Viter. "Dzherelo" (ЕР)
Видавець – Casus Belli Musica, 2010,
4 пісні
Над першим міні-альбомом львівського folk-metal гурту Viter, який отримав назву "Dzherelo", працювали далеко не новачки. Ці люди вже отримали чималий досвід, граючи у таких добре знаних серед поціновувачів важкої музики гуртах, як Kroda, Capitollium, Dragobrath, Apostate, Goverla, Ірій, Paganland. До альбому увійшло 4 композиції у стилі фольк-метал зі значними впливами традиційної карпатської музики. У записі диску було використано чимало народних гуцульських інструментів, звуки яких заворожують своєю чистотою та непідробним карпатським магнетизмом. Після виходу платівки гурт опублікував відео на титульну пісню "Dzherelo", в якому розкривається сутність концепції альбому: саме "Джерело" в його різному розумінні та іпостасях. Режисером і оператором кліпу є композитор та вокаліст гурту, який ховається під псевдо Viterzgir. Увесь відеоматеріал відзнято у глибині карпатських лісів протягом літа 2010 року. Побачити кліп можна на YouTube-каналі гурту та на його офіційній чи MySpace сторінках. Наразі формація розпочала роботу над повноформатним альбомом, а також готує ще кілька приємних несподіванок для слухачів.
Сергій Жадан та "Собаки в космосі". "300 китайців" (Інтернет-сингл)
Видавець – Арт-Вертеп, 2010,
2 пісні
Доки Янукович незрозуміло про що домовлявся з китайцями у Китаї, дружня до Жадана та космічних собак дніпропетровська мистецька агенція "Арт-Вертеп" взяла і під шумок випустила на своєму сайті Інтернет-сингл "300 китайців", до якого, крім заголовної пісні, увійшла також композиція "Берці". Попри гастрольне затишшя та відсутність активної концертної діяльності, співочий тандем Сергія Жадана та "Собак у космосі" не знає спокою, повсякчас занурюючись у незамулені джерела народно-пісенної творчості. Цього разу митці пропонують вашій увазі нові записи, зроблені в Харкові, на студії християнського року W-Studio (і це незважаючи на присутні у піснях матюки). Ну типовий тобі Жадан! А ще записаний матеріал, окрім того, що свідчить про якесь моральне та громадянське дорослішання учасників проекту, матиме продовження у вигляді нової платівки. За словами Жадана, новий альбом буде відрізнятися від позаминулорічного дебютника "Спортивний клуб армії" у кращий бік. Хоча в який саме – не каже. Ну а вийде він уже наступного року.
Анна. "Срібна Змія"
Видавець – "Iншамузика", 2010,
8 пісень
Визнані лідери української альтернативної сцени нарешті потішили своїх прихильників другою платівкою. До запису музиканти поставилися вкрай серйозно і ретельно накопичували матеріал одразу на чотирьох студіях – у Львові, Києві та Івано-Франківську. Зведенням та саундом матеріалу займався гітарист і автор більшості пісень гурту Сергій Несторенко, для якого це була перша спроба у новій якості. "Срібна Змія" зовсім не схожа на дебютник "Карматреш": музика подорослішала, наповнилася несподіваними гітарними ходами, стала композиційно довершеною. Якщо ж брати текстове навантаження, маємо неймовірні історії, що захоплюють уяву слухачів вишуканими фантастичними сюжетами. Кожна пісня – немов окрема книжка. Стилістично це вже і не хардкор, і не нью-метал, а щось новітнє, чому ще не дали визначення. Цікавим був і випуск альбому – починаючи з липня, гурт щотижня викладав по одному треку на сторінку команди у мережі MySpace. 8 тижнів – 8 синглів. Український концертний тур команди на підтримку "Срібної Змії" заплановано на жовтень-листопад.
Amurekimuri. "Amurekimuri"
Видавець – Cardiowave, 2010,
16 пісень
Amurekimuri – це англомовний проект вокалістки відомого одеського інді-гурту Flёur Олени Войнаровської. Amurekimuri – саме той випадок, коли творчі люди, заявивши про себе у своїх рідних командах, збираються, щоби спільно випробувати інші музичні форми. Amurekimuri – це Flёur плюс Л.П.Н. (Легендарні пластилінові ноги) плюс The Клюквінs: злиття в одне ціле учасників цих трьох одеських формацій, якими опікується відомий незалежний музичний інді-лейбл Cardiowave, і склало основу гурту, який утворили 2006 року. Альбом "Amurekimuri" – ніби інкрустована дивовижними візерунками скриня, в якій з любов’ю і ніжністю складено меморіальні скарби: вірші англійських поетів-романтиків, всіяні подряпинами від надмірного прослуховування компакт-дисків пост-панкових легенд 1980-х, тлуста пачка дитячих фотографій, вирізки з журналів із зображеннями акторів радянського (і не тільки) кіно та найвагоміший компонент колекції – амурні мемуари самих учасників гурту. Так кажуть про своє дітище самі музиканти. Додам: гарна романтична музика гарного романтичного гурту.
1-10-2010, 10:13
0
2 759