Що можна встигнути у 20 років? Чернівчанка Христина Кельті стверджує, що багато. Дівчина працює у муніципальній бібліотеці імені А. Добрянського. Здобуває дві вищі освіти. А ще щочетверга проводить віртуальні екскурсії країнами та містами, де мріє побувати.
"Мені дуже цікаво жити, – зізнається дівчина. – Життя настільки різноманітне, що не встигаєш його осягнути. І так багато справ, які хотілось би ще зробити. Звичайно, для цього потрібно не сидіти склавши руки, а працювати. Тоді все вдасться".
Центр Чернівців вивчила досконало "Дуже люблю своє місто, де народилася, де живуть мої батьки, – зізнається дівчина. – Пишаюся його архітектурою й культурою. Центральну частину Чернівців вивчила досконало. Бо не можна жити у такому гарному місті й нічого про нього не знати. Мені здається, що це навіть соромно. Охоче розповідаю про історію Чернівців та відомих чернівчан туристам, які приїжджають до нас. Спеціально для такого спілкування почала вивчати англійську та німецьку мови".
Англійську мову Христина вивчає в університеті, а німецьку – самотужки.
"Читати любила змалку, зібрала чималу домашню бібліотеку, – розповідає. – Мені подобається, що в бібліотеці вирує життя. Щодня – нові люди, нові знайомства. Спілкуюся з цікавими молодими людьми, які хочуть зробити щось корисне для міста".
Уже півроку в "Літературному кафе" щочетверга Христина проводить віртуальні мандрівки країнами та містами. "Я – за культуру інтернаціональну, без кордонів, – заявляє. – Своїми вечорами мрію об’єднати людей різних націй і віросповідань. До нас приходять не лише чернівчани, а й іноземці. Скажімо, останнім часом були німці та англійці. Хочу, щоби мої заходи відвідували і школярі, і молодь, і старші люди. Деякі чернівчани присутні на всіх вечорах, навіть допомагають мені у підготовці".
Віртуальна мандрівка допоможе не осоромитися у реальній
– Підготовка кожного заходу займає чимало часу, – продовжує Христина. – Щоразу беру іншу країну чи місто. Треба перечитати багато літератури, щоби зацікавити слухачів, глибоко вивчити тему. Добре знати не лише географію, а й історію, архітектуру, культуру країни чи міста, про які розповідаю. Тому часто запрошую спеціалістів. Ці знання можуть пізніше знадобитися людям. Якщо комусь із наших слухачів пощастить відвідати якусь із країн, то щоби він не бігав лише магазинами й пляжами, а й ознайомився з визначними історичними пам’ятками, музеями. А ще вмів правильно поводитися, щоби не осоромитися. Про це ми також говоримо. Часто відступаю від стереотипів і обираю незвичайні теми. Наприклад, про географію коктейлів (тобто як їх готують в інших країнах). Це дуже цікаво. Або ж обговорювали мовні бар’єри під час спілкування людей з різних країн. А ще хочемо запровадити проект "Міста-побратими Чернівців". Такі вечори ніхто не фінансує. Тому вкладаю власні гроші. Мене дуже підтримали батьки, за що я їм вдячна.
Надія БУДНА
24-06-2010, 11:32
0
2 456