RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

«Крутитися на голові – не головне»

На молодіжний танцювальний фестиваль із брейк-дансу Cristal Jam з’їхалася молодь з усієї країни. Тріумфували там чернівчани, які посіли на фестивалі всі призові місця. Перше місце здобула команда UnderFloor B-boys, друге – Life Style King’s, третє – Original stars. Відзначилися Чернівці й у програмі "Соло. Професіонали". Тут третє місце посів чернівецький бібой (танцюрист брейк-дансу) під псевдонімом Voе Оne, а у програмі "Соло. Початківці" на першій сходинці опинився Sega.
Хлопці з команд-переможців у інтерв’ю для "МБ" зізналися, що перемога для них – приємна несподіванка.
– Ми танцюємо не для змагань. Цим відрізняються танець і спорт, – каже учасник команди Life Style King’s Олександр. – Зрозуміло, що ми напрацьовуємо техніку, багато працюємо над рухами… Однак якнайкраще виконувати рухи – не наша мета. Ми танцюємо, щоби виразити себе. У цьому полягає суть нашого брейк-дансу. Коли бібой думає, як краще станцювати, заробити гроші, стати кращим, – він втрачає свою суть і починає мислити не тими категоріями. Для нас сам танець – це вираження власних емоцій. Словом, суть змагань – не в тому, щоби виконати технічно вдалий танець, а яскраво виразити свої емоції.
Танцюють колишні боксери й борці
Після перемоги на фестивалі всі заговорили про високий рівень брейк-дансу в Чернівцях. Але хлопці зауважують, що це зараз брейк-данс – ціла культура, а раніше він був побутовим явищем.
– Приблизно сім років тому в Чернівцях брейк-дансом займалися всі. Однак мало хто робив це по-справжньому, – каже учасник команди Original stars під псевдо Endrew Star. – Не було школи, всі навчалися самотужки. Спочатку бібої проходили шлях розбитих колін та ліктів, а з першими умінням починали наповнювати танець емоціями. Дуже багато досвіду додали міжнародні фестивалі.
Пригадую, наші перші поїздки на фестивалі. Ми хотіли себе показати і на професіоналів подивитися. А зараз ми входимо у вісімку найкращих команд України, здобуваємо перші серйозні перемоги. Найважливіше те, що свій досвід передаємо молодим бібоям, які прагнуть навчитися справжнього брейк-дансу. Приємно, що в Україні народжується школа професіоналів. На світових змаганнях українські бібої навіть почали перемагати визнаних корифеїв з Америки та Кореї.
– Наразі у Чернівцях – дві провідні команди, – каже Endrew Star. – Це UnderFloor B-boys та Life Style King’s. Бібої з цих команд не один рік займаються брейк-дансом. Тренуємося щодня. А все розпочиналося зі звичайного наслідування, коли бачили по телевізору основні рухи і намагалися їх повторити. Окрім того, важлива фізична підготовка. Дехто з нас до брейк-дансу займався дзюдо, боксом.
"Ми не заробляємо на цьому грошей"
– Наші команди дуже дружні, – каже бібой з команди Life Style King’s під псевдо Custom. – Між нами – здорова конкуренція, ми підтримуємо одне одного. Не рвемося бути найкращими, не ворогуємо. У кожного – своя творчість, свій підхід до брейк-дансу.
– Нас об’єднує одне – залежність від танцю. І ми не уявляємо без цього своє життя, – наголошує бібой з команди Life Style King’s Nikotin. – Для нас брейк-данс – це не хобі, а стиль життя. Ми навіть не заробляємо на цьому грошей. Звісно, можна з часом відкрити власну школу, але це потребує часу і зусиль. Мало є людей, які заробляють на брейк-дансі гарні гроші і спокійно займаються улюбленою справою. Ні, це не так. У брейк-дансі ніхто тобі не дає гарантію на успіх. Але наш танець – це мистецтво, а щоби займатися творчістю, завжди треба чимось жертвувати. Зараз ми просто щасливі від того, що творимо власне мистецтво, яке є настільки ж цінним, як і кіно, література…
– Брейк-данс – це поєднання музики, танцювальної техніки і… власних емоцій, – додав Endrew Star. – Про цей танець не можна судити лише за технікою. Наша ціль – у розкритті. Ми ж не прагнемо класно крутитися на голові, робити акробатичні трюки... Техніка – це лише один із компонентів. Технічно не уміючи виконувати рухи, ти не зможеш передати емоції, настрій, внутрішній стан. Наша ціль – самовираження…
Валерія ЧОРНЕЙ

ДОВІДКА
Брейк-данс – стиль вуличного танцю, який виник на початку 1970-х років із хіп-хоп руху в Нью-Йорку. Це один із найстаріших і найбільш відомих стилів хіп-хоп танцю. У 1960-х роках у Нью-Йорку з’явилося багато емігрантів. Кожен вніс у танець свою часточку. Наприклад, африканці принесли ритм. Згодом за танець взялися пуертоамериканці. Вони додали у брейк-данс пластику і збагатили його акробатичними трюками.
У Росії та Україні танець розвивався повільніше, ніж в інших країнах. Спочатку про нього почули у Прибалтиці. А у Санкт-Петербурзі та Москві 1985 року почали збиратися перші тусовки любителів брейк-дансу. В Україні справжній бум на брейк-данс розпочався наприкінці 1990-х. Зараз у нашій країні брейк-данс активно розвивається. Це справжнє мистецтво танцю. Наші бібої гідно змагаються на всесвітніх фестивалях і здобувають перемоги.
11-08-2009, 10:04
Коментарів 0 Переглядів 3 173

Теги -

На Габсбурзькій височині в Чернівцях створять сучасний артпростір "На буковинському ґанку"

Зараз вони перебувають у Польщі, відмовляючись контактувати з тренерами та колегами
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



Друге пришестя … Блог Ярослава Волощука
Цю подію так очікували у світі, наче йшлося про друге пришестя Ісуса Христа
"На Трампа сподіваймося, але люби, Боже, правду"
"Це важка, але необхідна правда, яку важко буде прийняти багатьом", - зазначає Сергій Рудик
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

22 січня компанія Samsung представила свій новий флагманський смартфон Samsung S25 Plus — модель, яка здатна задовольнити вибагливих клієнтів, що знаходяться у пошуку передових технологій та стильного дизайну.

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

Якщо ви або ваші близькі помітили ознаки, які можуть свідчити про розсіяний склероз, не відкладайте візит до спеціаліста.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.