RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Назва заснованого ще 1992 року тернопільського інді-гурту "Nameless" ("Ті, що втратили імена") запозичена з роману Урсули Ле Гуїн "Чарівник Земномор’я". Взявши за основу естетику 1960-х років минулого століття, "N" завжди відрізнявся оригінальністю звучання та нестандартними музичними рішеннями. Одним із перших на вітчизняній рок-сцені "Nameless" розпочав експериментувати з перформенсами та відеосупроводом концертів. Новаторський підхід групи вплинув на творчість цілої плеяди яскравих тернопільських колективів: "С.К.А.Й.", "Ті, що падають вгору", "ZSUF", "Electrostatic Death", "Зелені Сестри", "ОрАндж", "Los Colorados" та ін. Склад "Nameless": Світлана Фролова – губна гармоніка, тамбурин, вокал; Наталія Возняк – вокал, альт, клавіші, флейта; Сергій Бучинський – соло-гітара; Зорян Безкоровайний – гітара, вокал; Андрій Слєпцов – ритм-гітара; Роман Бошик – тромбон; Ярослав Дроздовський – бас.

Нещодавно тернопільські "старійшини" завітали до Чернівців і запрезентували програму, що стане основою їхнього нового альбому "Іменини здорового глузду". Про альбом і не тільки розмовляю з лідером гурту Зоряном Безкоровайним.

– 14 років тому ви вже виступали у Чернівцях. Чи бачите в музичному плані якісь зміни?

– Гадаю, ситуація погіршилась. 1996 року тут був музичний центр всієї Західної України, ми вам по-білому заздрили. А тепер все навпаки. "Олово" й інші гурти скаржаться, що в Чернівцях нема де грати. А в Тернополі якраз є. У нас є кілька клубів, де лунає жива музика, і просто треба дочекатися своєї черги і грати. Є репетиційні бази, де можна займатися, і це безумовно змінює весь процес. Музичні колективи платять за приміщення гроші, але через це у них з’являється мотивація шукати можливості виступів, щоб відбити кошти.

– Що ви вкладаєте у поняття "Іменини здорового глузду"?

– Це коли люди позбавляються ілюзій, бо ілюзії у бага.тьох випадках заважають жити. Ілюзія – це мрія, що хтось прийде, помітить твій талант і все за тебе зробить. А це не так. Навіть якщо ти талановитий або й геніальний, ще не факт, що тебе взагалі помітять. Тому потрібно повністю позбутися ілюзій: не заради цього ти взявся за музику. Не заради цього ти берешся за літературу чи за будь-яку справу, що не приносить прямих грошей. Оце і є іменини здорового глузду, коли він перемагає й ілюзії зникають. Просто в українському шоу-бізнесі успіх і талант – це різні речі. У цьому постсовковому просторі немає сенсу боротися за світовими законами, бо тут усе відбувається не так, як у світі.

– Із чим пов’язана затримка з виходом вашого нового альбому?

– З грошима, як завжди. І ще з тим, що ми собі планували, записували, а тут раптом з’являються нові ідеї – дописуємо нових пісень… І все це займає купу часу. Тепер мені вже всі кажуть: не обіцяй, бо все одно не встигнемо. Альбом майже доробили, справа за дрібничками. Добре, що хоч є фірма "Наш Формат", яка зацікавлена у випуску цього альбому, але вони нас контрактами не підганяли. Тягнемо до останнього, щоб, на наш погляд, альбом виявився найвдалішим. Будемо молитися, аби до середини травня диск вийшов.

– Чого бракує "Неймлесу", аби вилізти з андеграунду і стати популярними, як ваші земляки "С.К.А.Й." чи "Холодне Сонце"?

– Як мінімум – бажання. У кожної групи свій шлях широкий. У "С.К.А.Й" грає наш колишній барабанщик, ми з ним у чудових стосунках. Але останнім часом те, що вони кажуть, мені не подобається: до Києва вони так цинічно про музику ніколи не говорили. Їх чомусь абсолютно не хвилює, що слухає аудиторія. Мова тільки про те, "що все можна втюхати і продати, і у вас немає іншого вибору". Ми в таке не хочемо вплутуватися. Шукаємо якихось виходів за кордон, бо там і можливостей більше, і вимогливість та ставлення до музики зовсім інші. Немає оцього цинізму.

– Опиши процес народження вашої останньої пісні…

– Сиділи на дачі, неподалік Тернополя, просто грали, мастили бутерброди. І награли пісеньку з робочою назвою "Ода маргарину". Подивилися, а на кришці від маргарину написано: вітаміни А, С, D – це ж назви акордів. І ми їх обіграли в рок-н-ролі, і вийшла пісня, яка тепер називається "Купив букет". Музика народжується з нюансів.

– Якщо говорити про літературні пріоритети…

– Мій брат Гордій Безкоровайний, який нині живе в Нью-Йорку, вважається досить серйозним поетом-двотисячником. Але Гордій покинув писати, як свого часу Артюр Рембо. Тепер брат – звичайний бюргер з простенькою роботою. Каже, що писати більше не може, просто не пре. Не знаю чим, але мені подобаються люди, які писали, а потім щезли. Може, тим, що все має свій часовий період. Є час, коли людина розквітає, і треба його максимально використати, щоб залишити по собі щось позитивне. За що я люблю Антонича і так само Кожелянка: попри різні слабкості (а в кожного вони є), ці люди стовідсотково виклалися, а потім вже взялися за вмирання чи як це назвати…

– Чи маєте якісь життєві гасла?

– Живи у злагоді з собою і зі світом – це наше основне гасло, завдяки якому ми вже майже 20 років граємо музику, отримуючи задоволення від життя.

Тарас ПІЦ
7-05-2010, 12:34
Коментарів 0 Переглядів 4 944

• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.