До 70-ліття Чернівецької області в краєзнавчому музеї відкрили виставку "Життєві шляхи Буковини". Тут представлено експонати з фондів краєзнавчого музею. Це фотографії, документи, тексти, оригінальні речі, які розповідають про основні події та зміни у житті буковинців протягом останніх 70 років. Це історія про прихід Червоної Армії, утворення області, колективізацію, націоналізацію, розвиток освіти та культури.
Завідувач відділу новітньої історії Вікторія ТАНАЩИК розповідає, що цією виставкою прагнули показати контраст позитивних досягнень і страшних репресій: "Ми подаємо копію документа – рішення Чернівецького обкому Компартії про переселення куркулів за межі Чернівецької області у віддалені регіони Союзу. Також подаємо довідки прокуратури про реабілітацію тих, кого було засуджено 1941 року. Є особисті речі політв’язнів: валізи, фотоальбоми".
Є на виставці навіть фотографії дитячих садків у перші повоєнні роки. Виставлено у музеї й макети теплохода "Буковина" і танкера "Чернівці"… Всі ці експонати найкраще покажуть людині, як жила область сім десятиліть.
Є й цінна статистика. Так, на початку 1980-х років у Чернівецькій області працювало 150 промислових підприємств, об’єднань, комбінатів, фірм, заводів і фабрик. На 20 промислових об’єднань припадало 62% обсягу промислової продукції краю… На індустрію області припадало майже 100% випуску нафтоапаратури, 20% – котельно-допоміжного устаткування, майже 10% верхнього трикотажу, стільки ж меблів та іншої продукції деревообробної промисловості, 16% панчішно-шкарпеткових виробів, чимала частка бавовняних тканин, білизни, взуття, цукру та інших виробів промислової та продовольчої продукції.
Валерія ЧОРНЕЙ
6-08-2010, 09:46
0
2 445