«Nameless»: у злагоді з собою і світом

у номері / культура, шоу-бізнес
4 960
0
Назва заснованого ще 1992 року тернопільського інді-гурту "Nameless" ("Ті, що втратили імена") запозичена з роману Урсули Ле Гуїн "Чарівник Земномор’я". Взявши за основу естетику 1960-х років минулого століття, "N" завжди відрізнявся оригінальністю звучання та нестандартними музичними рішеннями. Одним із перших на вітчизняній рок-сцені "Nameless" розпочав експериментувати з перформенсами та відеосупроводом концертів. Новаторський підхід групи вплинув на творчість цілої плеяди яскравих тернопільських колективів: "С.К.А.Й.", "Ті, що падають вгору", "ZSUF", "Electrostatic Death", "Зелені Сестри", "ОрАндж", "Los Colorados" та ін. Склад "Nameless": Світлана Фролова – губна гармоніка, тамбурин, вокал; Наталія Возняк – вокал, альт, клавіші, флейта; Сергій Бучинський – соло-гітара; Зорян Безкоровайний – гітара, вокал; Андрій Слєпцов – ритм-гітара; Роман Бошик – тромбон; Ярослав Дроздовський – бас.

Нещодавно тернопільські "старійшини" завітали до Чернівців і запрезентували програму, що стане основою їхнього нового альбому "Іменини здорового глузду". Про альбом і не тільки розмовляю з лідером гурту Зоряном Безкоровайним.

– 14 років тому ви вже виступали у Чернівцях. Чи бачите в музичному плані якісь зміни?

– Гадаю, ситуація погіршилась. 1996 року тут був музичний центр всієї Західної України, ми вам по-білому заздрили. А тепер все навпаки. "Олово" й інші гурти скаржаться, що в Чернівцях нема де грати. А в Тернополі якраз є. У нас є кілька клубів, де лунає жива музика, і просто треба дочекатися своєї черги і грати. Є репетиційні бази, де можна займатися, і це безумовно змінює весь процес. Музичні колективи платять за приміщення гроші, але через це у них з’являється мотивація шукати можливості виступів, щоб відбити кошти.

– Що ви вкладаєте у поняття "Іменини здорового глузду"?

– Це коли люди позбавляються ілюзій, бо ілюзії у бага.тьох випадках заважають жити. Ілюзія – це мрія, що хтось прийде, помітить твій талант і все за тебе зробить. А це не так. Навіть якщо ти талановитий або й геніальний, ще не факт, що тебе взагалі помітять. Тому потрібно повністю позбутися ілюзій: не заради цього ти взявся за музику. Не заради цього ти берешся за літературу чи за будь-яку справу, що не приносить прямих грошей. Оце і є іменини здорового глузду, коли він перемагає й ілюзії зникають. Просто в українському шоу-бізнесі успіх і талант – це різні речі. У цьому постсовковому просторі немає сенсу боротися за світовими законами, бо тут усе відбувається не так, як у світі.

– Із чим пов’язана затримка з виходом вашого нового альбому?

– З грошима, як завжди. І ще з тим, що ми собі планували, записували, а тут раптом з’являються нові ідеї – дописуємо нових пісень… І все це займає купу часу. Тепер мені вже всі кажуть: не обіцяй, бо все одно не встигнемо. Альбом майже доробили, справа за дрібничками. Добре, що хоч є фірма "Наш Формат", яка зацікавлена у випуску цього альбому, але вони нас контрактами не підганяли. Тягнемо до останнього, щоб, на наш погляд, альбом виявився найвдалішим. Будемо молитися, аби до середини травня диск вийшов.

– Чого бракує "Неймлесу", аби вилізти з андеграунду і стати популярними, як ваші земляки "С.К.А.Й." чи "Холодне Сонце"?

– Як мінімум – бажання. У кожної групи свій шлях широкий. У "С.К.А.Й" грає наш колишній барабанщик, ми з ним у чудових стосунках. Але останнім часом те, що вони кажуть, мені не подобається: до Києва вони так цинічно про музику ніколи не говорили. Їх чомусь абсолютно не хвилює, що слухає аудиторія. Мова тільки про те, "що все можна втюхати і продати, і у вас немає іншого вибору". Ми в таке не хочемо вплутуватися. Шукаємо якихось виходів за кордон, бо там і можливостей більше, і вимогливість та ставлення до музики зовсім інші. Немає оцього цинізму.

