Weather

У театрі відновлюють музей історії

у номері / культура, шоу-бізнес
2 548
0
У Чернівецькому музично-драматичному театрі імені Ольги Кобилянської відновлюють музей. Він знаходиться на другому поверсі. Перші афіші, старі фото, записники митців, подарунки з усього Союзу… Тут буде усе, чим жив театр від моменту свого заснування.
– Музей був зачинений тривалий час. Зараз ми його відновлюємо, – розповідає завідувач літературної частини музично-драматичного театру імені Ольги Кобилянської Наталія ФЕДОРОВИЧ. – У нас зберігається багато унікальних документів, починаючи від заснування театру. Найкраще передають історію театру старі світлини. У нас є фото, починаючи з 1940-х років. Збереглися навіть фото великого формату.
Завдяки цим світлинам можна подорожувати у часі. Так, на них бачимо молоду Галину Янушевич, яка грає у виставі "Лимерівна". Маємо фото молодого Тараса Рідуша, який усе життя працював у нашому театрі. Обов’язково у музеї буде виставлено портрет драматурга Івана Микитенка, який першим очолив літературну частину театру.
– Якщо не збереглися костюми з відомих постановок, то у музеї є їхні ескізи, – каже Наталія Іванівна. – Є у нас і афіші до вистав, зокрема до таких знаних постановок, як "Срібна павутина", "Леся", "Дума про любов", "Вовчиха", "Чарівний корабель".
У музеї є і відділ подарунків. Тут можна знайти оригінальні сувеніри, починаючи з 1950-х років і до сучасних. Це подарунки з Башкирії, Свердловська, Астрахані. Серед подарунків є й оригінальні – мініатюрні резинові калоші та старовинний компас.
Серед цінних експонатів музею – орден Дружби народів, яким театр нагороджено 1981 року Указом Президії Верховної Ради СРСР.
Цінним є також документ, який засвідчує відкриття театру 1905 року. Йдеться про передачу новобудови від архітекторів місту.
На документах є підписи тодішніх представників влади, чернівецької громади та самих архітекторів. Документ написано німецькою мовою. 
Валерія ЧОРНЕЙ
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують