У Чернівецькому музично-драматичному театрі імені Ольги Кобилянської відновлюють музей. Він знаходиться на другому поверсі. Перші афіші, старі фото, записники митців, подарунки з усього Союзу… Тут буде усе, чим жив театр від моменту свого заснування.
– Музей був зачинений тривалий час. Зараз ми його відновлюємо, – розповідає завідувач літературної частини музично-драматичного театру імені Ольги Кобилянської Наталія ФЕДОРОВИЧ. – У нас зберігається багато унікальних документів, починаючи від заснування театру. Найкраще передають історію театру старі світлини. У нас є фото, починаючи з 1940-х років. Збереглися навіть фото великого формату.
Завдяки цим світлинам можна подорожувати у часі. Так, на них бачимо молоду Галину Янушевич, яка грає у виставі "Лимерівна". Маємо фото молодого Тараса Рідуша, який усе життя працював у нашому театрі. Обов’язково у музеї буде виставлено портрет драматурга Івана Микитенка, який першим очолив літературну частину театру.
– Якщо не збереглися костюми з відомих постановок, то у музеї є їхні ескізи, – каже Наталія Іванівна. – Є у нас і афіші до вистав, зокрема до таких знаних постановок, як "Срібна павутина", "Леся", "Дума про любов", "Вовчиха", "Чарівний корабель".
У музеї є і відділ подарунків. Тут можна знайти оригінальні сувеніри, починаючи з 1950-х років і до сучасних. Це подарунки з Башкирії, Свердловська, Астрахані. Серед подарунків є й оригінальні – мініатюрні резинові калоші та старовинний компас.
Серед цінних експонатів музею – орден Дружби народів, яким театр нагороджено 1981 року Указом Президії Верховної Ради СРСР.
Цінним є також документ, який засвідчує відкриття театру 1905 року. Йдеться про передачу новобудови від архітекторів місту.
На документах є підписи тодішніх представників влади, чернівецької громади та самих архітекторів. Документ написано німецькою мовою.
Валерія ЧОРНЕЙ
22-10-2009, 11:11
0
2 514