Мартові. "Час"
Видавець – "Мед", 2010,
12 пісень
Вінницький гурт "Мартові" починає відлік своєї історії з березня 2006 року. Сергій Асафатов (у минулому – контрабасист "Очеретяних Котів") та Микола Бистрицький до того грали разом просто неба, і називався цей акустичний гітарно-кларнетний проект "Мартові планети". Згодом до хлопців приєдналися інші музиканти, які зібралися за рік до виступу на фестивалі "Уніж-2008", – разом вийшло вісім осіб, причому всі – з музичною освітою. Власне, просто неба таланти і були помічені: вигравши конкурс вуличних музикантів, вони отримали право безкоштовно записати альбом у місцевій студії "Мед". Мелодії ритмічного хаосу – так характеризують свою музику учасники колективу. Відкидаючи стилістичні шаблони, "Мартові" творять несподіваний мікс із різноманітних елементів (класики, фольку, року, фанку, панку, циганських та балканських мотивів), який дає драйвовий ефект. До диску увійшли як уже відомі завдяки багатьом концертам пісні, так і нові. У двох речах Асафатову підспівує Ірина Коваленко з "ДахаБрахи". Є на диску і переспів пісні Миколи Доляка "У кімнаті" – звісно, в "мартовській" інтерпретації.
Транс-Формер. "Територія троянд"
Видавець – "Наш Формат", 2010,
11 пісень
Якщо писати про цей альбом пафосно, то можна так: "Варто лише прислухатись до яскравої палітри усіх складників альбому... "Територія троянд" – це шепіт вітру, що примушує серце калатати у грудях, ритм дощових крапель, що спадають на підставлені долоні, і душа, що по-справжньому кохає. Кохає так, що світ розступається перед Її силою, даючи новий шлях. Це ті слова, що шепоче вам серце, залишаючись сам на сам із тишею". Якщо ж облишити сентименти, і спуститися з небес на землю, то маємо нормальний український ліричний хард-рок: подекуди нагадуює "Uriah Heep", подекуди – "Ozzy Ozbourne", а десь можна почути і нотки "Nazareth". Звісно, у кожній країні має бути клон згаданих вище всесвітньовідомих музичних монстрів. Але один – не більше. І нехай він собі розвивається, пише, виступає на всіляких концертах і фестах, намагаючись завоювати популярність та серця армії прихильників. Полтавчани "Транс-Формер", починаючи з 1997 року, донині бавляться у рок-н-рол, і мушу визнати, що дядькам це вдається: альбоми видаються, концерти відбуваються, коротше кажучи, повний "шоу маст гоу он".
Start Up. "Start Up"
Видавець – Автор, 2010,
12 пісень
Перший альбом цього харківського гурту називався "Отруєні мрії", і ми про нього вже писали. Тепер ось, рівно за рік, маємо другий, однойменний повноформатник. Запитаєте, що ж змінилося? Та майже нічого. Коли мрії отруєні, важко бути спокійним і врівноваженим: доводиться кричати навсібіч, аби бути почутим. По суті, "Start Up" як грав "металкор" (чи, як його ще називають, "нью метал"), так і продовжує це робити, шліфуючи майстерність виконання. Але має альбом одну рису, яка відразу впадає у вуха. Якщо інші вітчизняні метал-корові формації вчаться грати, наслідуючи собі подібних, то в гітарному звучанні "Start Up" чітко спостерігаємо "запили" в дусі "Helloween" чи "Manowar", а це засвідчує, що музикантам небайдужа школа пауер-металу. А ще цьому харківському гуртові, що у рівних пропорціях співає російською та українською мовами, колись на одному з фестів вручили диплом "за творчий внесок в музичну культуру України", тож саподіватимемось, що з часом українськості в гурті лише більшатиме. Завантажити тут: http://ifolder.ru/18248484, тут: http://depositfiles.com/files/l5owfk2ue чи тут: http://rghost.ru/1945369
МегаМасС. "СверхрельеФ"
Видавець – "Інша Музика", 2010,
10 пісень
Повз цих столичних важковаговиків неможливо пройти без трохи іронічного подиву: і самі музиканти – нівроку хлопаки, і музику видають "на гора" потужну та гучну – треш-кор. Про своє дебютне дітище творці кажуть, що це захопливі історії, неймовірні музичні пригоди, спортивні досягнення і правда життя. Гурт утворився під час однієї з вуличних бійок. Як і сьогодні, того осіннього вечора Олексій Шерхан, Лякіш Лякер та Денис Каланча, з одного боку, і Олександр Дич, Рус, Саша Шерсть та Олег Капоне, з іншого, розійшлись у поглядах на істинне призначення молодіжної субкультури. Дискусія продовжилась безпосередньо у дитячій кімнаті міліції, де було розроблено ідеологію музичної формації, а також відбулася перша фотосесія гурту. Подібно до однойменної білкової суміші, яка активно діє на м’язи, новоспечений протеїновий пиріг "МегаМасС" намагається "посилено штурмувати клітини мозку сучасної молоді". Потроху їм це вдається: схвальні відгуки про колектив можна почути як від рокерів-початківців, так і від лідерів гуртів "Тол" та "Анна". Музика, під яку добре тягати залізо у "качалці".
20-08-2010, 09:28
0
2 058