Днями до нашого міста завітав відомий івано-франківський письменник Степан Процюк. У рамках свого візиту автор побував у кількох чернівецьких школах, де зустрівся із юними читачами та презентував їм низку дитячих романів, які побачили світ у видавництві "Грані-Т". Це, зокрема, такі твори, як "Марійка і Костик", "Залюблені в сонце", "Аргонавти", а також книжка про дитинство Василя Стефаника, Карла-Густава Юнга, Володимира Винниченка, Архипа Тесленка та Ніку Турбіну, що вийшла у серії "Життя видатних дітей".
Також письменник відвідав Чернівецький університет, де мав зустріч зі студентами, та музей ім. В. Івасюка і книгарню "Букініст". Метою візиту стала презентація художньо-есеїстичної збірки "Аналіз крові". "Після виходу цієї книги, – зізнається автор, – журналісти почали пов’язувати моє ім’я зі словами "невроз" і "психоаналіз", що стало навіть своєрідним стереотипом. Але я не роздаю діагнози, перш за все я – літератор".
Свого "поетичного" минулого Степан Процюк відверто цурається, вважаючи, що нині поезію майже ніхто не читає, а, отже, не варто її й писати. Один із його останніх романів, "Жертвопринесення", саме про це – зраду поезії. Уникає сьогодні автор і будь-яких літературних об’єднань зразка "Нової дегенерації", до якої він свого часу належав разом з Іваном Андрусяком та Іваном Ципердюком.
В "Аналізі крові" Степан Процюк розмірковує про природу людських комплексів, справжні причини наших найпарадоксальніших учинків, слів і думок та намагається відповісти на запитання, чим є психоаналіз – панацеєю чи лише першою і не завжди безпечною можливістю проникнути в таємницю людської психіки? У будь-якому випадку, за визначенням самого письменника, "ця книга – лише спроба психоаналітичної есеїстики".
Лілія ШУТЯК
26-02-2010, 12:06
0
2 407