Чернівецькі художники організували виставку у французькому місті Мант. У жовтні там побувало восьмеро митців, більшість із яких – члени арт-студії, якою керує Олена Михайленко. Поїздка художників до Франції відбулася у рамках співпраці Українського фонду культури з Асоціацією "Буковина", яка знаходиться в невеличкому місті Мант.
– Ця виставка була надзвичайно вдалою, – розповідає Валентина Діаковська, голова правління Чернівецького обласного відділення Українського фонду культури. – Роботи були дуже ретельно відібрані, тому вона виглядала дуже зрілою та цікавою. Були представлені різні види жанрів живопису – станковий живопис, батік, керамічні роботи, акварелі. Крім того, це була не просто виставка, а ще й невеликий пленер (художники малювали просто на вулицях живописні місця Манта на очах у перехожих). Роботи, створені нашими митцями під час пленеру, приємно здивували французів. Вони були вражені швидкістю, із якою працюють наші художники, а також їхнім професіоналізмом.
Під час цієї поїздки також було показано фільм "Повернення… Пауль Целан". Це був уже другий показ у Франції, перший відбувся раніше у Парижі. Ідея фільму належить Валентині Діаковській, допомогло його створити київське регіональне телебачення, а австрійське товариство надало фінансову підтримку. Тридцятихвилинний фільм цікаво переглянути не лише тим, хто цікавиться творчістю Целана, а й людям, які зовсім не чули про таку постать. Науковим консультантом фільму виступив Петро Рихло. Стрічку можна переглянути трьома мовами – українською, німецькою та французькою. Минулого року вона була представлена на регіональному українському конкурсі, де зайняла перше місце, а цього року в жовтні відбувся міжнародний конкурс – там стрічка отримала гран-прі.
– На жаль, всі подорожі, які ми здійснюємо, відбуваються тільки за свій кошт, – продовжує Валентина Діаковська. – Дуже часто хотілось би запросити якусь талановиту людину, а вона не має коштів на дорогу. А подібні подорожі для людей мистецтва мають дуже великий влив та значення. Коли вдається побачити живописні куточки світу, попрацювати поряд із видатними митцями, змінюється сприйняття, ставлення до цієї справи, людина починає інакше думати, з’являється бажання творити.
Молоді чернівецькі художники були вражені високим рівнем проведення мистецьких заходів у французькій провінції. У рамках співпраці фонду культури та асоціації "Буковина" як мінімум раз у рік відбуваються художні виставки, концерти українських та французьких виконавців, літературні читання.
Нині у планах фонду культури зняти фільм про відомого буковинця, художника Темістокля Вірсту. Більшу частину свого життя митець проживає у Парижі, але ніколи не забуває про Україну, пропагує її мистецтво, періодично запрошує до себе митців, щоби попрацювати разом, поділитися досвідом та поспілкуватись про мистецтво.
Яна ЯЩЕНКО
6-11-2009, 11:04
0
4 417