"Нью-Йорк, я люблю тебе"
США, 2009
Режисери: Фатіх Акін, Іван Атталь, Ален Хьюз та інші
У ролях: Бредлі Купер, Наталі Портман, Джастін Барта
Після подібного паризького експерименту Нью-Йорк також став тлом для дванадцяти п’ятихвилинних новел, пов’язаних однією вічною темою. Сюжети цих історій – кохання у різних проявах: любов подружжя з 60-літнім стажем, любов фізична, кохання у різних етнічних групах, любовні ігри подружжя, яке намагається підняти градус своїх сімейних стосунків. Автори фільму зуміли з цих розрізнених на перший погляд кіноновел створити картину зі спільними героями та переплетеними сюжетними лініями, що передає атмосферу Нью-Йорка, принаймні – узагальнену уяву про неї сучасної людини. Історії головних героїв не розриваються і не обмежуються тільки одним п’ятихвилинним фільмом. Складається враження, що хтось у Нью-Йорку спостерігає за життям знайомих та не знайомих йому людей: інколи він втрачає їх з поля зору, але згодом знову знаходить.
"Мовчання Лорни"
Бельгія – Великобританія – Франція, 2008
Режисери: Жан-Пьєрр Дарденн, Люк Дарденн
У ролях: Арта Доброши, Жеремі Реньє
Щоб стати разом із коханим власницею кафе в Бельгії, молода албанська емігрантка Лорна погоджується взяти участь у злочинній комбінації, задуманій місцевим бандитом Фабіо. План такий: дівчина фіктивно вийде заміж за наркомана Клоді, і це дозволить їй отримати бельгійське громадянство. Далі Клоді мав би загинути від передозування, щоб Лорна могла так само фіктивно допомогти з європейським громадянством заможному російському бізнесмену. Але несподівано сама Лорна і перешкоджає реалізації цього плану. Вона починає співчувати нещасному хворому, який прагне позбутися залежності. Мрії Лорни про щасливе буржуазне майбутнє і банківський кредит опиняються під великим запитанням. Адже мафія не спить: раз зв’язавшись із кримінальним світом, дівчина не може втекти від нього. Однак Лорна спробує жити по-новому.
"Петя дорогою до Царства Небесного"
Росія, 2009
Режисер – Микола Досталь
У ролях: Єгор Павлов, Марія Звонарьова, Артем Кобзєв
Дія фільму відбувається 1953 року, напередодні смерті Сталіна на околицях міста Кандалакша Мурманської області. У місцевих лісах ще продовжують зводити зони, а зеки щодня ходять на виправні роботи в оточенні охоронців і собак. Головний герой, дурник Петя – справжній псих з довідкою – завжди проводжає колону, а згодом поспішає на "роботу". Він уявив себе інспектором ДАІ, тож зупиняє та перевіряє шляхові листи. Жителі міста давно звикли до Петі: водії підіграють "міліціонерові", а робітники вислуховують його байки. До наївного дурня ставляться, як до героя російських казок – по-своєму люблять і бережуть. Та після звістки про смерть вождя народів світогляд бідного хлопця починає руйнуватись, і юродивий даішник бере участь у переслідуванні утікача з каторги – разом із піднятими по тривозі солдатами та охороною.