Природа й величезна кількість цікавинок забезпечили успіх молодіжному етнодуховному фестивалю "Обнова-фест". Захід відбувався в музеї народної архітектури і побуту 14 червня. На дійство зійшлося не менше десяти тисяч відвідувачів.
Майстер-класи з різних видів мистецтва (ткацтва, вишивки, бісероплетіння, різьблення по дереву, лозоплетіння) відбувалися на подвір’ї майже кожної хати. Біля хати, яку на час фестивалю назвали "Обновлянською", товпилося багато молоді. Тут плели "расточки" – намотували на пасма волосся різнокольорові нитки муліне. Виходило модно та гарно.
Обновлянка Оленка МЕНЗАК, яка плете "расточки", зізнається: сама технологія плетіння нескладна, але доводиться постійно стояти, нахилившись у незручній позі.
– Я навчилася плести "расточки" на фестивалі "Шешори", – розповідає Оленка. – Познайомилася там із чоловіком на ім’я Ян. Він плете "расточки" на всіх фестивалях, навіть за кордоном. Саме він їх так назвав – не знаю, чому. Я спостерігала за тим, як Ян плів "расточки", – і собі навчилася. "Расточки" тримаються півроку або навіть рік, якщо міцно заплести. Вони кольорові та веселі.
Поряд із плетінням "расточок" сидять майстри боді-арту. Підлітки стоять у черзі, щоб їм маркером або гелевою ручкою намалювали якийсь візерунок на руці чи плечах.
Учениця художньої школи імені М. Івасюка Євгенія малює жовтий смайлик на долоньці малюка. У неї й самої на щоці намальована барвиста квітка.
– На тілі важче малювати, ніж на папері, бо живе "полотно" рухається, – зізнається Євгенія. – На тілі малюю гуашшю, а для обличчя купила олівці з гліцерином, які не сушать шкіру.
Перекусити можна було шашликами, кулешею з бринзою і запити березовим соком чи квасом. Пиво продавали лише в одному місці. Як пояснили організатори, це зроблено спеціально – щоби було поменше алкоголю. Проте народ купував пиво за межами музею.
Любителі екстриму могли за 40 гривень проїхатися на тролеї – тросі завдовжки 100 метрів, протягнутому над територією музею. Хто ризикнув, зізнаються: враження чудові.
Увечері виступили гурти: "Кораллі" (Івано-Франківськ), "ТаРУТА" (Київ), "Пропала грамота" (Кам’янець-Подільський), "Стелсі" (Чернівці). Закінчилося все вогняним шоу та традиційним запалюванням буковинської ватри висотою майже чотири метри.
Організатором фестивалю стало Товариство українських студентів-католиків "Обнова".
– Ми прагнули показати внутрішнє життя "Обнови", адже наші "обновлята" співають, танцюють, мають чимало цікавих захоплень, – розповів один з організаторів Мар’ян ЛАЗАРУК. – Тому й вирішили організувати фестиваль. Крім того, у нас у Чернівцях дуже мало етнодуховних фестивалів. Гроші, виручені з фестивалю, віддамо на реставрацію музею народної архітектури і побуту, а також
церкві.
Галина МАРКІВ
16-06-2009, 10:24
0
2 448