– Опиши процес народження вашої останньої пісні…

– Сиділи на дачі, неподалік Тернополя, просто грали, мастили бутерброди. І награли пісеньку з робочою назвою "Ода маргарину". Подивилися, а на кришці від маргарину написано: вітаміни А, С, D – це ж назви акордів. І ми їх обіграли в рок-н-ролі, і вийшла пісня, яка тепер називається "Купив букет". Музика народжується з нюансів.

– Якщо говорити про літературні пріоритети…

– Мій брат Гордій Безкоровайний, який нині живе в Нью-Йорку, вважається досить серйозним поетом-двотисячником. Але Гордій покинув писати, як свого часу Артюр Рембо. Тепер брат – звичайний бюргер з простенькою роботою. Каже, що писати більше не може, просто не пре. Не знаю чим, але мені подобаються люди, які писали, а потім щезли. Може, тим, що все має свій часовий період. Є час, коли людина розквітає, і треба його максимально використати, щоб залишити по собі щось позитивне. За що я люблю Антонича і так само Кожелянка: попри різні слабкості (а в кожного вони є), ці люди стовідсотково виклалися, а потім вже взялися за вмирання чи як це назвати…

– Чи маєте якісь життєві гасла?

– Живи у злагоді з собою і зі світом – це наше основне гасло, завдяки якому ми вже майже 20 років граємо музику, отримуючи задоволення від життя.

Тарас ПІЦ
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

14:40
Чому у Чернівцях немає паркомісць для учасників бойових дій?
14:20
Науковець із Чернівців розповів, як стрімкі перепади температур впливають на тварин
13:59
Герої Буковини: загинув старший сержант Володимир Максимов
13:40
Дзюдоїст із Буковини виборов медаль масштабного чемпіонату України
13:20
Повернувся із Бельгії, щоби захищати Україну: пам'яті воїна із Буковини Павла Унгуряна
13:00
Фінансовий гороскоп на тиждень: на кого чекає прибуток 24 лютого – 2 березня
12:41
Весна вже скоро: якою вона буде на Буковині і чи не повернеться зима
12:19
У Чернівцях меншає старшокласників. Куди діваються діти?
11:57
Команда з Буковини здобула перемогу на Фіналі Кубка України з греплінгу та панкратіону
11:39
Пентагон звільняє 5400 цивільних працівників, очікують ще десятки тисяч звільнень
11:17
Чому вага збільшується, навіть якщо ви їсте мало – лікарка дала суттєві поради
10:58
Соцдопомога 2025. Як документально підтвердити автоматичне продовження строку інвалідності
10:38
Жив театром: сьогодні - 90 років з дня народження Анатолія Литвинчука
10:19
Горіли житлові будинки: на Буковині за минулу добу рятувальники ліквідували 12 пожеж
09:59
В Україні стрімко дорожчає один із молочних продуктів
09:38
Команда Трампа впевнена, що зможе закінчити війну наступного тижня
09:17
Субсидія на оренду житла 2025. Куди звернутися за призначенням та які документи потрібні
08:55
Більшість забуває: чому потрібно замочувати рис перед приготуванням
08:37
За минулу добу на фронті - 112 боєзіткнень. ЗСУ знищили ще 1180 окупантів
08:19
Нічна атака росіян: у низці областей України оголошували повітряну тривогу через загрозу ударних БПЛА
08:00
Яке свято 23 лютого в Україні та світі: заборони, традиції, народні прикмети
07:45
Діти створюють пристрої для військових та смертельна ДТП на Руській: головні новини 22 лютого
07:30
Планові знеструмлення: де на Буковині 23 лютого не буде світла
07:00
Погода на Буковині 23 лютого
02:00
Як повернути до життя зів'ялі троянди - оживляємо квіти в домашніх умовах
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм