Як привернути увагу громадськості до соціальних проблем? Можна роздавати листівки, збирати кошти на благодійність, організовувати акції на підтримку малозабезпечених і бездомних, а ще можна заснувати присвячене подібним проблемам науково-популярне видання, як це зробив колектив журналу соціальної критики "Спільне", презентованого днями чернівецькій публіці.
За словами редакторки журналу Анастасії Рябчук, "ідея проекту зародилася в мережі "Ліва думка" близько року тому. На той час уже існувала онлайн-версія commons.com.ua, де регулярно публікувалися авторські тексти, передруки та переклади. Першочергово планувалося зробити журнал, який був би максимально доступним та цікавим не лише в академічних, але й широких колах читачів і підштовхував до дискусій".
Як зауважує співредакторка "Спільного" Тамара Злобіна, "для багатьох людей соціальна тематика є наболілою, про неї хочеться розповісти оточуючим. Завдяки їхній підтримці і створюється цей журнал, який, до речі, не залежить від жодних грантів".
Перше число "Спільного" цілком присвячене криміналізації соціальних проблем. "Коли редакція обирала тему для дебютного номеру, – додає Анастасія Рябчук, – друком саме вийшла книжка американського соціолога Лоїка Вакана "Покарати бідних", і ми попросили автора про інтерв’ю. У відповідь дослідник закликав долучитися до міжнародного симпозіуму на тему криміналізації соціальних проблем, яка вже набула розголосу у провідних журналах із суспільних наук в США, Японії, Німеччині, Італії, Бразилії, Португалії та ін. Ми переклали уривки з останнього розділу згаданої книги, а також два розлогих коментарі до неї. Дискусію доповнили авторськими матеріалами про криміналізацію бездомних, мігрантів, про становище в’язнів в українських тюрмах тощо".
Щоб залучити до цього видання якомога ширше число потенційних авторів, організатори проекту, окрім нашого міста, вже встигли презентувати "Спільне" також у Львові, Сімферополі й Ніжині.
Лілія ШУТЯК
2-07-2010, 15:15
0
2 175