RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

"Стелсі" – один із найбільш знакових чернівецьких колективів і неодноразовий учасник так само знакових фестивалів Олега Скрипки "Країна Мрій" та "Рок Січ". Грають щось середнє між роком і електронікою, притрушуючи етно-мотивами, нарізаними із записів усіляких фольклорних експедицій. Окрім українського фольку, експериментують ще й з мотивами Північної Європи, Середньої Азії та Сходу. За десять років існування гурт має в доробку сім повноцінних альбомів і збірку найкращих пісень, що вийшла у серії "MP3-колекція". Склад формації на сьогодні такий: Олексій Кухарський – вокал; Олександр "Гуня" Веренінов – гітара; Сергій Щепкін (Dj Sergeyeff) – синтезатори, бек-вокал; Микола "Снайпер" Кобилюк – семплінг, ді-джеїнг, бек-вокал; Сергій Палка – бас. Тимчасово хлопці майже ніде не виступають, бо готують новий альбом. Про це та інше спілкуємося з очільником формації Олексієм Кухарським.

– Бачу, у складі вашого колективу знову зміни…


– Так, ми "розрослися": тепер у нас з’явився новий учасник – Сергій Палка, басист. Це дуже допомагає як на виступах, так і в студії під час писання нових речей.

– Подейкують, що готуєте переспів "Братів Гадюкіних"...

– Наприкінці серпня Олег Скрипка запропонував нам зробити кавер на пісню "Гадів", оскільки готується збірка переспівів до ювілею колективу. Ми ж вже почали працювати над піснею "Місячне сяйво", яка також увійде до нашого нового альбому. Тобто склалася ситуація "на ловця і звір біжить". Попрацювавши над піснею місяць, зробили "закрите" прослуховування, і тепер чекаємо на відповідь Скрипки. Щойно збірка вийде у продаж, люди зможуть цю пісню почути. Також Олег готує великий концерт, де різні українські колективи запропонують свої варіанти пісень "Гадюкіних".

– Олег Скрипка – для вас своєрідне "обличчям української культури" чи просто людина, яка таким чином заробляє собі славу і гроші?

– Звичайно, обличчям сучасної української культури. А кого ж іншого вважати цим обличчям? Світлану Лободу чи що?

– На якому місці для вас гроші? Чи ви від них незалежні?

– Усі музичні колективи, які працюють на професійній сцені, залежать від грошей. У нас багато дорогої професійної апаратури, яка забезпечує якість звуку, тому зрозуміло, що без фінансів ми б не змогли собі це дозволити. Та й взагалі, кожна робота, у тому числі робота музиканта має оплачуватись. Так працює Захід, цього гідні й ми. Треба працювати – і все буде гаразд.

– А для кого б ви ні за які гроші не виступили?


– Складне запитання, бо ніколи про це не думали. Наприклад, для Сталіна. Але цей недолюдок вже і так давно мертвий…

– Ваша ода Помаранчевій революції, пісня "Ющенко – Так!" тепер сприймається просто як данина тому часу?


– Вона тоді й була написана – 2004 року. І ми про неї в жодному разі не жалкуємо. Як зараз пам’ятаю ті часи. Прикольно було!

– Чи сприятливі нині в Україні умови для музикантів?

– Гадаю, вони для музикантів погіршуються. Міністерство культури не хоче фінансувати різноманітні фестивалі та дійства такого ґатунку і залишає це на плечах самих організаторів. У підсумку це відбивається на музикантах, яким організатори через брак коштів не спроможні запропонувати гонорар. Маємо очевидне замкнуте коло: одне без іншого не працює.

– Яким буде ваш новий альбом і коли він з’явиться?

– Терміни, аби не наврочити, ми не розголошуємо. Маємо всі нюанси доробити на 100%. Стилістика альбому буде цього разу ще більш розширена. Замішаний і кельтський, і балканський фольк, і все це звучатиме, звичайно ж, у нашому стилі. Буде все: і скіти, і жарти, і "мєдляки", і "бойовики"... Даємо гарантію, що наш слухач не розчарується.

– Чи плануєте дуетні пісні на кшталт композиції "Час минає" з "Очеретяним Котом", що увійшла до попереднього альбому?

– Саме обговорюємо ці варіанти. Вже є готова композиція з гуртом "Пропала Грамота": їхня пісня "Приймак" зазвучала в нашій стилістиці. Далі будуть сюрпризи…

– Етнічні елементи у вашій музиці, гадаєш, і надалі актуальні? Мода на етно триває?

– А ми за модою не гасаємо і ніколи цього не робили. Ми за ці 10 років існування перетворилися на такий собі химерний гібрид усіх стилів та напрямків музики і вже самі не знаємо, як визначити свій стиль. "Електро-фольк" – це просто штамп, вигаданий київськими журналістами, щоб хоч якось лаконічно, але приблизно нас охарактеризувати. Етно – так само, як і класична музика, як і джаз – завжди актуальне, бо все це по суті класика. Ми величезні фанати та колекціонери цього чудового напрямку, тому, звичайно, і використовуємо його в музиці, яку робимо.

– Чи хотіли б "Стелсі" написати справжню пісню-візитівку, слухаючи яку, вас завжди б упізнавали? Чи така вже є?

– Я гадаю, що такі пісні навмисно не пишуться. Для них потрібна перевірка часом і слухачами. Наприклад, впізнається і багатьом подобається наша пісня "Я тебе знайду". Пісню "Позитив" часто крутять на столичних радіо, чернівчани ж люблять пісню "Чернівці (Чудове місто)". Всі наші пісні – як діти: ми всіх їх любимо і поважаємо, так само, як і свого слухача.
29-10-2010, 10:23
Коментарів 0 Переглядів 1 988

Теги -

Чоловіка шукали майже пів сотні рятувальників

59-річний водій автомобіля "Renault Duster" наїхав на велосипедиста

Зіткнувся "Lexus" з мікроавтобусом "Ford"
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.