RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Богдан-Олег Горобчук народився 1986 року в Житомирі. Поет, художник, формувальник залізобетонних виробів другого розряду. З 2002 року – учасник Мистецької гільдії "Nеабищо". Лауреат конкурсу видавництва "Смолоскип", конкурсу "Неосфера" та низки регіональних конкурсів поезії. Автор поетичних збірок "Місто В Моєму Тілі", "Немає Жодної Різниці", "Цілодобово!" (спільно з О. Коцаревим і П. Коробчуком). Учасник численних поетичних фестивалів в Україні та Росії. Окремі тексти перекладені польською, литовською, російською, іспанською, португальською та англійською мовами. Під час перебування у нашому місті автор завітав до "Literatur Cafe", де ми й поспілкувалися про літературу і різні супутні речі.

- Абревіатура твого імені й прізвища виглядає як Б.-О. Г. Це свідомий вибір чи випадковість?

- Багато хто сприймав це так, ніби я набрався нахабства і навмисно підігнав собі ініціали. Але це ж неправда! Історія почалася з того, що у 15-річному віці я певний час влітку працював на заводі. Це був цікавий досвід і досить щасливий період мого життя, важливий для кожного чоловіка. Тому всім раджу спробувати щось подібне. Так от, у бригаді один із робітників почав називати мене Олегом, хоча за паспортом я Богдан. Це був знак.

- Подвійне ім’я Богдан-Олег у мене викликає асоціації з поетом Богданом-Ігорем Антоничем. Яке твоє ставлення до нього?

- Уперше про Антонича я почув у 2005 році, послухавши касету із записами кобзаря Василя Жданкіна. Там були пісні на вірші цього автора, і він мені дуже сподобався. Вважаю, що це офігезний поет, який випередив свій час. Він був більше експресіоністом, натхненним урбаністом: натовпи, рухи, глобальні погляди – це його стихія. Безперечно, це автор світового рівня.

- Як до тебе прийшло усвідомлення власної поетичної сутності?

- До 21 року я вважав себе більше художником, ніж поетом. Серед надбань у цій галузі – ілюстрації до книг Івана Андрусяка. Окрім того, активно співпрацював із видавництвами "Зелений пес", "Факт" та "Смолоскип". Писав переважно "у стіл". Поштовхом стали літературні тусівки, які я часто відвідував. Тоді до мене й прийшло усвідомлення того, що я можу писати краще, ніж вони. Півроку вірші виходили ординарними, а потім щось раптово змінилося. Можливо, під впливом того, що я почав читати. Важливою була й перемога на конкурсі "Смолоскипу". Дві мої книги вийшли одна за одною. Окрім того, саме у 20 років я нарешті полюбив поезію… не свою, а чужу. Це Юрій Тарнавський, Олег Лишега та інші.

- Кого ще з авторів любиш читати?

- Свого часу захопився Достоєвським і Булгаковим. Також подобається Прохасько. В Україні гарно перекладаються книжки з іноземних мов. Наприклад, Йозеф Рот. То чому б не читати те, що приносить задоволення? Хтось отримує задоволення від того, що мучить тварин, а я от люблю читати.

- Якою має бути атмосфера для писання?

- Є багато станів, у яких я пишу. Класичний – між сном та реальністю. Тоді у мене починається своєрідний "образний штурм". Інший стан – дорогою до певного місця. Таке траплялось особливо часто, коли я жив у гуртожитку. Коли приїжджаю до рідного Житомира, до мене теж приходять образи, які згодом виливаються у слова.

- На які теми ти б ніколи не писав вірші?

- На загальні. У мене є кілька "політичних поезій" у формі стьобу над радянськими віршиками про партію і Леніна. Ці образи ми з другом замінили на фрази про Ющенка: ще у 2004-му відчули, що помаранчева революція ні чого хорошого не призведе і корупція не зникне. А ще я б ніколи не писав про якісь насущні проблеми: голод, Чорнобиль тощо.

- Протягом останніх років ти мешкаєш у Києві й у своїх віршах постійно згадуєш столицю України. Як маленькій людині вижити у великому місті й не втратити себе?

- Постійно відкривати для себе Київ по-новому, так, як це роблю я. Ось нещодавно почав їздити трамваєм: трамваї
– це дуже класно й інтимно водночас. Як не втратити себе? Слід вирости, перестати відчувати себе маленьким або, навпаки, зрозуміти, що ти насправді маргінал і йти за масами. Взагалі, варто просто жити своїм життям. Поет міста має відчувати себе людиною, яка перетравлює і ніяк не може його перетравити. А найголовніше – не піддаватися всьому, що тебе оточує, і бути щирим.

- У Чернівцях ти вперше. Які враження від нашого міста?

- Ваше місто просто фантастичне. У мене навіть виникла ідея переїхати сюди років через 7. Київ, безперечно, місто класне, але там постійно якась колотнеча. Через це його не люблю.

- Як ти ставишся до того, що твою кандидатуру висунули на звання секс-символа української літератури?

- Я дуже реготав, коли це сталося. Ніколи не вважав себе привабливим. Мені було досить незвично бачити себе у подібній іпостасі. Хоча в результаті я обійшов за сексуальністю Дереша й Андруховича.
Лілія ШУТЯК
26-02-2010, 12:11
Коментарів 0 Переглядів 3 784



Внаслідок аварії кермувальник загинув на місці події, а пасажир отримав травми

Внаслідок аварії загинули 17-річна дівчина та 30-річний чоловік
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.