RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » культура, шоу-бізнес » «Кожен із чернівецьких виконавців хоча б раз записувався у мене»

«Кожен із чернівецьких виконавців хоча б раз записувався у мене»

До студії звукозапису композитора та аранжувальника Івана Гатрича кореспондент "МБ" навідалася саме тоді, коли дочка Назарія Яремчука Марічка записувала пісню. Коли чоловік ще був за роботою, дружина Івана Людмила Гатрич розповіла, що постійними гостями у їхній квартирі-студії є Іван Дерда та Василь Данилюк. Записує свої пісні також Ольга Добрянська, а коли ще жив у Чернівцях, записувався і Павло Дворський. І ось нещодавно за плідні роки роботи Іванові Григоровичу присвоїли звання "Заслужений працівник культури".
– Не сподівався. Сказали прийти на нагородження орденом у Літній театр. Гадав, що грамоту вручать. А коли вже всіх нагородили, мене не назвали. Мабуть, забули? А потім викликали мене і директора театру імені О. Кобилянської Юрія Марчака і вручили відзнаку "Заслужений працівник культури", – розповідає композитор. – Вийшов на сцену, потис губернатору руку. Був надзвичайно задоволений.
"Iван Дерда –
вже постійний гість"
Про нагороду Іван Григорович і не мріяв.
– Не вірив, що таке може статися. Мій фін Іван Красовський отримав нагороду "Заслужений артист України" лише два роки тому. Разом з Яном Табачником вони давали концерти під час виборчої кампанії. У Києві отримати таке звання легше, – говорить Іван. – Гадаю, отримав цю нагороду тому, що не зрадив музику. Більшість моїх колег з музучилища покинули музику і перейшли у сферу будівництва або торгівлі. А я залишився у музиці. Однією з причин була моя дружина Людмила. Вона почала писати тексти пісень, разом ми почали займатися з дітьми, а потім створили вдома студію звукозапису.
Зараз Іван Григорович займається продюсуванням як уже відомих, так і новостворених колективів. Ще й року немає, як композитор разом із колегами створив гурт "Life Park", де відома у Чернівцях виконавиця Ольга Іванова є солісткою. Для шоу-гурту "Вікторія" увесь репертуар, окрім українських народних пісень, створили Іван Гатрич та його дружина. Працюють із Марічкою Яремчук. Опікуються з чотирьох років Валентиною Данилюк, яка цього року брала участь у відбірковому турі дитячого "Євробачення", а також Григорієм Постевкою.
– А Іван Дерда – це постійний наш партнер! Записали з ним 20 пісень. З Ольгою Добрянською зараз пауза у співпраці через сімейні обставини. Також працюємо з Михайлом Грицканом, – розповідає Іван Гатрич. – Колись була така виконавиця Душа – Альона Висоцька. Вона теж записувалася у нас. Також у нас записує пісні дует "Писанка". Юлія Коржинська здобула визнання у Києві з хітами, аранжуванням яких я займався. Багато роботи зроблено з Мартою Шпак. Василь Данилюк часто записується тут.
Найбільше композиторові подобається працювати з Мартою Шпак.
– Вона надзвичайно талановита дівчина. Записи виходять якісними, тому витрачаємо менше часу на перезаписи, – говорить Іван. – З Валентиною Данилюк також легко працювати, бо вона здібна.
Пісні хотіли брати Повалій і Валевська
Студії звукозапису "Гігант" уже 12 років. За цей час кожен чернівецький виконавець хоча б раз побував тут. Навіть Аліна Гросу до від’їзду в Київ встигла записатися в Івана Гатрича.
– Для Дворського записували інструментальні композиції – цимбали, скрипку, баян. У Павла мав бути творчий вечір, і він записував матеріал у нас, – розповідає Іван. – Разом з Іваном Дердою записали гімн казначейства. Іван написав музику, а я записав фонограму.
Серед відомих композицій, створених Іваном Гатричем, – пісні Ольги Добрянської, Василя Данилюка, Івана Дерди. Гімн телефестивалю "Золотий ключик" також написало подружжя Гатричів.
– Зазвичай композитори пропонують свої пісні відомим виконавцям – їздять до них та просять виконати. Я не маю часу цим займатися, оскільки є багато роботи у студії, – каже композитор. – Я пишу пісні, але не їжджу до виконавців. Хоча якось показував пісні Таїсії Повалій. І їй, і Ігореві Ліхуті вони сподобалися. Але навіщо їм брати пісні місцевого композитора – краще взяти московського. Зате Наталія Валевська взяла нашу пісню. Навіть домовилися про гонорар. Але у неї був контракт із "Шансом", тому вона не могла її виконувати.
– У нас є пісня, яку хочуть виконувати одразу троє виконавців. Поки що ми її нікому не віддаємо. Михайло Грицкан образився на нас уже двічі. Гурту "Вікторії" чоловік не віддає тому, що вважає їх надто юними для такої композиції. А ще одні кажуть, що дадуть будь-які гроші – лише б віддали їм пісню, – каже Людмила Гатрич. – Ця пісня ще шукає свого виконавця.
Ольга ГНІДАН

довідка
Народився 1968 року в Лужанах Кіцманського району в сім’ї музиканта. Закінчив музичну школу по класу акордеона.
Працював у музичних колективах. Грає на клавішних. Сім років працював у ресторані "Панда", шість – у ресторані "Вавилон".
До служби в армії закінчив будівельний технікум. Служив три роки на флоті з Іваном Красовським, який і спонукав Івана вступити до музучилища.
1995 року переїхав до Чернівців. 1997 – створив студію звукозапису. Працював у палаці "Юність Буковини". 2004 року відкрив молодіжний продюсерський центр "Вікторія". З 2005 року співпрацює з Літнім театром.
Цього року захистив магістерську роботу на тему звукорежисури у Чернівецькому національному університеті. 2009 року йому присвоєно звання "Заслужений працівник культури".
28-08-2009, 10:20
Коментарів 0 Переглядів 10 815

Теги -
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.