоловік. Іде повільно, говорить важко. Кілька днів тому чоловік здав до магазину книги свого сина і вирішив, що гроші йому дадуть одразу.

– Коли книги продамо, тоді й будуть гроші, – зауважує Марина Львівна.

– Краще я їх відніс би на макулатуру. Там мені гроші зразу дали б, аж 50 копійок за кілограм! – відповідає чоловік і йде геть. У магазині тиша…

– Що сталося із читачем? Коли вам почали так приносити книги і, найголовніше, так ставитися до книг? – запитую Марину Лібанову.

– Вже рік люди валом несуть книги, й у кожного – своя історія. Одна пані безкінечно здає у магазин книги сина, який виїхав із Чернівців. Одного разу вона навіть принесла мішок книг, той мішок був у повний зріст людини. Із цього мішка вона, можливо, отримає гривень 400. Але найбільше засмучує молодь, яка позбувається книг не через нестачу грошей, а тому що для них книги – це непотріб. Причини цьому дивні і страшні. Наприклад, сучасний дизайн не передбачає наявність старих унікальних книг у будинку.

У магазин заходить дівчинка років 15-ти. Вона довго крутиться, купує наклейки з метеликами і йде…

– Ось так, нас завалюють книгами, а немає кому продавати, – каже Марина Львівна. – Діти, які приходять до нас, нічого не беруть, окрім наклейок. І оті наклейки купують до першого курсу. На щастя, у місті є і завжди буде культурний осередок. У магазин приходять і ті школярі, які постійно купують книги. А якщо не вистачає грошей, вони повертають мені прочитані книги й отримують знижку на нові видання.

Справді, за кілька хвилин у магазин зайшов школяр. Він повернув одну книгу і купив дві нові. У поверненій прочитаній книзі ми помітили обережно вклеєний осінній листочок.

– Коли купую книгу, то її читають декілька людей, – зауважує юнак. – Інколи дівчата вклеюють мені у книгу листочки.

"Де елітний магазин? Ми сортувальники старих книг"

– Вогкі, запилені книги – ось що нам несуть, – сумує Марина Львівна. – Таке враження, що "Букініст" – це склад. У всій Європі книжкові комісійні магазини – це елітні магазини. А ми відчуваємо себе сортувальниками старих книг.

– Наскільки цінну літературу ви отримуєте?

– Люди приносять "дешевку", – наголошує Марина Лібанова. – Бібліотеки істинно інтелігентних сімей, які збирали книги не одним поколінням... Скільки таких у місті бібліотек? Мені здається, що Чернівці, як літературне місто, вичерпали себе.

Дуже змінюється час. Коли я прийшла у "Букініст", тут на кількох поличках лежали книги. Тоді загальний товарний залишок у магазині був на дев’ять тисяч, а нині – на 90 тисяч. А комісійного залишку маємо тисяч на сорок. Так, я наповнила маленький магазин цінною літературою, але де читачі? Знаєте, книги навіть красти припинили. Так, це і дуже смішно, і дуже страшно! Не крадуть ні у магазині, ні з ящика, який ми поклали на вулиці при вході до магазину… 
Валерія ЧОРНЕЙ
5-11-2010, 09:53
Коментарів 0 Переглядів 2 203

Теги -

Чоловіка шукали майже пів сотні рятувальників

59-річний водій автомобіля "Renault Duster" наїхав на велосипедиста

Зіткнувся "Lexus" з мікроавтобусом "Ford"
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.