RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Океан Ельзи. "Dolce Vita"
Видавець: "Moon Records", 2010,
13 пісень

Колись, далекого 1996-го, львівському "Океану Ельзи" за щастя було виступити на розігріві у столичної "Табули Раси". Тепер колишні львів’яни не тільки самі стали столичними, а й залишили "Табулу Расу" далеко позаду. Пішли, так би мовити, "Вперед, до зірок!". Колись Вакарчук радо погоджувався на будь-яке інтерв’ю, тепер, навіть якщо він приїхав з концертом у Чернівці, про інтерв’ю треба домовлятися через Київ. Але менше з тим. Маємо гурт, який багато хто з близького й не дуже зарубіжжя вважає окрасою українського року, і маємо їхній новий альбом. За словами лідера "ОЕ", назву альбому дала пісня, яка є досить показовою: "У ній йдеться про справжні та несправжні, штучно вигадані цінності. По суті, це наша точка зору на те, в чому є справжня Dolce Vita, та чим її можна підмінити. Ми не намагалися дати конкретне визначення, що ж це таке. Кожен сам обирає свою власну "Дольче віту": хтось шукає це в собі, у своїх стосунках в родині, з друзями, своєму оточенні, а дехто – у зовнішньому, показовому". Ще Вакарчук каже, що цим альбомом музиканти нікого не хотіли здивувати, а хотіли дати слухачам той "Океан Ельзи", який вони люблять – щирий і справжній. Що ж, дали. І таки нічим не здивували.

SunSay. "Дайвер"
Видавець – Автор, 2010
10 пісень

SunSay – харківський альтернатив-фанк-реггі гурт, створений колишнім лідером "5’nizza" Андрієм Запорожцем (знаним за прізвиськом Sun) 2007 року. Початковий матеріал складався з перероблених заготовок третього невиданого альбому "5’nizza", але позаяк Сергій Бабкін пішов шляхом бардівського виконавця, то й Запорожцю довелося осучаснювати власну музику. Перший альбом вийшов сірим і похмурим: багато експериментів і мало уявлення, як воно має звучати. Щоправда, музиканти, залучені з гуртів "Сплин", "Spitfire", "Ленинград", "Ska-jazz Review", та саундпродюсер "Tequilajazzz" не могли зовсім його не розкрутити. І ось тепер – "Дайвер". Другий альбом виважений, спокійний, місцями меланхолійний, подекуди застосовуються голосові прийоми "5’nizza", але зрештою робота значно цікавіша за дебютник. На початку альбому – потужний трек "Будь слабей меня". Вдале формулювання почуттів і думок у пісні "Відчувай": "Світ, що навколо є, був до мене і буде далі. Той, хто не визнає себе – засинає на вокзалі". Сильні треки, які хочеться слухати ще: "Воин", "Брат", "Дайвер". Решта – музика настрою. Скачати: http://letitbit.net/download/1400.17e4c1b9...y_2010.rar.html

Магія Гуцульських Мелодій.
Видавець: "Наш Формат", 2009
20 композицій

Музику записано 2007-2008 років у селі Шепіт Косівського району під час етнографічної дослідницько-фольклорної експедиції Галиною Бойчук та Валентином Морозом. Ще один збір автентичного матеріалу, доки той не зник повністю. Основні виконавці – весільні троїсті музики "Брати Палагнюки", але є і запрошені музиканти з Космача та Прокурави. Усі виконавці є народними музиками і виконують мелодії, перейняті на слух у попередніх поколінь. "Магія гуцульських мелодій" записана в життєвих ситуаціях, які неможливо контролювати. Але записано усе більш-менш пристойно. Тут і Верховинські награвання, почуті музиками у самому серці Гуцульщини – селі Жаб’є, і шепітська гуцулка, і в’язанки старовинних гуцульських весільних танців та мелодій, і "Цвичок" – танець села Пістинь Косівського району, і "Решето" – поширений колись гуцульський танець. Є на диску і молдавські полька та вальс, а також єврейська "7:40", що стали особливо популярними серед гуцулів у другій половині ХХ ст. Є також вівчарські награвання на трембіті та фіярках, різдвяні в’язанки та коляда. Одне слово, усім поціновувачам автентичного карпатського мелосу присвячується.

Тарас Компаніченко та Хорея Козацька. "Рицер Смілостю Упоєний"
Видавець – "Саме Так", 2009,
11 пісень

Назва гурту старовинної музики "Хорея Козацька" походить від однойменної музичної пам’ятки 1640 року, що нині зберігається в музичному архіві Братислави. Гурт виконує музику Руси-України різних епох: Середньовіччя (візантійсько-романську та готичну), Ренесансу, Бароко, Класицизму, Романтизму та окремі твори ХХ ст., демонструючи перлини української культури від монодії до неоромансу. Пріоритетними для гурту є дослідження та виконання епічних жанрів музики та літературної спадщини, тому часто концерти "Хореї Козацької" перетворюються на тривалі музичні подорожі із зануренням слухачів у світ старовинних подій, лицарського епосу і розвинених в ньому морально-етичних тем. "Хорея Козацька" використовує старовинні музичні інструменти, що звучали під час військових виправ шляхти й козацтва, побутували в капелах старої аристократії, а також інструментарій виконавців традиційного українського епосу. До гурту входять Тарас Компаніченко, Данило Перцов, Сергій Охрімчук, Северин Даниленко та Михайло Кагалов, які співають та грають на кобзах, бандурах, лірах, корнетах, джалабаях, лізардах, басолях, шандорах, скрипках тощо.
26-03-2010, 12:14
Коментарів 0 Переглядів 3 131

Теги -
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.