RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

«Поклали батут, і «утоплениця» вилетіла на сцену»

Днями, а саме 27 березня, світ відзначив Міжнародний день театру. У залі театру ми із захватом спостерігаємо за грою акторів. А чи здогадуємося, що інколи діється за кулісами і навіть на сцені? Інколи актори потрапляють у кумедні і не дуже ситуації. Ось декілька з життя Чернівецького муздрамтеатру імені Ольги Кобилянської.

"Влада радянська, паспорти совітські!"

– Багато бачив курйозів у театрі, але один перевершив усе, – розповідає заслужений діяч мистецтв України, режисер Василь СЕЛЕЗІНКА. – Наші актори гастролювали в Одесі з виставою "Гроза" за О. Островським. За сюжетом, героїня Катерина топиться. Вона стрибає в річку, тобто в оркестрову яму. Щоби вона не вдарилася, внизу їй зазвичай підкладали м’який матрац. Однак в Одесі не знайшли матрац і поклали батут. Актриса стрибнула у яму і вилетіла назад на сцену. І так декілька разів. Нарешті у залі хтось вигукнув: "Її навіть вода не приймає". Така істерика серед глядачів почалася, не передати.

– Бували і смішинки із звуком, – каже Василь Михайлович. – Під час вистави звукорежисер мав увімкнути пластинку, на якій записано плач дитини. А у перервах між роботою він любив вибігати у гримерну пограти у шахи. Цим скористалися його колеги і перевернути пластинку іншим боком. В останню хвилину прибігає звукорежисер, включає пластинку і замість дитини чути голосне іржання коня. Спочатку в залі була мертва тиша, але за кілька секунд почався страшенний регіт.

– Часто перчинки до проколів на сцені додають коментарі глядачів, – з усмішкою каже Василь Селезінка. – Уявіть, відбувається вистава "Тарас Бульба". За сюжетом, Тарас стріляє у Андрія. Однак постановник вистави в останній момент змінив на сцені місце розташування Тараса. Про це не попередили людину, яка за кулісами стріляла з обріза. А стріляли у той момент, коли Тарас виходив на своє звичне місце.

Тарас кричить "Я ж тебе породив, я тебе й уб’ю", а пострілу немає. Актор не розгубився і знову кричить "Не бере тебе рушниця, то візьме тебе шабля". Він ще не встиг замахнутися, а Андрій уже впав. У залі відразу кричить пані старшого віку: "Господи, це від розриву серця!" І лише після цього вигуку лунає постріл…

Свої смішинки розповідає і заслужений артист України Богдан БРАТКО:

– У виставі "Полум’яні серця" про хотинських комсомольців показували засідання штабу партійної організації. Заслужений артист України Віктор Жихарський грав начальника сігуранци (румунської таємної поліції, – ред.), який перевіряє документи. Він мав сказати: "Чорт знає що! Влада румунська, а паспорти радянські!". Натомість сказав на одній з вистав: "Чорт знає що! Влада радянська, а паспорти совітські!"

"Зав’язав циганкам коси, і злетіли перуки"

– Любив пожартувати заслужений артист України Микола Сіренко. Від нього завжди можна було очікувати усіляких приколів, – пригадує Богдан Братко.

– Під час вистави "Циганка Аза" за М. Старицьким він посміявся над артистками балету. У виставі є сцена, де з’являється Лопух – ватажок циганської громади, і всі цигани активно й голосно його вітають. На сцені стоїть віз, на возі сидять дівчата з балету у костюмах циганок. Микола Сіренко непомітно позв’язував коcи циганкам. І коли прийшов час вітати Лопуха, всі кинулися танцювати, дівчата зі зв’язаними косами також. У дівчат були перуки, насправді ж вони були фарбовані блондинки. Перуки позлітали… Сміх такий стояв у залі, не передати.

– Особливі спогади у мене про гастролі у місті Свердловську, – зауважує Богдан Братко. – І досі перед очима сцена, коли хлопці лякають кумів. Заслужений артист України Омелян Савка грає одного з кумів. Є епізод, де він має втекти зі сцени з горшком на голові. Чернівецьку сцену він добре знав, тому йому не важко було піти за куліси навпомацки. А тут чужа сцена, він не мав за що вхопитися і випадково впав в оркестрову яму. Публіка зірвалася, перші ряди – бігом до ями, а там нікого немає. Дивина!
Валерія Чорней
Наступного дня адміністратори їдуть продавати квитки і чують таку розмову у тролейбусі: "Та ось був учора у театрі. Хохли привезли "Сорочинський ярмарок". Ти знаєш, такий спектакль!!! Один хохол робить цирковий трюк із горшком, і потім зникає під сценою". І весь тролейбус розхвалює виставу. Наступного дня довелося показувати "Сорочинський ярмарок" повторно, бо публіка хотіла бачити лише цю виставу. З актором, до речі, все гаразд. Він упав одному з артистів оркестру на руки, і його забрали.
– Маю у своїх спогадах і смішинки з репетицій, – каже Богдан Братко. – Народний артист СРСР Володимир Грипич робив світлову репетицію до вистави. Він був головним режисером Чернівецького театру. Під час репетиції освітлювач світив з-під сцени. Володимир досить активно проводив репетицію, і освітлювальник дуже виснажився. Попри втому режисер усе кричить: те не так, се не так! Тут освітлювальник не витримав і також почав кричати на режисера. Внаслідок цього режисера прихопило серце. Освітлювальник побачив, що режисерові стало зле, і також повалився на землю. Викликали "швидку". Вимірюють пульс, дають укол. Грипичу дали один укол. Йому стало краще. А освітлювальнику один дають – мало, другий – також мало, дають третій. Тут Грипич не витримав і кричить: "Чому мені один, а йому три? Я ж головний режисер!" n
«Поклали батут, і «утоплениця» вилетіла на сцену»
1-04-2010, 11:15
Коментарів 0 Переглядів 2 788

Фото ілюстративне

Понад 15 країн світу є споживачами продуктів із нашого краю


Внаслідок аварії кермувальник загинув на місці події, а пасажир отримав травми
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.